?Въпроси всякакви?

  • 5 607 443
  • 96 496
# 95 535
В събота бях в спешното на Пирогов. Сложиха ми гипс и казаха в срядапак да ида. Тъй като съм минала през спешното и те са ме насочили за втори преглед не знаех, че трябва направление, затова се наложи да си платя 65 лв. Въпросът ми е другата седмица трябва пак да ида,имам направление,но после ще трябват още прегледи-за всеки от тях ли трябва ново направление или веднъж като им го представя следващите прегледи за крака ми пак минават с него?
Те би трябвало да Ви кажат какво направление да вземете за следващите прегледи. Аз не разбрах Вие веднага след приема в спешното ли платихте 65лв., или на прегледа след това, а те не са Ви казали за направление?
Виж целия пост
# 95 536
Доколкото разбрах на вторичния преглед са поискали 65 лв, а на първичния не са казали, че трябва да има талон следващи път. Това и при нас се случи, само че в спешен УНГ кабинет лятото. Заведохме детето една събота с болки. Адекватен преглед, мило отношение, безплатно. Повикаха ни на вторичен преглед. Него си го платихме, но дори и тогава не ни казаха, че е трябвало да имаме направление. Просто си прибраха парите, обаче бях готова и повече да платя от благодарност, защото спасиха детето ми от болки и от некомпетентен дежурен педиатър при когото попаднахме преди да потърсим тях първия път.
Виж целия пост
# 95 537
Няколко пъти децата са чупили крака, не помня въобще да съм ходила за направление при прегледите, казваха ми дата и отивахме, нито да са ми искали пари за прегледи, единствено плащахме за пластмасовия гипс, защото той не се покрива от касата.
Ако ти броят второто ходене като първо и са ти поискали направление, тогава третото как ще го броят.
Има нещо не много ок тук, не съм много сигурно, но май джипито няма право в един месец да дава повече от едно направление за един специалист.
Виж целия пост
# 95 538
Да, на вторичния поискаха да си платя 30 лв за преглед и 35 за рентгенова снимка на крака. А на първия преглед никой не спомена за това. Сега в четвъртък пак трябва да ида и така през 5-6 дни затова не ми е ясно как се случва с тия направления?
Виж целия пост
# 95 539
И при автомобила е така, не само при жилището. Двамата съпрузи дължат по 50% данък.
Не е вярно това, само на собственика излиза данъкът.
Освен, ако в различните общини има разлика, но се съмнявам. Къщата купена след бракът ни данъка е разделен и на двамата, а на автомобилът на мъжът ми излиза само той длъжник.

Едва ли само той излиза. Чл 53 ЗМДТ казва друго. Може и той да си е мислел че само той е собственик, съответно да е вписал в декларацията само себе си.
По закон за МПС- данък задължени са собствениЦИте.
Ето тук е ключът от бараката!
А сега като не декларираш в общината, а става автоматично сигурно го делят на 2.
Виж целия пост
# 95 540
Има ли къде да се паркира до УМБАЛ "Св. Иван Рилски"?
Виж целия пост
# 95 541
Има ли къде да се паркира до УМБАЛ "Св. Иван Рилски"?

Те са две сгради - основната, която е до Хигиената - паркирала съм отстрани, на ул. Хан Пресиян, зелена зона.
Другата сграда е на ревматологията - погледни картата, ако сте за нея, там паркирането беше свободно, намират се местенца.
Виж целия пост
# 95 542

Те са две сгради - основната, която е до Хигиената - паркирала съм отстрани, на ул. Хан Пресиян, зелена зона.
Другата сграда е на ревматологията - погледни картата, ако сте за нея, там паркирането беше свободно, намират се местенца.

За неврохирургията сме. Тя в сградата на ревматологията ли е?
Виж целия пост
# 95 543
Не, в основната сграда е.
Виж целия пост
# 95 544
И аз спирам на Хан Пресиян.
Виж целия пост
# 95 545
Искам да купя гифт карта от магазин Зара за подарък.
Знаете ли дали има минимална стойност?
Виж целия пост
# 95 546
Мога ли да замразя изпечена вече баница
Виж целия пост
# 95 547
Мога ли да замразя изпечена вече баница
Можеш.
После пак леко пекваш и ядете Simple Smile
Виж целия пост
# 95 548
От къде в София мога да купя качествена сладкарска боя?
Пазарувам само оттук - https://www.aromashouse.com/
Виж целия пост
# 95 549
Имам да преведа художествен текст около 200 страници, но не е нужно с преводач. Някаква програма или софтуер освен Google translate?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия