Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 126 433
  • 765
# 495
Спрях да пия алкохол... Сега 9 месеца по-късно и почти нормално тегло си позволявам някое друго питие, но рядко, много рядко. За съжаление, момичета, ако искате да има резултат лечението, ще трябва да се откажете от някои неща.  Peace
Виж целия пост
# 496
Алкохола не се връзва с нито една диета, но от една чашка веднъж седмично нищо няма да стане. Е ако е ежедневно вече е проблем. На мен лично метформиновите препарати ме правят по-гладна и не само, че не ми помагат на отслабването, а даже ми пречат.
Виж целия пост
# 497
На мен също Сиофора ми отваряше апетит, не да ми го подтиска.
Въпреки, че го пих само 2 дни, голям глад чувствах. Shocked
Виж целия пост
# 498
А пробвали ли сте да смените лекарството? По принцип уж са еднакви, но има разлика. Някои се чувстват добре с едното, други не. Знам го от свекърва ми (ендокринолог) и лекуващата ми тук лекарка. И двете казват, че засега Метфогамата на база опита, който имат, давала най-малко странични ефекти. В БГ обаче Сиофорът е първи избор на много лекари, после Глюкофаж и най-накрая Метфогама.  newsm78
Виж целия пост
# 499
Аз го пия вече 16 дни. Достигнах по схема пълната доза от 1500 мг дневно преди 4 дни. Нямам проблеми. Нито ме разхлабва, червата не ме болят сега. Преди седмица имаше такъв неприятен момент за 3-4 дни. Не ми се гади, нямам апетит. С две думи да не казвам голяма дума, ама съм добре и се надявам да не ми става.
За алкохола аз нямам проблем. Не че не обичам да си пийвам най-разнообразни неща, но мога и без. Това ми е май-малкия проблем като забрана.
Виж целия пост
# 500
И на мен сега алкохола не ми е проблем. т.е. липста му. Допива ми се от време на време чаша вино, но ми минава  Mr. Green Какво ще правя лятото без бира обаче нямам идея. Надявам се дотогава да съм стигнала пълна доза и свикнала с нея. В момента съм на 2х850, рапределени в три приема, трябва да стигна 3х850.
Виж целия пост
# 501
Пия сиофор 1000 по половин сутрин и вечер,действа ми много добре.Не ми се яде изобщо.Аз,която постоянно търсех какво да бутна в устата си,сега насила ям и то супер малки количества.Нямам болки в корема и други оплаквания.Свалила съм 2 кг. за 9 дни.
По схемата на ендикриноложката трябва да започна да пия по 1 сутрин и вечер,тогава не знам дали няма да ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 502
Пия сиофор 1000 по половин сутрин и вечер,действа ми много добре.Не ми се яде изобщо.Аз,която постоянно търсех какво да бутна в устата си,сега насила ям и то супер малки количества.Нямам болки в корема и други оплаквания.Свалила съм 2 кг. за 9 дни.
По схемата на ендикриноложката трябва да започна да пия по 1 сутрин и вечер,тогава не знам дали няма да ми дойде в повече.

Ще дойде в повече, със сигурност. По-добре продължи десетина дни с половинка сутрин, а вечер увеличи на 1 хапче. След това включи и сутрин цяло. Поне аз така бих направила  Peace 
Виж целия пост
# 503
Аз пиех метфогамма 3 по 1000 и направо не излизах от тоалетната. Заради стойността на последния ми гликиран хемоглобин /5.13/ ми намалиха на 3 по 850. Е пак съм си по цял ден в тоалетната, а пия и пробиотици, които според гастрото много запичали.
Виж целия пост
# 504
Благодаря за съвета,ще го направя както казвате  bouquet
Виж целия пост
# 505
пробиотиците грам не запичат. Те подобряват чревната флора, т.е. уравновесяват.
Но според мен от метформина, каквото и да се пие, няма да има особен ефект.

Можеш да пробваш смекта или ентерол - това са дрожди (там някакви видове), които запичат, т.е. не толкова запичат, колкото оправят положението.

Въпреки това пробиотик е хубаво да се взима, за да се внасят полезните бактерии в стомаха, които умират или се изхвърлят с това седене в тоалетната.
Виж целия пост
# 506
Момичета от 4.02. съма на сиофор.Втория и третия ден ме по разхлаби ,но вече 3 ден не съм ходила до тоалетна,направо имам чувството ,че ще пукна.Какво е това запичане ,какво е това чудо.Цял ден се наливам с разхлабителен чай,дано се оправя.
Виж целия пост
# 507
Не знам колко ти е сериозен режимът, но при мен така като се получи ям по 4-5 сушени сливи и до два часа има ефект винаги, но е придружено с колики.
Виж целия пост
# 508
Аз пиех метфогамма 3 по 1000 и направо не излизах от тоалетната. Заради стойността на последния ми гликиран хемоглобин /5.13/ ми намалиха на 3 по 850. Е пак съм си по цял ден в тоалетната, а пия и пробиотици, които според гастрото много запичали.

Пробва ли с Ентерол. Той 100% стяга стомаха, но не е крайно лечение после поне 6 месеца хубав пробиотик.
Виж целия пост
# 509
 Вие как решавате кога да увеличите дозата? От десет дни пия по половинка сутрин и на обяд и цяло хапче вечер. Вчера реших да увелича дозата сутрин на цяло хапче , на обяд половинка и вечер цяло. Не се чувствах добре. По схема трябва да увеличавам по половинка на 3 дни, но много бързо ми дойде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия