Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 23

  • 43 516
  • 758
# 300
Здравейте и благодаря на отзовалите се с отговор   bouquet Ходих днес при АГ-то и  й занесах епикризата - каза, че всичко е наред и да не се притеснявам. Явно това с измислянето е  практика навсякъде и си знаят. И на моя лист пише, че като са ме приели съм казала, че имам болки в кръста - което не е вярно, ама както и да е. Хубав ден на всички.  Hug
Виж целия пост
# 301
Май месец бяхме с малкия в болницата, защото беше хванал вируса с повръщане и разстройство, дори се обезводни. На епикризата пишеше, че е лежал в болницата в гр. Балчик с пневмония, когато е бил на 9 месеца, а не е имало такова нещо. Нито е имал пневмония, нито е бил в Балчик, ние сме от Добрич Grinning Мислех да я връщам, но педиатърката я взе, макар че и на нея й се стори странно.
Виж целия пост
# 302
Не съм наясно с пътеките по линия на касата. Може да е някоя врътка.
Виж целия пост
# 303
Момичета,на вас случвало ли ви се е?
От миналата неделя съм с лека кашлица,която се задълбочава прогресивно.В сряда бях при личния,изписа ми Тусавит сироп и Хербитусин за смучене плюс много мед,лимон,чайове и редовните витамини.От два дни обаче нещата са зле.Днес от спазмите от кашлянето почти се напишках(няколко капки и си сложих превръзка).И коремът започна много да ме наболява.И на малкия човек вътре явно му е гадно от това кашляне.
Температура нямам,обаче ми се взе здравето о кашляне.

Утре съм на лекар,обаче се притесних.

Въпроса ми е,при вас случвало ли се е това и какво сте предприемали,защото въобще не искам да пия антибиотик
Виж целия пост
# 304
Sianchys, от 2 дни и аз съм така Sad Пия сироп за кашлица "Проспан", но голямо подобрение не виждам. Преди сиропа пробвах какво ли не- чайове, мед, лимони, плодове, чесън, билкови лукчета. Правих си една рецепта с лук, захар и вода, но не минава, а става по-зле. Снощи се събудих и пак се почна голямото кашлене, влязох за топъл душ и заспах после. Днес уж съм по-добре, но сега пак кашля малко, а и на мен не ми се иска да пия антибиотик, но ако не мине скоро няма да издържа и ще се съглася на антибиотик.
Виж целия пост
# 305
Кашлящите, правете си инхалации.

Сложете на котлона съд с вода и лъжичка сода за хляб или лъжица сушена лайка. Когато водата заври, навеждате глава и вдишвате пара през устата. За да е по-добър ефектът, покрийте главата си с кърпа, та да не бяга много парата.

Препоръчвам преди инхалациите да си измиете лицето, защото парата ще отвори порите. После ще можете и черните точки да си махнете с лекота  Mr. Green

П. П. Сетих се за още нещо: "Стодал" (Chestal в САЩ). Това е Боароновият хомеопатичен сироп против кашлица. Работи безотказно. Ползвам го за цялото семейство.
Виж целия пост
# 306
Кашлящите, правете си инхалации.

Сложете на котлона съд с вода и лъжичка сода за хляб или лъжица сушена лайка. Когато водата заври, навеждате глава и вдишвате пара през устата. За да е по-добър ефектът, покрийте главата си с кърпа, та да не бяга много парата.

Препоръчвам преди инхалациите да си измиете лицето  защото парата ще отвори порите. После ще можете и черните точки да си махнете с лекота  Mr. Green
Като дете почти постоянно бях болна, сополива и кашляща и съответно майка ми търсеше какви ли не начини да ме лекува. Определено инхалациите с лайка ме спасяваха, а и се чувствах много добре след тях, за разлика от приема на сиропи, хапчета и други подобни, които ненавиждам и до днес и ги избягвам винаги, когато мога. ooooh! Така че потвърждавам, че наистина инхалациите имат много добър ефект. Peace
Виж целия пост
# 307
Sianchys, от 2 дни и аз съм така Sad Пия сироп за кашлица "Проспан", но голямо подобрение не виждам. Преди сиропа пробвах какво ли не- чайове, мед, лимони, плодове, чесън, билкови лукчета. Правих си една рецепта с лук, захар и вода, но не минава, а става по-зле. Снощи се събудих и пак се почна голямото кашлене, влязох за топъл душ и заспах после. Днес уж съм по-добре, но сега пак кашля малко, а и на мен не ми се иска да пия антибиотик, но ако не мине скоро няма да издържа и ще се съглася на антибиотик.
Аз бях така миналия месец. Пробвах всичко- чай, инхалации, хапчета за смучене, сироп в продължение на 4-5 дни, нищо не помогна. Дори пробвах локален АБ / Биопарос/- пак нищо
Накрая пих 5 дни АБ и се оправих.

Виж целия пост
# 308
И аз бях с такава кашлица преди месец и половина. Пис Стодал, не ми помогна. Оправих се с много чай, лимони, мед, инхалации, Хербитусин и проспан на капки. Дано бързо се възстановиш.
Виж целия пост
# 309
Ох,направо е УжасТ  smile3514 Такова кашляне аз не помня преди.
Така ме боли корема от нея,че имам чувството,че херния си отворих отдясно на пъпа...След малко отивам при ЛЛ да видим...
Виж целия пост
# 310
Здравейте момичета Simple Smile

относно лек за кашлица ще Ви споделя нещо, което чух наскоро. Аз лично никога не съм го пробвала, защото даже и не знаех, че съществува такова нещо- Шербет шекер.
Една позната каза, че на малкия й много му помогнало срещу упорита кашлица. На бавен огън се вари бира+лимон+шербет шекер. Докато станело на гъст сироп с цвета на кола. Предполагам, че може и с вода или само да се смуче шербет шекера  newsm78 Simple Smile
Виж целия пост
# 311
Здравейте момичета Simple Smile

относно лек за кашлица ще Ви споделя нещо, което чух наскоро. Аз лично никога не съм го пробвала, защото даже и не знаех, че съществува такова нещо- Шербет шекер.
Една позната каза, че на малкия й много му помогнало срещу упорита кашлица. На бавен огън се вари бира+лимон+шербет шекер. Докато станело на гъст сироп с цвета на кола. Предполагам, че може и с вода или само да се смуче шербет шекера  newsm78 Simple Smile
Това ми напомня за бабиния сироп против кашлица:небет шекер,орехови ядки,локум,лист индрише,бонбони-лукчета,резен кромид лук.
Незнам дали е удачно при бременни/предвид индришето/но другите съставки са абсолютно безвредни  Peace
Сок от черна ряпа /издълбана/с мед е също много добро средство при кашлица.
Виж целия пост
# 312

Това ми напомня за бабиния сироп против кашлица:небет шекер,орехови ядки,локум,лист индрише,бонбони-лукчета,резен кромид лук.
Незнам дали е удачно при бременни/предвид индришето/но другите съставки са абсолютно безвредни  Peace
Сок от черна ряпа /издълбана/с мед е също много добро средство при кашлица.

[/quote]

Хааа... небет шекер беше...много съм зле, чудих се сумати време как му беше името   Joy Извинявам се за допуснатата грешка Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Момичета, знаете ли разликата между задна плацента и плацента превия... Питам ви защото при една от консултациите лекарката, която ме прие /моята я нямаше/ каза че плацентата ми е превия, а моята днеска каза, че е задна... аз ли нещо не съм разбрала  newsm78
Виж целия пост
# 314
Разликата е огромна - принципно плацентата се закрепва и развива на някоя от стените на матката предната или задната и затова и така я наричат. Плацента превия е рисков фактор за естествено раждане защото тя се развива на отвора на шийката и затруднява излизането на бебето и обикновено се прави секцио.

Скрит текст:
Предлежащата плацента (плацента превия) е състояние, при което плацентата е разположена близо до вътрешния отвор на цервикалния канал (канала на маточната шийка) или го покрива.

Тези плаценти се наричат ниски и могат в хода на бремеността да се вдигнат ето една снимка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия