Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 44 492
  • 775
# 585
оффф да това е много изнервящо! На мен вчера ми звъняха 4 колежки да питат къде съм и да не съм родила само защото една друга преди това ми звъняла и аз не съм си вдигнала телефона и видиш ли звъннала на всички да каже, че раждам  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out И като и се обадих ми вика: "Абе не ме хвърляй така в тревоги!" Все едно тя ми е приоритет някакъв за раждането! Нямам думи. Никак не обичам такива изцепки!  Crossing Arms
Онзи ден имах зададен въпрос от една колежка, който беше следния: "Ние може ли да дойдем на изписването?" Даааа може 10 човека освен роднините! Само до тях ще ми е. Добре, че едната е раждала и веднага вика да бе да точно тогава ще я притесняваме...  Аз ли съм лоша или наистина не е нормално?  newsm78


Аз съм решила,че не искам много хора около мен на изписването и в първите няколко дни след това.Те и повечето ми роднини са от друг град и няма,как да ги поканя всички в деня на изписването и след това да ги събера в нас.В никакъв случай Stop А,пък е кофти да дойдат в родилното на изписването и да им кажа,да си тръгват веднага обратно .Та предпочитам,по етапно след известно време да дойдат и да ни видят,отколкото да ми се струпат дузина народ в първия ден.
А,да ви попитам момичета,какво е съдържанието на тази обменна карта? Rolling Eyes Защото на мен АГ ми даде един картон/като карта/ и в него са вписани всички изследвания,измервания по време на бременността и т.н.Та,това ли е въпросната карта? Направление каза,че ще ми даде на следващата консултация,която ми е на 07,03 а термина ми е на 17,03.Все още и не са ми мерили тоновете до сега Shocked
Е,хубав ден на всички smile3503
Виж целия пост
# 586
Black Pearl, извинявай, напълно забравих да споделя как мина срещата с педиатъра. Simple Smile
Беше кратка, но достатъчна да се харесаме. Wink Аз имах само 4-5 въпроса и ги обсъдихме - основно за кърменето, антибиотиците, ваксините и май това беше, а и за работното му време. Видя ми се позитивен и разбран лекар. И пожене и мъжът ми беше с мен, и той го хареса. Wink
Та сега чакаме бебата да се появи и ще му се обадя, за да дойде да ни види.

galeto83sf, да, обменната карта е точно това - съдържа базовата информация за теб като бременна
- мерки, изследвания и т.н. В моя случай е 1 лист - двустранно.
Виж целия пост
# 587
: galeto83sf Да това е въпросната обменна карта в която са вписани направените изследвания и показатели през бременноста. Дава се 45 дена преди термин заедно с болничен и направление за раждане. PeaceОтносно мерене на тонове вече трябва да следят всяка седмица Naughty, а малко преди термин и всеки ден , ако е нужно. На мен от тая седмица почват да слушат тоновете на бебко. Wink
Виж целия пост
# 588
Това с избора на лекар/екип за раждането повечето от нас го правим уж да сме по-сигурни и спокойни, че ще ни обърнат внимание, обаче тази схема все повече ми прилича на "капан" Sad Дай д направим секцио, щото на лекаря не му бил удобен момента за естествено раждане  Tired Момичета, много ми е тъжно, че почти всички родилки минават под ножа! Разбира се, че в много случаи има наложителни причини за това, но адски ме дразни факта, че масово се практикува секцио, за удобство на доктора  Crossing Arms

Подкрепям!!!
А аз съм решила твърдо да бъде нормално, ако разбира се няма индикации за секцио
Тук и аз подкрепям!!! Моето усещане е същото. Аз също уж вървя за нормално, но и моята докторка ми спомена мин.месец, че си е намислила отпуск от 8 до 15 март. Сега съм в очакване, в случай че наближи периода й за отпуск, да не "прецени" набързо, че съм за секцио...Нямам им вяра въобще, всичко е бизнес и толкова! Гледат ни като шепа пари, хуманното е някъде в небесата, мираж! Sad А иначе и при мен е така, като не вдигна тел.на един човек, след това почват да валят тел. един след друг.. Crazy



При нас за съжаление наистина се налага да е секцио  Sad .. въпреки ,че много трудно се съгласих ... аз също съм за естественото раждане  Naughty... според мен се създава една по- силна връзка между майката и бебето и още куп са положителните причини за естественото раждане .


Честито на новите мамчета !  bouquet Да са ви здрави бебоците !  baby_neutral
Виж целия пост
# 589
Здравейте тумбачета  Hug

На мен доки още нищо не ми е дал,не ми е слушал и тонове,но може би на прегледа сега който е на 26-ти да го направи.

Честито на всички вече станали мами,нека мъниците имат прекрасно детсво   bouquet
Виж целия пост
# 590
На мен също обменната карта и направлението ми ги дадоха заедно с болничния.Явно всеки процедира различно.Така или иначе няма да ни върнат като тръгнем да раждаме Laughing
Тоновете ми ги слушат през 2 седмици, така ми казаха, че ще е до края.И с предишните бременности беше така, независимо, че единия път преносих.
Аз съм твърдо за естественото раждане(ако няма медицински показания,)но като гледам и моята докторка нещо взема да увърта....а и с това, че няма да я има , когато най-ми е необходима, сигурно мисли, че ще склоня за секцио, само и само да и тя.Но аз не мисля така newsm78
Виж целия пост
# 591
Black Pearl, извинявай, напълно забравих да споделя как мина срещата с педиатъра. Simple Smile
Беше кратка, но достатъчна да се харесаме. Wink Аз имах само 4-5 въпроса и ги обсъдихме - основно за кърменето, антибиотиците, ваксините и май това беше, а и за работното му време. Видя ми се позитивен и разбран лекар. И пожене и мъжът ми беше с мен, и той го хареса. Wink
Та сега чакаме бебата да се появи и ще му се обадя, за да дойде да ни види.

galeto83sf, да, обменната карта е точно това - съдържа базовата информация за теб като бременна
- мерки, изследвания и т.н. В моя случай е 1 лист - двустранно.
Благодарея ти. Извинявай че нахалствам, а кабинета му в 27 ДКЦ ли е.
Виж целия пост
# 592
Black Pearl, извинявай, напълно забравих да споделя как мина срещата с педиатъра. Simple Smile
Беше кратка, но достатъчна да се харесаме. Wink Аз имах само 4-5 въпроса и ги обсъдихме - основно за кърменето, антибиотиците, ваксините и май това беше, а и за работното му време. Видя ми се позитивен и разбран лекар. И пожене и мъжът ми беше с мен, и той го хареса. Wink
Та сега чакаме бебата да се появи и ще му се обадя, за да дойде да ни види.

galeto83sf, да, обменната карта е точно това - съдържа базовата информация за теб като бременна
- мерки, изследвания и т.н. В моя случай е 1 лист - двустранно.
Благодарея ти. Извинявай че нахалствам, а кабинета му в 27 ДКЦ ли е.


Не, в поликлиника Младост - до 125то СОУ. Адресът е Младост 1, бл. 37 Б. Ако имаш нужда от още инфо, само кажи Wink
Виж целия пост
# 593
Здравейте,коремчета! preggo Днес бях на консултация и всичко е наред с малкия мъж!Вече тежи 3,500 в средата на 37 г.с. (малко е големичък)!Води и плацента всичко е в норма!Надявам се на 3 март да се роди(така съм си го пожелала) Embarassed Много съм щастлива и радостна че всичко е наред!Приятен и усмихнат ден от мен!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 594
каталунка ууу браво на момчето добре си е ,хубава дата да се омамиш харесва ми.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 595
Здравейте,коремчета! preggo Днес бях на консултация и всичко е наред с малкия мъж!Вече тежи 3,500 в средата на 37 г.с. (малко е големичък)!Води и плацента всичко е в норма!Надявам се на 3 март да се роди(така съм си го пожелала) Embarassed Много съм щастлива и радостна че всичко е наред!Приятен и усмихнат ден от мен!  bouquet  bouquet  bouquet
И на мен ми се  иска да родя на 3-ти март Simple Smile!
Виж целия пост
# 596
Здравейте и от мен тумбачета и родили мами Simple Smile на мен ми се струва,че бебевалежа ще бъде към 5-10 март Simple Smile
Ходих и аз на консултация днес взех си картона и направлението.Обаче съм много възмутена от докторката,последния път като ме гледа на ехограф беше на 10.01 и тогава бебчо беше седалищно от тогава бях 2 пъти при нея и хич не се впечатли от това,за да ме погледне на ехограф...добре че края на януари бях на ФМ и видяхме,че бебчо е главично.Следващия преглед на ЖК е чак на 10.03 и хич не смятам да чакам тогава да гледа на къде е обърнат,за това за мое спокойствие края на седмицата или началото на другата ще ходя пак на частно да видят бебока как е...
katalunka голям бебчо ще имаш Simple Smile аз на моя съм поръчала да не е много едър,че имаме много хубави дрешки за 0 мсеца,а ако е по едър няма да може да ги облича Simple Smile
А знаете ли колко време важи направлението за раждане,защото бях чула,че е един месец...?
Виж целия пост
# 597
kiksi007 и аз мислех че ще е по-дребничък,но  така каза док!Само да ми е жив и здрав,нищо друго не искам   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 598
Здравейте и от мен тумбачета и родили мами Simple Smile на мен ми се струва,че бебевалежа ще бъде към 5-10 март Simple Smile
Ходих и аз на консултация днес взех си картона и направлението.Обаче съм много възмутена от докторката,последния път като ме гледа на ехограф беше на 10.01 и тогава бебчо беше седалищно от тогава бях 2 пъти при нея и хич не се впечатли от това,за да ме погледне на ехограф...добре че края на януари бях на ФМ и видяхме,че бебчо е главично.Следващия преглед на ЖК е чак на 10.03 и хич не смятам да чакам тогава да гледа на къде е обърнат,за това за мое спокойствие края на седмицата или началото на другата ще ходя пак на частно да видят бебока как е...
katalunka голям бебчо ще имаш Simple Smile аз на моя съм поръчала да не е много едър,че имаме много хубави дрешки за 0 мсеца,а ако е по едър няма да може да ги облича Simple Smile
А знаете ли колко време важи направлението за раждане,защото бях чула,че е един месец...?
Да,и аз знам от моята АГ,че направлението важи един месец.
Виж целия пост
# 599
Здравейте и от мен  preggo.  Аз също бях на преглед днес бебчо тежи 2.300 и още е седалищно , разбира се не успяхме да  видим пола , но в 4 месец ни бяха казали момиченце. Дано да качи повече в последния месец ... притеснява ме дали не е дребничко. на мен също ми дадоха документите за хоспитализация и интересно пише за дата на изпращане 10.02 ... от тогава ми започна и 45 дневния болничен .. та си мислех дали това направление не е за 45 дни  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия