Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 126 429
  • 765
# 585
Серумния инсулин ми е 12,6 на гладно. Беше 16,6. Вече месец пия Глюкофаж, като пълната доза от двайсетина дни. В четвъртък съм на ендокринолог и се надявам да не ми вдига дозата
Виж целия пост
# 586
Аз се будя веднъж на нощ и често съм с изпотена глава. Косата ми е мокра. Често се събуждам и със силно главоболие, което не минава с никакви болкоуспокояващи. От няколко дни имам глюкомер и при  следващото главоболие ще разбера правилни ли са ми подозренията. В последно време когато се събуждам сутрин ми се повдига леко. Пия си кафето и се оправям. Нищо не ми се закусва, но хапвам нещо, за да пия хапчето. Не мога да ям от тези диетичните хлебчета, миришат ми на котешка храна. И това, което го показа Принцесата го знам, но 4-5лв за 7-8 филии хляб... Може би всъщност не е толкова скъпо като се има предвид, че се яде по филия на ден, но не съм го опитвала. И той ли има такава миризма като другите диетични? Аз закусвам кисело мляко засега, докато не ми писне.
Това е признак за хипогликемия ,вероятно се случва към 2 часа през ноща.Тя към е причина за повишение на КЗ на сутринта.
Момичета,при проблеми с инсулин и КЗ не яжте никакви нишестени храни,вдигат адски много кр.захар и от там инсулина.Свиква се и сега започва сезонът на всякакви зеленчуци, с които ориз,картофи,хляб,паста може да се замени.Повечето черни хлябове изобщо не са черни,някои са боядисани със сажди.Дори и наистина да са пълнозърнести ,пак вдигат кр.захар. За хора с ИР много подходяща е НВ-ВМХ -диета,ще се овладее глада и скоковете в кр.захар и инсулин.
 Обременяването с глюкоза е много важно изследване за да се определи точно какво е състоянието ви и да се вземат мерки навреме,преди панкреаса да е свършил съвсем.Само по кр.захар на гладно,това не може да се разбере,инсулина няма как иначе на се премери.Ако имате някакви резерви към това изследване,обсъдете го с ендокринолога.И внимавайте при какви доктори ходите,защото наистина има напълно безхаберни.И четете  и се образовайте за вашето заболяване ,за да можете сами да си помогнете.
Виж целия пост
# 587
За хора с ИР много подходяща е НВ-ВМХ -диета,ще се овладее глада и скоковете в кр.захар и инсулин.

Да, подходяща е, но не и във вида в който се пропагандира във форума.  Naughty
Виж целия пост
# 588
Кое смяташ,че е неподходящо?
Виж целия пост
# 589
Кое смяташ,че е неподходящо?
Подходящо е всичко назначено от специалист според мен. Всичко останало са си свободни съчинения  Wink Който има глава на раменете си няма да спазва съвети за диети от форума при условие, че има здравословен проблем.
Виж целия пост
# 590
Кое смяташ,че е неподходящо?
Подходящо е всичко назначено от специалист според мен. Всичко останало са си свободни съчинения  Wink Който има глава на раменете си няма да спазва съвети за диети от форума при условие, че има здравословен проблем.

Абсолютно съм съгласна.
Виж целия пост
# 591
Ясноооо.
Виж целия пост
# 592
Аз не съм съгласна.
Ето, в момента съм в болница и ми правиха профил, КЗ на гладно ми е 3,78, след хранене в 15 ч. ми е 4,78. Тоеа е само от НВ ВМХ, даже и с не толкова мазнини. Сиофор не пия, въпреки предписанието на ендото.
Виж целия пост
# 593
Мен лекарите само ме объркаха. Първият ме накара изцяло да спра всички въглехидрати. Не бях яла нищо тестено, сладко, картофи и ориз и плодове рядко, резултатът беше естествено негативен, вдигнах холестерол и то много. Тогава бях малка и се доверих, след това четох много и влезнаха нещата горе-долу в норма.
Виж целия пост
# 594
За хора с ИР много подходяща е НВ-ВМХ -диета,ще се овладее глада и скоковете в кр.захар и инсулин.

Да, подходяща е, но не и във вида в който се пропагандира във форума.  Naughty

Кажи, какъв е видът, в който се пропагандира във форума, кое не е правилното?
Виж целия пост
# 595
Хора, слушайте си докторите, те затова са учили, знаят кое е най-доброто. Ако не сте доволни от ендокринолога или диетолога си, отидете на втори, дори трети, сортиране на повече мнения няма да е излишно. Тук не става въпрос само за отслабване, за да се избира една или друга диета, въпроса е много сериозен здравословен с трайни последствия за здравето и не е шега работа. Споделяме на коя какво са и предписали и какви резултати е постигнала, но нищо повече, докторите са тези, които лекуват и предписват лекарства и режими.
Виж целия пост
# 596
Значи как се изготвя един хранителен режим.
Изчислява се активното тегло на човека и спрямо него се определя дневния прием на калории, който не трябва да е с повече от 20% дефицит.
Вземат се под внимание всички особености на пациента + всички заболявания + алергии + хранителни навици. На базата на тази информация се изчисляват пропорциите на мазнини, протеини и въглехидрати, които варират от човек до човек.
Моят хранителен режим е изготвен единствено и само за мен и много вероятно да не работи за друг човек.
А, да, взема се предвид и физическата активност, която отново при всеки е различна. Даже са ме карали да отбелязвам кое хранене при какви условия се провежда /дали ям в къщи на маса, на крак в офиса и т.н./
След няколко седмици наблюдение ми беше изготвен окончателния вариант на режима.
Виж целия пост
# 597
Значи как се изготвя един хранителен режим.
Изчислява се активното тегло на човека и спрямо него се определя дневния прием на калории, който не трябва да е с повече от 20% дефицит.
Вземат се под внимание всички особености на пациента + всички заболявания + алергии + хранителни навици. На базата на тази информация се изчисляват пропорциите на мазнини, протеини и въглехидрати, които варират от човек до човек.
Моят хранителен режим е изготвен единствено и само за мен и много вероятно да не работи за друг човек.
А, да, взема се предвид и физическата активност, която отново при всеки е различна. Даже са ме карали да отбелязвам кое хранене при какви условия се провежда /дали ям в къщи на маса, на крак в офиса и т.н./
След няколко седмици наблюдение ми беше изготвен окончателния вариант на режима.

а какво за режима във форума, това ли е отговорът всъщност?
Виж целия пост
# 598
Аз наистина не схващам, защо трябва да се хабите да обяснявате неща, които средноинтелигентен човек може да съобрази  Wink
Тук става дума за режим при здравословни проблеми. Какво сложно има за разбиране?  #Crazy
Е, друг е въпроса ако просто идеята е да се заяждаме  Wink
Виж целия пост
# 599
Аз наистина не схващам, защо трябва да се хабите да обяснявате неща, които средноинтелигентен човек може да съобрази  Wink
Тук става дума за режим при здравословни проблеми. Какво сложно има за разбиране?  #Crazy
Е, друг е въпроса ако просто идеята е да се заяждаме  Wink

Този пост към кого е адресиран? Аз пък такива хвърчащи изказвания не ги намирам за обосновани. Има някакъв опит за диалог, потребителката не участва, а само подмята нещо. А и това "режим при здравословни проблеми" е толкова относително понятие, особено за лекарите-"специалисти". Искам да чуя какво мисли Галактическа Принцеса, не излишен шум.

Все пак затова е темата, обсъжда се и се говори, няма как всяко мнение да е заяждане, нищо че на някои това им подсказва филмът в главата. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия