"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 68 148
  • 768
# 420
Правят ли задължително клизма преди секцио в МД?  newsm78

Нито клизма, нито катетър предварително. Предполагам, че след поставянето на упойката са ми сложили катетъра. Ако е от значение и аз при Максим Яков раждах.
Виж целия пост
# 421
Правят ли задължително клизма преди секцио в МД?  newsm78

Нито клизма, нито катетър предварително. Предполагам, че след поставянето на упойката са ми сложили катетъра. Ако е от значение и аз при Максим Яков раждах.
Не са ми правили клизма, казаха ми да пия разхлабително предния ден и нямах проблеми. А катетър пък изобщо не са ми слагали.  newsm78  Аз бях при Борис Яков.
Имам чувството, че тая работа с клизмите и катетъра зависи повече от това коя акушерка те приема.
Виж целия пост
# 422
Хубаво е че не слагат катетър без нужда.
Виж целия пост
# 423
От какво зависи колко време след операцията ще ти дадат бебчето? Radina, доколкото разбирам от разказа ти трите пъти са ти ги дали по различно време.

От теб самата по принцип. Вторият път ми го дадоха малко по късно, защото имаше някакви майстори да оправят дограмата в реанимация. Те 200 пъти ми се извиниха, за неудобството, даже тъкмо бях излязла от операционната и за да не ме местят ми бяха сложили параван. Сега си я поисках веднага. За първия път преди 10 години няма да коментирам, че си се ядосвам сама на себе си. Дадоха ми го също веднага, то се обърна детето инстинктивно да суче, но аз още неориентирана...

Нито катетър, нито клизма са ми правили. Документите и част от изследванията се правят предния  ден, на следващия ден в деня на секциото се прави теста за упойката и останалите прегледи. Ако пък секциото е по спешност всичко се прави на момента.
Виж целия пост
# 424
За първия път преди 10 години няма да коментирам, че си се ядосвам сама на себе си. Дадоха ми го също веднага, то се обърна детето инстинктивно да суче, но аз още неориентирана...
Ох,Радинка,аз също бях така:( Много дълго след това,дори и сега ми е гадно че съм била такава идиотка.Нищо не знаех,нямах никакъв опит.Дори бебе не бях виждала на разстояние по-малко от 2 метра Blush Моята ми я носеха,тя се обръща да суче,зяпа милата,после рев,а аз...защо ревяла Sad Ако сега пак имам бебе,всичко ще е безкрайно различно.Няма да се отделя от бебето си.
Виж целия пост
# 425
Бубе, така е, още се ядосвам и съжалявам. Не че на следващия ден вече не го кърмех, но всичко продължи само 20 дни. Втория път и сега нито за миг не съм се отделила от децата. Предупредих в МД, че не искам да ги хранят с АМ. Питаха ме искам ли за през нощта да ги вземат при тях, но отказвах. Съобразяваха се с всяко мое желание, много съм доволна.
Виж целия пост
# 426
Радинка Peace Hug
Виж целия пост
# 427
С първото бебче май винаги е така. Аз изчетох две книги, ходих на лекции за кърмене, за грижи за новороденото и мислех, че съм подготвена отвсякъде. Родих със спешно секцио и като ми го донесоха го гледах като голям камък, нито кърменето се получаваше, нито смяната на памперсите, вечер им го давах, за да мога да се поуспокоя. В крайна сметка нещата си дойдоха на мястото, кърмих успешно 1г2м, гледаме си го успешно сами с ММ. Живот и здраве със следващото бебче ще съм по-спокойна. Успех, бъдещи майчета, в добри ръце сте Simple Smile
Виж целия пост
# 428
И аз на 14.7.2014 родих секцио в Майчин дом при Е.Георгиева, нито клизма, нито катетър, казаха, че няма смисъл да ме натоварват и аз много се зарадвах де...Сутринта си сложих свещичка Ева кю и това беше, успех на бъдещите мами Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Клизма не правят на никого при планово секцио. Катетър и дренаж на разреза зависят от лекаря. Бяхме 4 в реанимация и само една имаше катетър, а друга дренаж и всички бяхме при различни лекари. Имаше и такива, които се оплакваха от последствия от упойката и бяхме при различни анестезиолози.
На жената с катетъра и го бяха сложили преди упойката.
Виж целия пост
# 430
Здравейте! Някой знае ли как стои въпросът със запис на тонове в Майчин дом след влизане в 9 месец?  Практика ли е да се правят всяка седмица или това е само при проблемна бременност? Наблюдаващият ме лекар и акушерката нищо не са казали по въпроса, а чувам, че в някои болници в София например е задължително за всички бременни.
Виж целия пост
# 431
Мен ме викаха всяка седмица на тонове в 9 месец,предполагам,че е практика ,тъй като не се водех рискова и бях на  платена консултация.
Виж целия пост
# 432
Аз съм по ЗК - може би заради това не се престарават.
Виж целия пост
# 433
Това с тоновете не е вярно, не са задължителни. Обикновено се правят след преносване и те се заплащат. На мен всеки път на консултация ми слушаха тоновете, 2 пъти ми правиха запис и един при приемането преди секциото.
Виж целия пост
# 434
На платената консултация в цената си е включен запис на тонове всяка седмица от 34г.с. По ЗК записи са предвидени чак след преносване, така че не е въпроса 'някой да ти се престарава', а какво се полага в ЖК, която си избрала. Ако искаш винаги може да отидеш отделно и да си ги заплащаш. Има си различни ЖК с различни прегледи, изследвания и т.н. включени в тях, така че не може да се сравнява на всяка какво са и правили. Правят това, за което си плащаш. Аз лично съм ходила и извънредно на прегледи и записи и не съм плащала, но това си е част от пакета на платената ЖК. Доколкото знам плащането по ЗК е за допълнителни ехографаки прегледи и изследвания, а не за неща, които ЗК не предвижда и предлага в ЖК. Затова се и предлагат други пакети, които иначе биха били безмислени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия