Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 44 492
  • 775
# 600
Jiji 82, не съм от ллл, но бих ти препоръчала да забравиш часовника и да храниш бебчето когато е гладно. Било то и на 1,5 ч. Пробвай различни кърмачески пози. Може да има претенции към това.
Ако са ти препълнени гърдите пробвай да изцедиш малко, за да е по-лесно на бебето да засуче. Като краен вариант може да пробваш и силиконови зърна. Бебето може да се подведе, че пие от лесното шише. А в последствие постепенно да ги премахнеш и да остане на гърда.
Ако те притеснява количеството кърма, което произвеждаш наблегнете на усамотението в стая с приглушена светлина, контактът кожа до кожа и гледай да се храниш редовно и да приемаш течности.
Колкото повече ам даваш, толкова търсенето от гърдата ще е по-малко и организмът няма как да разбере, че трябва да произведе повече
Виж целия пост
# 601
Здравейте и от мен тумбачета и родили мами Simple Smile на мен ми се струва,че бебевалежа ще бъде към 5-10 март Simple Smile
Ходих и аз на консултация днес взех си картона и направлението.Обаче съм много възмутена от докторката,последния път като ме гледа на ехограф беше на 10.01 и тогава бебчо беше седалищно от тогава бях 2 пъти при нея и хич не се впечатли от това,за да ме погледне на ехограф...добре че края на януари бях на ФМ и видяхме,че бебчо е главично.Следващия преглед на ЖК е чак на 10.03 и хич не смятам да чакам тогава да гледа на къде е обърнат,за това за мое спокойствие края на седмицата или началото на другата ще ходя пак на частно да видят бебока как е...
katalunka голям бебчо ще имаш Simple Smile аз на моя съм поръчала да не е много едър,че имаме много хубави дрешки за 0 мсеца,а ако е по едър няма да може да ги облича Simple Smile
А знаете ли колко време важи направлението за раждане,защото бях чула,че е един месец...?

А, аз си мислех, че само моя доктор се прави на тарикат...  Angry Много се разочаровах от него и то накрая!
kiksi007, мен последно ме гледа на ехограф на 30.12.13 г., след това имах преглед на 04.02 за 45-дневния болничен /направиха запис на тонове и пуснаха изследвания/, акушерката ми каза, че след 2 седмици ще гледат, да ама не, като отидох, пак само тонове и отново каза след 2 седмици, което е 05.03., а аз вече съм в 9-ти месец и нищо чудно всеки момент да родя. Добре, че поне предишния път се видях с лекаря при когото ще раждам, та ми направи един преглед. Явно това е някой трик за да предложим да си платим, просто не мога да си го обясня това, че точно когато е най-важно да се знае бебето как е застанало, дали всичко е наред за нормално раждане, те отлагат все едно още една година ще сме бременни  #2gunfire
Виж целия пост
# 602
А мен лекаря който ме следи по ЖК, вече от 10 февруари ме вика всяка седмица, той пък ме гледа на ехограф, тегли ме и мери кръвно и досега не ми се слушал тоновете. Добре, че сега от 9 мес, ще ходя всяка седмица при доктора който ще раждам че ми слуша тоновете. Защо така постъпват незнам. Всеки си прави каквото сметне за добре.
Виж целия пост
# 603
Здравейте и от мен !!! Пиша за пръв път, незнайно защо Simple Smile Иначе следя темата с удоволствие! Честито на вече родилите мами! Много здрави и усмихнати бебоци  ylinfant  А на останалите пожелавам леко и безпроблемно раждане!  preggo
Виж целия пост
# 604
Мариса, тя и Йо така писа онзи ден, че няма никакви признаци на раждане и че мисли, че ще преноси, но на следващат сутрин се похвали във Фейса  Wink


Йо То да не би да е родила? Simple Smile Да й е живо и здраво бебончето Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Има ли още някой, който да се е похвалил във фейсбук?
Виж целия пост
# 605
Йо То роди на 23 февруари - малката принцеса Ния се роди точно по поръчка Simple Smile
Виж целия пост
# 606
Мамиии, добро ви утро  Whaasup, днес съм на ден на отворените врати в болницата в която ще раждам - МБАЛ "Св. иван Рилски" Ст. Загора и ще разпитам доста неща, които ме вълнуват....ще разказвам после  smile3525
Виж целия пост
# 607
Мариса, тя и Йо така писа онзи ден, че няма никакви признаци на раждане и че мисли, че ще преноси, но на следващат сутрин се похвали във Фейса  Wink


Йо То да не би да е родила? Simple Smile Да й е живо и здраво бебончето Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Има ли още някой, който да се е похвалил във фейсбук?

Има и други , но не им знам никовете тук , трябва те да пишат
Виж целия пост
# 608
Silveto, чакам с нетърпени да споделиш как мина при срещата ти с педиатъра, харесахте ли се и как притече разговора. Благодаря ти. Аз още не съм избрала. Утре сутрин ще отида до София мед.



При кого ще ходиш в Софиямед? Моля те да споделиш и как е минало, защото аз още не съм избрала педиатър по ЗК!
Виж целия пост
# 609
Честито на всички родили мами smile3525 бързо възстановяване  живи и здрави бебоци  много да радват мамите и татковците   bouquet . Аз да ви се оплача онзи ден пак едни контракции толкова болезнени бебо  се сви на топчица в едната част на корема и то се стресира горкото убедена съм, че  ще излиза по рано .  Да ви питам вие с какво ще почиствате нослето аз още нищо не съм взела  Embarassed и не знам към какво да се насоча  newsm78. Хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 610
Момичета, като гледам моето направление няма дата, вероятно точно, за да не изтече срока.
Днес бях на преглед, докторката ме провери за разкритие. Вече е 2 см, лошото е че толкова силно ми бръкна, че остана кръв по пръстите й. Тя каза, че било нормално, но това нещо продължава да тече и сега. Това е тапата, знам много добре какво представлава вече. Имам чувството, че ми махна тапата дали без да иска или защото й наближава отпуската... незнам! Само че с първото дете след като ми падна, контракциите ми зачестиха на 4 мин и родих след няколко часа. Не искам да го раждам преди 1ви, термина ми е на 15 март. Другият доктор ми каза, че доносено е бебето когато се роди 2 седмици преди термина и 2 седмици след термин... Confused
Виж целия пост
# 611
Ivoventa,според мен лекарката ти умишлено е бръкнала по-силно, за да предизвика раждането по-скоро. И с двете ми бременности лекарката ми като ме е проверявала за разкрите нито ме е боляло, нито е имало кръв.
Виж целия пост
# 612
Иве, на тази лекарка от кога й е отпуската, че толкова много напира Simple Smile.
На моята кума така на един преглед около 17-18 дни преди термина, лекаря буквално й е махнал тапата и на следващата вечер я приеха за раждане. А една от мацките тук беше споделила, че тапата й е паднала още в началото на 8мия месец, но роди чак към средата на 9-тия. Така че, всичко е много индивидуално и може и да устискаш до националния празник Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 613
Ох, мамка му! Ами по принцип е отпуск от 8 до 15, но сега се сети, че 1-2-3 били празници и почнада си гледа календара. Да не би 3ти да е неучебен ден?  newsm78 Може да са решили да ходят с децата нанякъде. Ще емигрирам спешно, писна ми от тази държава. Как може така да постъпва с мен! Това не е човешко! Легнах да се успокоя малко, сега при всяко движение или контракция, изтръпвам! Само 4 дена ми оставаха до 1ви, после да се ражда когато иска!!!
Виж целия пост
# 614
Офф за жалост в началото на бременността докторите ни гледат като касички(не всички,но повечето) вземали са пари от нас 7-8 месеца и сега вече накрая няма какво да вземат от нас вече... ама викам майната му,да сме живи и здрави с бебчо Simple Smile
То като гледам и моето направление няма дата,което е добре Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия