Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кои перилни препарати се препоръчват за пране на бебешки дрехи?
Какви могат да бъдат причините за болки в кръста и корема по време на бременност?
Какви са препоръките за избор на бебешка козметика и каква козметика е подходяща за новородени?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кои перилни препарати се препоръчват за пране на бебешки дрехи?
Форумът препоръчва няколко перилни препарата за пране на бебешки дрехи. Те включват Тео Бебе, Сано Макс, Персил Сензитив и Бурти. Омекотителите могат да се използват след 6-ия месец, като е важно дрехите да се изплакват старателно. От съществено значение е да изберете перилен препарат, подходящ за чувствителната кожа на бебето.
-
Какви могат да бъдат причините за болки в кръста и корема по време на бременност?
Болките в кръста и корема по време на бременност могат да бъдат нормални, но също така могат да показват проблем. Постоянните болки в кръста и ниско в корема, подобни на тези при ПМС, трябва да се приемат сериозно. В този случай е важно да се консултирате с лекар, за да сте сигурни, че всичко е наред.
-
Какви са препоръките за избор на бебешка козметика и каква козметика е подходяща за новородени?
Когато избирате козметика за вашето бебе, е важно да изберете продукти, които са нежни към кожата и не съдържат агресивни химикали. Марки като Bucchen, Mustela, Sebamed и Nivea често се избират за бебешка козметика. Важно е да избягватe продукти, които могат да причинят алергии или кожни раздразнения. За новородени се препоръчва използването на козметика от български марки като Бочко, Здраве и Бюбхе. Важно е козметиката да е подходяща за нежната кожа на бебето. Зехтинът също може да бъде полезен, но трябва да се внимава с употребата му, особено през по-топлите месеци.
-
Какви са препоръките за избор на пелени за новородени?
-
Кои са препоръките за избор на ръчна помпа за кърма?


А,пък е кофти да дойдат в родилното на изписването и да им кажа,да си тръгват веднага обратно .Та предпочитам,по етапно след известно време да дойдат и да ни видят,отколкото да ми се струпат дузина народ в първия ден.

Аз имах само 4-5 въпроса и ги обсъдихме - основно за кърменето, антибиотиците, ваксините и май това беше, а и за работното му време. Видя ми се позитивен и разбран лекар. И пожене и мъжът ми беше с мен, и той го хареса.
Относно мерене на тонове вече трябва да следят всяка седмица
, а малко преди термин и всеки ден , ако е нужно. На мен от тая седмица почват да слушат тоновете на бебко.
Дай д направим секцио, щото на лекаря не му бил удобен момента за естествено раждане
Момичета, много ми е тъжно, че почти всички родилки минават под ножа! Разбира се, че в много случаи има наложителни причини за това, но адски ме дразни факта, че масово се практикува секцио, за удобство на доктора 
Да са ви здрави бебоците !

Днес бях на консултация и всичко е наред с малкия мъж!Вече тежи 3,500 в средата на 37 г.с. (малко е големичък)!Води и плацента всичко е в норма!Надявам се на 3 март да се роди(така съм си го пожелала)