Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 142
  • 753
# 315

Стиснете по едни палчета ,утре,пък аз се надявам да успея в най-скоро време да пиша как е минало......

Ще стискаме!  bouquet
Виж целия пост
# 316
Пожелавам вси4ко да мине нормално за моми4ето което му предстой операция вси4ко ще бъде наред .
Виж целия пост
# 317
Да мине леко, Люба, и бързо да се възстановиш! newsm51
Виж целия пост
# 318
И аз стискам палци
Виж целия пост
# 319
Здравейте! Да се включа и аз-вече съм у дома, с хистеректомия, но със запазени яйчници! Стискам палци!
Виж целия пост
# 320
Калинка браво че са ти запазили яйчниците поне да забавиш критическата с десетина години Hug
Как си сега?
Люба когато можеш пиши как е минало?  bouquet
Виж целия пост
# 321
Здравейте,момичета!
Благодаря Ви още веднъж за подкрепата,явно масово изпращаната положителна енергия ми е помогнала всичко да мине по план и вече да съм във форма/е,още си боли,де-а и първият ден го проспах и се борех с повръщането,дето ме напъваше.............,но вече ставам,движа се,ям....даже преди малко се изкъпах и направо се чувствам нов човек/.
В крайна сметка са ми махнали всичко/парчето останал от преди яйчник,матката,шийката на матката и всички сраствания от предишните операции/.Но предвид проблемите,които ми създаваха,постоянните болки и кръвоизливи,съм направо облекчена,че вече няма да ги има....Е,ще трябва да започна ХЗТ,но това да е......Сега,се надявам да давате съвети и да помагате ако имам последващи въпроси...,но се надявам да не ви досаждам много Wink
И,да кажа, че съм очарована от отношението в клиниката/Селена-Пловдив/...и от моя си доктор Ангелов.. Peace
Виж целия пост
# 322
Люба браво  Hugнаправо си герой  толкова бързо възстановяване  браво Peace  Какво е   ХЗТ?
И много хубаво че са държали добре с теб това също много помага за по бързото оздравяване  bouquet И досаждай, питай,  за това сме тук за да помагаме с информация. Аз  в онкологията питах много жени какво е усещането от лъчетерапия но не ми отговориха и се страхувах.....Сега   ако трябва ще обяснявам всеки ден едно и също не ми пука но ако мога поне една жена да упокоя ще съм доволна Simple Smile
Виж целия пост
# 323
но вече ставам,движа се,ям....даже преди малко се изкъпах и направо се чувствам нов човек/.
В крайна сметка са ми махнали всичко/парчето останал от преди яйчник,матката,шийката на матката и всички сраствания от предишните операции/.Но предвид проблемите,които ми създаваха,постоянните болки и кръвоизливи,съм направо облекчена,че вече няма да ги има....

 Hug герой!!!
Виж целия пост
# 324
ХЗТ-хормонално заместителна терапия...........понеже съм на 40 от две седмици/а ми било рано да влизам в менопаузата...и то рязко/....,та доктора рече,че ще трябва да залъжем организма още известно време,за да не ме почнат вълните,нервите и да качвам килограми.....Мен,честно казано,тия неща не ме притесняват,но ако мога да си ги спестя,ще го направя/най-вече за да не тормозя близките/..........Иначе и аз съм направо очарована от бързото възстановяване-не очаквах/е признавам си,че още ме обезболяват/,но факта че се усещам здрава ми е достатъчен......
Виж целия пост
# 325
Браво, Люба! Ти си герой! Само така - движи се колкото можеш!
На мен след около 20 дни ми предстои интравагинална брахитерапия. Ако някой е минал през това, моля да ми пише Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Happygirl  ако не се лъжа това е по лек вариант лъчетерапия?  Аз минах другата и не съм сигурна при теб как ще е но от това което съм чувала със сигурност трябва да ти е малко по леко от  перкутанната през която минах аз    и  при интравагинална брахитерапия  облъчването мисля че  е в по малък диаметър     което е по малкото зло Simple Smile Peace   Ето какво намерих  http://www.zdravennavigator.bg/article/brahiterapiia-syvremenno- … chelechenie/13884
Виж целия пост
# 327
Happygirl  ако не се лъжа това е по лек вариант лъчетерапия?  Аз минах другата и не съм сигурна при теб как ще е но от това което съм чувала със сигурност трябва да ти е малко по леко от  перкутанната през която минах аз    и  при интравагинална брахитерапия  облъчването мисля че  е в по малък диаметър     което е по малкото зло Simple Smile Peace   Ето какво намерих  http://www.zdravennavigator.bg/article/brahiterapiia-syvremenno- … chelechenie/13884
Гена, мерси много, дано е по-леко! Мерси за линка също Simple Smile Вярно ли е, че трябва да се пие много вода по време на лъчето?
Виж целия пост
# 328
Да много вода трябва да се пие да не кажа задължително е:) Аз лично се стараех да пия по 3 литра на ден защото само тогава нямах болки( от лъчето имах радиационен цистит който не се лекува с лекарства) малко ако я намалях и ставаше страшно Wink  Слушай лекарите и лаборантите и няма да имаш проблеми Peace Аз не ги послушах и имах много болезнени проблеми и пак стигнах до това което те ми казват но по трудният начин Confused   Така че не повтаряй моята грешка Naughty  Късмет Hug
Виж целия пост
# 329
Момичета, да споделя и аз за моята лъчетерапия , която беше през декември и януари. Имах 3 вливания на цисплатина, подсилвала ефекта от лъчетерапията, така ми обясни мойта лъчетерапевтка. Преди терапиите бях много, ама много уплашена и очаквах много ужасни неща, но... Всичко мина и замина , даже вече забравям... Понесох всичко добре, гледах да си почивам повече и пиех много , наистина много вода./по препоръка на Гена, за което и благодаря/ Задължително надвишавах 3-4 литра. Имах обаче упорито разстройство , което получих след десетата процедура и имах до края на терапията, та и след това десетина дни. Вече започнах работа, минах телк преди два дена и сега съм работещ пенсионер на 38години, но........какво да се прави, такъв е живота. Вълните и мен ме мъчат, но сякаш започвам да свиквам и с тях , а и стават май по-слаби ...  Колкото до килограмите,  качила съм  5кг и засега се харесвам , че пък бях прекалено слаба преди. Гадно е , че са само на дупето и на корема... Отърсвам се вече и от шока , който преживях и се надявам за в бъдеще да ми остане само като един лош спомен... Сега се опитвам да кача левкоцитите , но не ми се получава , никак даже - замръзнаха на 2,6 и не мръдват... Някой ако знае нещо друго за повишаване освен бъзак, бирена мая и сурови бадеми, ще съм благодарна да сподели...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия