?Въпроси всякакви?

  • 5 607 817
  • 96 496
# 21 690
Бившия работодател не иска да признае, че те са загубили книжката, а новия работодател си е направил нова книжка, в която няма старите данни. Работника ли трябва да ходи в Инспекцията и да си търси правата или новия работодател трябва да изиска тази информация?  Embarassed
Работникът трябва да си търси правата, новият работотдател няма какво да изисква. А приятелят ти сигурен ли е, че не си е загубил сам книжката? Защото вече трудовите книжки от известно време се съхраняват при работника. И на нас като ни ги даваха преди време, ни караха да се разписваме за това.
Благодаря   bouquet. Сигурен е, че книжката не е била в него. А  тези УП-та от фалирали вече фирми от архива ли се вадеха или от общината?
Виж целия пост
# 21 691
Бившия работодател не иска да признае, че те са загубили книжката, а новия работодател си е направил нова книжка, в която няма старите данни. Работника ли трябва да ходи в Инспекцията и да си търси правата или новия работодател трябва да изиска тази информация?  Embarassed
Работникът трябва да си търси правата, новият работотдател няма какво да изисква. А приятелят ти сигурен ли е, че не си е загубил сам книжката? Защото вече трудовите книжки от известно време се съхраняват при работника. И на нас като ни ги даваха преди време, ни караха да се разписваме за това.
Благодаря   bouquet. Сигурен е, че книжката не е била в него. А  тези УП-та от фалирали вече фирми от архива ли се вадеха или от общината?

Сигурен, не сигурен - нормалните фирми при връщане на трудовата книжка на служителя дават да подпише уведомление, че му е върната.
Виж целия пост
# 21 692
Увеличена ли е мин. заплата от днес,има ли промяна в здравните осигуровки за безработни?
Виж целия пост
# 21 693
Увеличена ли е мин. заплата от днес,има ли промяна в здравните осигуровки за безработни?
Не и на двата въпроса.
Виж целия пост
# 21 694
Бившия работодател не иска да признае, че те са загубили книжката, а новия работодател си е направил нова книжка, в която няма старите данни. Работника ли трябва да ходи в Инспекцията и да си търси правата или новия работодател трябва да изиска тази информация?  Embarassed
Работникът трябва да си търси правата, новият работотдател няма какво да изисква. А приятелят ти сигурен ли е, че не си е загубил сам книжката? Защото вече трудовите книжки от известно време се съхраняват при работника. И на нас като ни ги даваха преди време, ни караха да се разписваме за това.
Благодаря   bouquet. Сигурен е, че книжката не е била в него. А  тези УП-та от фалирали вече фирми от архива ли се вадеха или от общината?

Сигурен, не сигурен - нормалните фирми при връщане на трудовата книжка на служителя дават да подпише уведомление, че му е върната.
Така е. Не е подписвал нищо. Книжката е била при работодателя, но той напуска и се оказва, че я няма. Независимо обаче кой я е загубил трябва да има начин да се възстанови информацията за трудовия стаж. Въпроса ми е как става това, къде трябва да се ходи и кой?
Виж целия пост
# 21 695
Така е. Не е подписвал нищо. Книжката е била при работодателя, но той напуска и се оказва, че я няма. Независимо обаче кой я е загубил трябва да има начин да се възстанови информацията за трудовия стаж. Въпроса ми е как става това, къде трябва да се ходи и кой?
Той трябва да ходи, това е в негов интерес, работодателя няма нищо общо
http://www.nssi.bg/forusers/procedures/242-procesooa/959-procudosttrsd
http://newsbg.eu/%D0%BD%D0%BE%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0% … 0%B4%D0%BE%D0%BA/
Виж целия пост
# 21 696
Някой дали се сеща името на филм за жена  пехотинец изгонена от армията /американски е филма/  поради различната й сексуална принадлежност? Нещо като Морски пехотинец  ми се върти в ума -ама може би бъркам!?
 
Виж целия пост
# 21 697
Спешно събирам мнения за Хепи Ленд - Шкорпиловци http://happy-land.eu/
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 21 698
Някой дали се сеща името на филм за жена  пехотинец изгонена от армията /американски е филма/  поради различната й сексуална принадлежност? Нещо като Морски пехотинец  ми се върти в ума -ама може би бъркам!?
 
Редник Джейн с Деми Мур ли имаш предвид?
Виж целия пост
# 21 699
Синът ми е направил нещо на лаптапа и в момента няма уайърлес.... ама толкова няма, че не вижда никакви мрежи, а като пусна troubleshooting-а ми казва че се е появила неизвестна грешка и се затваря. Идеи някакви имате ли?
Виж целия пост
# 21 700
Какво значи да пиеш антибиотик "след хранене" - непосредствено след храненето или трябва да мине определено време след това?
Виж целия пост
# 21 701
Синът ми е направил нещо на лаптапа и в момента няма уайърлес.... ама толкова няма, че не вижда никакви мрежи, а като пусна troubleshooting-а ми казва че се е появила неизвестна грешка и се затваря. Идеи някакви имате ли?

Първото, което ми идва на ум е- вижте да не е изключил копчето за он/офф за уайрлес?
Виж целия пост
# 21 702
Какво значи да пиеш антибиотик "след хранене" - непосредствено след храненето или трябва да мине определено време след това?
  Аз хапвам и около 30 минути след това го пия.Важно е да си хпнала да не е празен стомаха.
Виж целия пост
# 21 703
Благодаря ти Simple Smile
Виж целия пост
# 21 704
ако е след определено време би трябвало да пише какво е времето - 1,2,3 ч след хранене. щом не е написано времето значи се разбира след храненето - т.е. приключваш с последната хапка и гълташ антибиотика  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия