?Въпроси всякакви?

  • 5 607 105
  • 96 496
# 28 620
Някой знае ли какво означава "акдукиня"?
Виж целия пост
# 28 621
Някой знае ли какво означава "акдукиня"?

Само в бг-мама го откривам. Съдейки по контекста, вероятно е айдукиня, хайдукиня, ж.р. на айдук, което е нещо като престъпник, разбойник.
Виж целия пост
# 28 622
При Rh-, спонтанен аборт и липсваща информация дали е поставена инжекция анти Д гама глобулин, какво изследване трябва да се пусне?
Търся в нета и единственото, което намирам е "Определяне на слаб D антиген по инд.тест на Coombs". Дали е това? И резултата трябва да е отрицателен предполагам?
В случай на бременност предполагам? Тогава се правят едни изследвания (кръвни) и се следи, да не започнеш да изграждаш антитела. АКо това се случи, се поставя антиD. Изследванията се правят 3 пъти по време на цялата бременност, наблюдаващия гинеколог ги пуска, след раждането се прави изследването задължително и ако бебето е взело Rh-то на бащата (Rh+) се бие ваксината в срок от 72ч. след раждането. Ако и бащата е с Rh-, тогава нищо от това не се случва.   Peace
Виж целия пост
# 28 623
Някой да знае кога се подават документи за магистратурите във Пловдивския университет тази година?
Виж целия пост
# 28 624
Приблизително колко ще ми струва покачването на максималния осигурителен праг (вече на 2600 лв)?
Тук можеш сама да го разиграеш http://www.kik-info.com/calculators/
Виж целия пост
# 28 625
Някой знае ли какво означава "акдукиня"?

Само в бг-мама го откривам. Съдейки по контекста, вероятно е айдукиня, хайдукиня, ж.р. на айдук, което е нещо като престъпник, разбойник.

Не се сетих за този вариант. Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 28 626
С какво мога да изчистя петна от черен маркер за бяла дъска върху жълта блуза?
Пробвах с Вениш, но няма резултат.
Блузата е част от ученическа униформа и не мога да крия петното с апликации.
Виж целия пост
# 28 627
Ако искам да поръчам да дойде куриер на Еконт до мой адрес - първо веднага ли идват? Много ли се чака? И второ - оскъпява ли се нещо и колко...никъде не видях в сайта, нито в калкулатора да има такава опция за пресмятане.
Виж целия пост
# 28 628
Предполагам, зависи от натоварването им в момента. Аз съм викала куриер у дома посредством формата за повикване в сайта им, онлайн - след минута звънна операторка за потвърждение и след по-малко от половин час куриерът пристигна. Да, услугата се оскъпява малко, в моя случай беше лев-два за пакет до 2 кг. Виж в калкулатора услуга "от врата до врата".
Виж целия пост
# 28 629
Може ли да ми препоръчате сигурен,  надежден, проверен електротехник зо София?  Да лампи става дума и е спешно.

Благодаря; )
Виж целия пост
# 28 630
При Rh-, спонтанен аборт и липсваща информация дали е поставена инжекция анти Д гама глобулин, какво изследване трябва да се пусне?
Търся в нета и единственото, което намирам е "Определяне на слаб D антиген по инд.тест на Coombs". Дали е това? И резултата трябва да е отрицателен предполагам?
В случай на бременност предполагам? Тогава се правят едни изследвания (кръвни) и се следи, да не започнеш да изграждаш антитела. АКо това се случи, се поставя антиD. Изследванията се правят 3 пъти по време на цялата бременност, наблюдаващия гинеколог ги пуска, след раждането се прави изследването задължително и ако бебето е взело Rh-то на бащата (Rh+) се бие ваксината в срок от 72ч. след раждането. Ако и бащата е с Rh-, тогава нищо от това не се случва.   Peace
Благодаря ти meggle.
Това е точно така, както си го описала, но проблема е, че не мога да открия наименованието на изследването  newsm78
Виж целия пост
# 28 631
Някой да знае кога се подават документи за магистратурите във Пловдивския университет тази година?

За учебната 2014- 2015   е било  от 15.09 до 10.10
https://uni-plovdiv.bg/pages/index/21/

Виж целия пост
# 28 632
 Добро утро. Тъй като коментирате коли в последните постове, нека да питам и аз...
Вие на коя кола бихте заложили
Скрит текст:
  Опел Астра, Ситроен Ц 4,  Рено Меган
Виж целия пост
# 28 633
Благодаря ти meggle.
Това е точно така, както си го описала, но проблема е, че не мога да открия наименованието на изследването  newsm78
Изследването се нарича изследване за Ало Еритроантитела ( вкл.Rh ), в сектор Имунохематология. Peace
Виж целия пост
# 28 634
Случайно някой да знае работното време на отдел "Студенти" на Нов български университет ? Дали работят в събота?
(защо ли имат хиляда телефона като никой не ги вдига..)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия