?Въпроси всякакви?

  • 5 607 156
  • 96 496
# 95 550
И при автомобила е така, не само при жилището. Двамата съпрузи дължат по 50% данък.
Не е вярно това, само на собственика излиза данъкът.
Освен, ако в различните общини има разлика, но се съмнявам. Къщата купена след бракът ни данъка е разделен и на двамата, а на автомобилът на мъжът ми излиза само той длъжник.

Едва ли само той излиза. Чл 53 ЗМДТ казва друго. Може и той да си е мислел че само той е собственик, съответно да е вписал в декларацията само себе си.
По закон за МПС- данък задължени са собствениЦИте.
Ето тук е ключът от бараката!
А сега като не декларираш в общината, а става автоматично сигурно го делят на 2.

Да не би съпругът ти да е закупил колата преди брака?
Виж целия пост
# 95 551
Днес*  името Евгения празнува имен ден, при това положение името Ния* което е производно
на това име,също ли празнува имен ден..не го срещам обявено официално..
преди време съм питала свещеници,единия се направи че не ме чува/разбира
другия каза че всеки си имал светия, който го пази, но конкретен отговор пак не получих..
ако някой знае със сигурност,благодаря предварително.
Виж целия пост
# 95 552
Аз имам приятелка, която се казва Ния и празнува днес. Ако това е ориентир де...
Виж целия пост
# 95 553
Производните имена обикновено имат по няколко варианта в годината и си избират един - мъжът ми има четири, избрали сме ден през май. Обаждаш се на приятелката си и питаш днес ли празнува.
В интернет виждам, че Ния може да е и от Антония, Стефания и други, така че зависи на коя баба е кръстена.
Виж целия пост
# 95 554
И при автомобила е така, не само при жилището. Двамата съпрузи дължат по 50% данък.
Не е вярно това, само на собственика излиза данъкът.
Освен, ако в различните общини има разлика, но се съмнявам. Къщата купена след бракът ни данъка е разделен и на двамата, а на автомобилът на мъжът ми излиза само той длъжник.
Декларациите за МПС-тата идват по служебен път от КАТ.  И затова като собственик се вписва само собственика по талон. И целия данък е само на него. Докато имотните декларации подавате на место в МДТ в съответната община и затова се вписват и двамата съпрузи, ако е покупко-продажба.
Виж целия пост
# 95 555
И аз не помня да съм декларирала колата никъде, а и когато продавах старата, помощник нотариусът обясни на съседа,че след като адресите ни са в една община, тази информация ще я придвижат от кантората.
С нетърпение чакам новата година, за да обърна внимание на колко имена излиза данъка.
Виж целия пост
# 95 556
От 2015 г. е в сила обмен между КАТ и съответните общини. Тъй като имаше прекалено много "съвестни" граждани, които не си регистрираха колите, и съответно не си плащаха данъците. Информацията пристига в "Местни данъци и такси" в съответните общини и декларациите се генерират от системата. Данъкът се плаща от собствениците по талон. Единствено служебно се коригира декларацията за МПС-то, ако собственика по талон е инвалид и е семеен. Тогава инвалида не плаща нищо, а съпругът/съпругата му заплаща 1/2 от начисления данък.
Нотариусите само изпращат уведомления до общините, че сте си закупили кола и сте платили данък придобиване.
Виж целия пост
# 95 557
Ако имам договор с работодател за 700лв,но договора е от 12-то число на месеца,когато получавам фиш за заплата,защо на него пише 500лв?Не е ли редно фиша да е за 700лв. и вече да фигурират броя отработени дни?
Виж целия пост
# 95 558
Производните имена обикновено имат по няколко варианта в годината и си избират един - мъжът ми има четири, избрали сме ден през май. Обаждаш се на приятелката си и питаш днес ли празнува.
В интернет виждам, че Ния може да е и от Антония, Стефания и други, така че зависи на коя баба е кръстена.
Не е кръстена на баба, а на Талевата героиня Евгения/Ния от "Железния светилник",
но наистина с окончанието - "Ния" може и други да празнуват..благодаря още веднъж
и хубав ден!!
Виж целия пост
# 95 559
Моя колежка се опитва да намери тел номер на ТЕЛК в Дупница, но не успява. Аз също потърсих с гугъл, но не намерих. Моля, ако някой разполага с този номер да ми го даде!
Виж целия пост
# 95 560
Ако имам договор с работодател за 700лв,но договора е от 12-то число на месеца,когато получавам фиш за заплата,защо на него пише 500лв?Не е ли редно фиша да е за 700лв. и вече да фигурират броя отработени дни?
Не
Основната заплата във фиша се изчислява на брой отработени дни. А не на договорката за месеца.
Виж целия пост
# 95 561
Ако имам договор с работодател за 700лв,но договора е от 12-то число на месеца,когато получавам фиш за заплата,защо на него пише 500лв?Не е ли редно фиша да е за 700лв. и вече да фигурират броя отработени дни?
Срещу тези 500лв. пише нещо вероятно.
По-ясно е ако е вписана основна заплата 700лв., отработени дни примерно 14, брутно възнаграждение 500лв.
Но зависи колко подробен е фиша.
Виж целия пост
# 95 562
Знам, че не е тук темата...моля да премести модератор.
Попаднах на Зов за помощ от родители на новородено...
https://trafficnews.bg/obshtestvo/da-pomognem-roditelite-bebe-ma … itsa-da-i-163260/
Виж целия пост
# 95 563
Днес*  името Евгения празнува имен ден, при това положение името Ния* което е производно
на това име,също ли празнува имен ден..не го срещам обявено официално..
преди време съм питала свещеници,единия се направи че не ме чува/разбира
другия каза че всеки си имал светия, който го пази, но конкретен отговор пак не получих..
ако някой знае със сигурност,благодаря предварително.
Как днес? Евгениите не празнуват ли на 24 декември? Моето име е производно на това и 24.12 го считам за имен ден, но друг е въпросът дали празнувам предвид това какъв ден е.
Виж целия пост
# 95 564
Трябва ми свидетелство за съдимост. Гледам, че се вади на Скобелев, това новия съд , дето е близо до НДК ли е? 🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия