Второкласници - Тема 3

  • 54 758
  • 747
# 270
...  Ааа това със скоростното четене, не ми се харесва много. Нали е важно да разбират какво четат. На РС ни казаха, че нормативът за 2-ри клас е 60 думи за минута. Ама не знам кой си бил шампион и четял 178 думи в минута  Outta Joint  Мисля, че няма нужда в такова състезание да се впуска.

+1

Не знам как е при вас, но моето дете се панира, когато му кажа, че му засичам време за скоростно четене. И резултатът не е добър. Напротив, някакъв комплекс си създава, че не се справя. Напълно излишно ми се струва подобно упражнение, даже леко "издевателско" над децата ми идва.
Направих си експеримент, като му казах да чете на глас, няма да засичам, а бях тайничко пуснала хронометъра. Резултатът беше повече от задоволителен.
Виж целия пост
# 271
Не знам как е при вас, но моето дете се панира, когато му кажа, че му засичам време за скоростно четене. И резултатът не е добър. Напротив, някакъв комплекс си създава, че не се справя. Напълно излишно ми се струва подобно упражнение, даже леко "издевателско" над децата ми идва.
Направих си експеримент, като му казах да чете на глас, няма да засичам, а бях тайничко пуснала хронометъра. Резултатът беше повече от задоволителен.

същата работа. Панира се, заеква, греши думи, връща се да ги повтаря. Аз пък й казах, че може би е добре да си чете насаме, на глас, за да се упражнаява. Застанах пред вратата, ами разликата в четенето беше осезаема, като четеше без да е притеснена. Не съм засичала, но е идея, за да видя има ли толкова голям проблем.

МИА, опитвам се и аз да обяснявам, че "рекордьори" навсякъде (ще) се намират, и че важното са не цифричките пред думичките, изреченията, книгите, задачите, а степента, в която разбираш и оценяваш това, което правиш, вътрешното удоволетворение, което то ти носи. Но очевидно още е в афект и не може да разбере с какво я занимавам. Положителното от цялата работа е амбицията за себеусъвършенстване, която стартира тази ситуация. Не че е в правилната форма, според мен, но пак е нещо.
Виж целия пост
# 272
Снощи проведох това "скоростно" четене. Вики се справи със 78 думи и успя да зададе един въпрос през това време "Какво е чибук?" Laughing

Много се чудя дали да давам компютър на малката. Имаме един, само от нов монитор се нуждае.

Този сайт го показваха сутринта по бвт, за да се илюстрира, че ученето може и да е забавно. На английски е.
http://www.bbc.co.uk/bitesize/
Виж целия пост
# 273
Не съм задавала скоростно четене на Гого, а и нямам никаква идея дали в училище са го правили Thinking

Колкото до компютрите - у нас покрай батко си се оправя доста добре, даже кара на Need for speed по-добре от него. Ограничени са дотолкова, че ни питат кога могат да пуснат компютъра. Не прекаляват.

Светкавица, права си за спорта, а и ледът действа доста добре на организма и зле на боледуванията Simple Smile Дребният тренираше фигурно пързаляне до преди 1ви клас, сега ходи на свободна пързалка с батко си.
Виж целия пост
# 274
Нашата учителка препоръчва да четат на глас и после да ни разказват прочетеното, за да упражняваме четене с разбиране.
Виж целия пост
# 275
Нашите са ги карали да четат дълги изречения за 1 минута.Дъщеря ми прочела 6 изречения и има 6 ца в бележника.Деца прочели 5 изречения също имат 6ци,а тези с 4 изречения имат 5ци............ Thinking
Виж целия пост
# 276

Светкавица, права си за спорта, а и ледът действа доста добре на организма и зле на боледуванията Simple Smile Дребният тренираше фигурно пързаляне до преди 1ви клас, сега ходи на свободна пързалка с батко си.

Аз на това се надявам най-много!
Виж целия пост
# 277
Марти чете доста гладко, не ми е хрумвало да замервам думи в минута. Аз съм й чела доста книжки и я гледам, че ме имитира и вкарва и интонации. В училище май не са им засичали скорост на четене.
Днес децата са за предпоследен ден на ски. Тази седмица им е като една малка ваканция.
Компютърът вкъщи не е интересен, за сметка на таблета. 
Виж целия пост
# 278
то де таблет, там и компютър, че и лаптоп Simple Smile аз не съм уточнявала умишлено - в къщи е кой до каквото се докопа Crazy

galia_mi, къде са на ски?

Виж целия пост
# 279
На Алеко са, засега има сняг.
Виж целия пост
# 280
тоя пусти сняг... моите в неделя ходиха на Безбог и голямо оплакване падна - киша, камъни и храсти.
дано има по-натам Praynig
Виж целия пост
# 281
Да ви разсея и аз с нещо:"Дръндьото: Направи-си-сам книга":
http://www.book.store.bg/p114627/dryndioto-napravi-si-sam-kniga-dzhef-kini.html

хареса се от синковеца и негова съученичка, която вчера му беше на гости. Peace
Виж целия пост
# 282
Изобщо не мога да схвана за какво е това замерване за скоростно четене... да четат гладко и изразително - ок...ама скоростно? Що за идиотщина(то това си идва с практиката, въпреки, че по принцип някои хора четат по-бързо от други, а и зависи от познати/непознати думи в текста  и от моментно състояние ако щете)
Виж целия пост
# 283
Светкавица, успех с хокея. Дано го грабне и да ходи с желание.

От тази вечер синът започва освен да чете, а и да ни преразказва прочетеното. След като се запознах с един негов писмен преразказ ми стана лошо. Това минало свършено, после сегашно историческо, пък кой е героят на историята - манджа с грозде  ooooh!. Казах му, че както ми разкаже дадена история, ситуация или както ми предаде думите на някой - така ще ги възприемам т.е. няма да разпитвам допълнително, нито него, нито други участници в събитието с цел да разбера за какво всъщност е говорил. Ако не съм разбрала правилно и това е в негова вреда, толкова по-зле за него. Да се научи да разказва и преразказва.

У дома телевизорът не е заплаха, нямаме кабелна пък и той не обича да гледа - най-много някой филм и спорт. Компютърът е с парола когато е сам в къщи, да не се изкушава, макар да не пипа защото знае, че в историята излиза всичко. И въпреки това пак намира с какво да си губи времето. Сега събира стикери с футболисти и може с часове да седи и да разглежда албума  ooooh!.  
Виж целия пост
# 284
Да ви разсея и аз с нещо:"Дръндьото: Направи-си-сам книга":
http://www.book.store.bg/p114627/dryndioto-napravi-si-sam-kniga-dzhef-kini.html

хареса се от синковеца и негова съученичка, която вчера му беше на гости. Peace


Благодаря ти, не знаех че са повече от една. Миналата седмица, синът ми донесе "Приключенията на един Дръндьо" - един съученик му я беше дал за ден-два. За първи път виждам моето дете да чете така - и в тоалетната влизаше с нея!  Laughing Даже се наложи няколко пъти да му се карам и да го карам да спре да чете... Сега ще проверя колко са и ще му взема  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия