152 американки чакат малкия Мишок

  • 50 215
  • 746
# 600
Защо си мислите, че бялата раса не е предпочитана! До сега където съм работила, цветнокоьите (вкл. Латоноси) са мн малък %, някъде дори липсват.
Виж целия пост
# 601
В много малко професии гледат първо расата и след това всичко останало. Не знам работодател да е готов да игнорира талант, умения и фит само и само бял да е или чернокож да е служителят.
Виж целия пост
# 602
Получихте ли мейл от Таргет, че картата ви може да е била сред откраднатите? Ние получихме и ще се записваме за фри кредит мониторинг.
Виж целия пост
# 603
Не съм искала да кажа, че расата ще е пречка при реализация ако кандидата и работата си пасват. Но съм виждала (и то във Fortune 20 company) как се HR обръща сериозно внимание на баланса мъже - жени, както и расово дайвърсити в отборите.
Да, няма много на ръководни позиции които не са бели, но точно затова ако двама кандидати имат еднакви възможности ще предпочетат "по-дайвърснатия".
Знам за конкретни случаи на повишения, които не че са били напълно незаслужени, но са били значително ускорени за латино или афро-американци. Та затова казвам, че не е в моя полза. Не мисля, че вреди освен ако не си в такава ситуация и конкурента ти е някой, който е по-дайвърс от теб.
Виж целия пост
# 604
И моите наблюдения са, че се търси дайвърсити, когато е възможно. И съм виждала да избират "по-дайвърс" кандидат, като наемащите са споделяли откровено с нас, че затова избират него.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 605
Не съм искала да кажа, че расата ще е пречка при реализация ако кандидата и работата си пасват. Но съм виждала (и то във Fortune 20 company) как се HR обръща сериозно внимание на баланса мъже - жени, както и расово дайвърсити в отборите.

Ами да, това е важен баланс. Ако го оставиш на самотек, всички шефове ще са бели мъже.

Всъщност по големите, престижни организации си е въпрос на чест да си кажеш, че това е баланс, който търсиш. Не е нещо, което трябва да се крие.
Виж целия пост
# 606
И за училище е хубаво драйвърситито. В училището има една дайвърсната девойка, която срича, докато чете. Ами, че кво... Това за градуате програм ще ви замоля, не за втори клас.
Виж целия пост
# 607
И за училище е хубаво драйвърситито. В училището има една дайвърсната девойка, която срича, докато чете. Ами, че кво... Това за градуате програм ще ви замоля, не за втори клас.
в случая дайвърситито беше в моя полза. Определено си мисля че затова ме приеха в моята програма - имигрант, диплома за магистър от Бг, опитът ми беше две години местен, не мисля че есето ми беше някакъв шеьовър, ама на видели хората нещо у мен, какво ли... от кохортата сме аз имигрант и един южнокореец имигрант но завършил магистър тук, другите Американци, но имахме двама-трима второ поколение имигранти - Карибец, Етиопка, Англичанка, Филипинка и Пасифик айлъндър. По дайвърсифициран клас не бях виждала  Laughing и аз барабар с тях

Хиър, не сме сред печелившите от Таргет, ама мисля и аз да следя кредита за година.
Виж целия пост
# 608
Ами да, това е важен баланс. Ако го оставиш на самотек, всички шефове ще са бели мъже.

Съгласна съм, но така нали по някое време се постига обратна дискриминация. Например в моята компания ходих на уъркшоп за млади таланти-жени. Ами такъв уъркшоп за мъже просто няма. Аз се облагодетелтвах с контакти, скилс и хубава храна  Grinning, а в това време моят колега, с когото работехме заедно по проекта се бъхтеше сам и си ядеше пийнът батър сандвича.
Предполагам, че има и расови уъркшопи по този модел… Като се замисля колко храна съм изпуснала…( Laughing)
В този случай дайвърсити-то беше изгодно за мен, но защо трябва да имам предимство пред него?
Предполагам, че тъй като не съм израстнала тук и не съм видяла в България да има подобна дискриминация (мъже/жени) не разбирам тази динамика така добре. Все пак при нас е нямало "Mad Men" newsm78
Виж целия пост
# 609
не съм видяла в България да има подобна дискриминация (мъже/жени) не разбирам тази динамика така добре. Все пак при нас е нямало "Mad Men" newsm78

В България има дискриминация на жените; никога даже не е била адресирана и се приема за нормална. Затова може би не си я забелязала.
Виж целия пост
# 610
И за училище е хубаво драйвърситито. В училището има една дайвърсната девойка, която срича, докато чете. Ами, че кво... Това за градуате програм ще ви замоля, не за втори клас.
в случая дайвърситито беше в моя полза. Определено си мисля че затова ме приеха в моята програма - имигрант, диплома за магистър от Бг, опитът ми беше две години местен, не мисля че есето ми беше някакъв шеьовър, ама на видели хората нещо у мен, какво ли... от кохортата сме аз имигрант и един южнокореец имигрант но завършил магистър тук, другите Американци, но имахме двама-трима второ поколение имигранти - Карибец, Етиопка, Англичанка, Филипинка и Пасифик айлъндър. По дайвърсифициран клас не бях виждала  Laughing и аз барабар с тях

Хиър, не сме сред печелившите от Таргет, ама мисля и аз да следя кредита за година.

Колкото и да искаш да намериш подобие ще споделя под секрет, че е раждана и израснала тук, което означава, че хем хай скул е миналата на родния си език, хем тежки приемни изпити е издържала, а срича!!! И, не няма нито говорен дефект и не е с паник атаки. Кокоря очи, но е факт!
И от нея ще стане човек. Joy

За вехтошарите в темата. Естейт сейлове по щати и зип кодове.
Etstesale.com
Виж целия пост
# 611
Хиър, от Таргет не, директно от банката че канселират картата на ММ и му пращат нова, но няма неоторизирини покупки.
Виж целия пост
# 612
Аз съм с Хиър по дайвърсити въпроса  Peace

Цонне, мерси, аз съм от баш вехтошарите  Laughing Малко ми е мъчно за хората, на които са вещите, кой знае какво им се е случило. Но пък никога не съм била на естейт сейл, може да отида да видя какво е.
Виж целия пост
# 613
Ами да, това е важен баланс. Ако го оставиш на самотек, всички шефове ще са бели мъже.

Съгласна съм, но така нали по някое време се постига обратна дискриминация. Например в моята компания ходих на уъркшоп за млади таланти-жени. Ами такъв уъркшоп за мъже просто няма. Аз се облагодетелтвах с контакти, скилс и хубава храна  Grinning, а в това време моят колега, с когото работехме заедно по проекта се бъхтеше сам и си ядеше пийнът батър сандвича.

не го жали колегата. той или други подобни на него десетилетия, да не кажа столетия, са били систематично облагодетелствани с контакти, скилс и хубава храна дори да им е куцал таланта. жените, цветнокожите и въобще различните от белите мъже определено имат нужда от промоцията, за да имат изобщо шанс да се изравнят някога с тях, изобщо нямаш причина да се чувстваш виновна за хубавата храна. няма лошо пък някоя и друга жена или член на друго `малцинство` да понапредне без да го заслужил 135%.
Виж целия пост
# 614
Мили хора, по предложение в друга тем се обръщам към вас с молба за съвет.

Трябва да купя еднопосочен билет от Сан Диего до Денвър за 26 Ян. Изтървах ниските цени и сега са почти двойни. Въпросът ми е: да взимам ли сега преди да са поскъпнали още повече или има шанс 1-2 дена преди полета да се появи някакво изостанало евтинко местенце? Какви са вашите наблюдения и опит? Благодаря !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия