Магистратура Педагогика

  • 170 241
  • 503
# 360
Много благодаря за отговорите. Нищо друго не ме притеснява освен лекциите, но все някак ще трябва да се справя. Ако някой друг може да се включи със съвет или полезно инфо за каквото и да било ще се радвам. И изпита за кандидатстване не разбрах или с бал, изобщо сайта им е много неясен...
Лалета, приемът за магистратура е по успех, няма изпит, но в последните 3-4 години балът за магистратура ПНУП е доста висок. Момичетата в учебен отдел, които отговарят за магистрите са много отзивчиви, каквото не ти е ясно, можеш да звъниш и да ги питаш. Сияна Карамихалева и Петя Бързева се казват, има им телефоните в сайта. По принцип повечето преподаватели се съобразяват, че магистрите са работещи, но понякога има и такива, които правят проблеми за присъствията. Отдалеч ли си? С лекциите все някак ще се оправиш. Обикновено изпитите на задочниците са в събота или неделя и дават по две дати. Само не знам с практиките как ще стане, защото те са в делнични дни, заради работното време на училищата и градините. Уж има вариант ако си от друг град, да си караш практиката в учебно заведение там, но нещо май се дърпат, че там нямало как да сключат договори и да идват да те проверяват. Ако вече работиш по специалността, ти се признава, затова ще е добре да търсиш още като студентка. Успех!
Виж целия пост
# 361
Много благодаря за отговорите. Нищо друго не ме притеснява освен лекциите, но все някак ще трябва да се справя. Ако някой друг може да се включи със съвет или полезно инфо за каквото и да било ще се радвам. И изпита за кандидатстване не разбрах или с бал, изобщо сайта им е много неясен...
Лалета, приемът за магистратура е по успех, няма изпит, но в последните 3-4 години балът за магистратура ПНУП е доста висок. Момичетата в учебен отдел, които отговарят за магистрите са много отзивчиви, каквото не ти е ясно, можеш да звъниш и да ги питаш. Сияна Карамихалева и Петя Бързева се казват, има им телефоните в сайта. По принцип повечето преподаватели се съобразяват, че магистрите са работещи, но понякога има и такива, които правят проблеми за присъствията. Отдалеч ли си? С лекциите все някак ще се оправиш. Обикновено изпитите на задочниците са в събота или неделя и дават по две дати. Само не знам с практиките как ще стане, защото те са в делнични дни, заради работното време на училищата и градините. Уж има вариант ако си от друг град, да си караш практиката в учебно заведение там, но нещо май се дърпат, че там нямало как да сключат договори и да идват да те проверяват. Ако вече работиш по специалността, ти се признава, затова ще е добре да търсиш още като студентка. Успех!
Благодаря! Вчера звъннах и говорих точно с П. Бързева ( много мила дама) обясни ми всичко, което ме интересува. Ноември ще успея да присъствам на лекции, но следващата година ще помоля за отпуск за очните, поне две седмици. Не съм в системата все още, но се надявам нещо да "изкочи". Търсих предметите от първи семестър, за да почета каквото мога, каквото намеря в интернет, но тъй като е минал семестъра не ми излизат.
Виж целия пост
# 362
Един малко  глупав въпрос от мен. Преди 24 години учих 2 семестъра  пуп в СУ. Ако сега започна магистратура, може ли някой изпит да се признае?
Виж целия пост
# 363
Един малко  глупав въпрос от мен. Преди 24 години учих 2 семестъра  пуп в СУ. Ако сега започна магистратура, може ли някой изпит да се признае?

Давността е 5 години. Така че няма да ти ги признаят.
Виж целия пост
# 364
Не съм съгласна. На мен в бакалавърската степен ми признаха два изпита отпреди 20 години, а по единия не ми стигаше и хорариумът. Всичко зависи от преподавателя. В момента на колеги в СДК, завършили преди петнайсетина години, им признават ако не всички, то поне част от дисциплините.
Лалета, първата година задължително се учи обща, възрастова и педагогическа психология, отделно и детска психология, приобщаващо образование, задължително и педагогика, където влизат и дидактика и теория на възпитанието.
Виж целия пост
# 365
Лалета, първата година задължително се учи обща, възрастова и педагогическа психология, отделно и детска психология, приобщаващо образование, задължително и педагогика, където влизат и дидактика и теория на възпитанието.
намерих и учебния план за всички семестри, сега остава да намеря лекции, учебници ....малко да вляза в час преди началото Blush отново благодаря за помощта!
Виж целия пост
# 366
Здравейте пак и от мен, реших да запиша от есента в Софийския университет.
Но не намирам инфо колко е била таксата тази година, сякаш не са приемали изобшо магистри в ПУП и НУП. Дали някой има инфо или ако може да ми пусне линк?
Здравейте, ако не греша семестърът е 1500 лв.
Надявам се да не ме съди никой, но ми се виждат ужасно много пари, това са 6000лв.☹️
Бях решила твърдо да запиша в Софийския, но тази такса ме отчая и взех да търся вариант Б.
Попаднах на Великотърновския университет. Там специалността е ПУП и НУП в едно и задочно с център Враца е 650лв. (мин. година, не вярвам да я вдигнат много).
Някой има ли наблюдения върху обучението във ВТУ?
И дали ако не посетя всички очни после ще е проблем при явяване на изпитите?
Изобщо всякакво инфо и наблюдение, и мнение ще ми е от полза, защото имат ранен прием и искам още сега да се запиша, голям съм ентусиаст😀
Виж целия пост
# 367
Таксата е 1500лв. на година, не на семестър.
Виж целия пост
# 368
Таксата е 1500лв. на година, не на семестър.
О това вече е съвсем различно😀
Благодаря!
Виж целия пост
# 369
Така ли? Двама човека ми казаха 1500 лв и автоматично помислих, че става въпрос за семестър, но ако е за година не звучи зле Thinking
Виж целия пост
# 370
Ето тук в т.1.5 - клика се на "1.5" . За неспециалисти обучението е 2 години - 3000лв. Специалистите се обучават 1 година. ПУП и НУП са разделени - не е една обща магистратура.
Виж целия пост
# 371
Ето тук в т.1.5 - клика се на "1.5" . За неспециалисти обучението е 2 години - 3000лв. Специалистите се обучават 1 година. ПУП и НУП са разделени - не е една обща магистратура.
сигурно въпроса ми е глупав, но защо да са разделени ПУП и НУП, пише ПНУП ?
Виж целия пост
# 372
Ето тук в т.1.5 - клика се на "1.5" . За неспециалисти обучението е 2 години - 3000лв. Специалистите се обучават 1 година. ПУП и НУП са разделени - не е една обща магистратура.
Много благодаря, сега вече нямам съмнения и колебания, стига да ме приемат СУ ще е, аз така или иначе искма да работя с малки деца.
Много повече възможности за креативност има от ученическата възраст и уроци,а и се разбирам много добре с мъничета.
Освен това сравних програмите, в СУ ми звучат много интересно някои курсове.
Виж целия пост
# 373
сигурно въпроса ми е глупав, но защо да са разделени ПУП и НУП, пише ПНУП ?

Ами аз от личен опит го казвам - пише може би за по-лесно. Ако посетите сайта на ФНОИ, ще видите, че са отделно, както че и двете имат 2 варианта - за специалисти и за неспециалисти. Или поне така беше до миналата година.
Виж целия пост
# 374
сигурно въпроса ми е глупав, но защо да са разделени ПУП и НУП, пише ПНУП ?

Ами аз от личен опит го казвам - пише може би за по-лесно. Ако посетите сайта на ФНОИ, ще видите, че са отделно, както че и двете имат 2 варианта - за специалисти и за неспециалисти. Или поне така беше до миналата година.
Така е и тази година, разгледах сайта подробно, благодаря  ориентирахте ме!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия