Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 177 897
  • 770
# 210
light power В случая "сатурнова дупка" си е точно предубеждение а не астрологично явление и то е в пълна сила в света на много хора. Това не противоречи на факта, че енергията на това убеждение белязва живота на тези хора.

много дълги станаха цитатите, викам да ги съкратим

там е работата, че аз не говоря за разни суеверия и глупости, лични убеждения, които съм сигурна, че успешно се повлияват с тес, стига човек да желае да го стори

визирах именно конкретните астрологични фактори към даден период в живота на човек и се придържам максимално по темата - затова въпросната измислица "сатурнова дупка" просто не е предмет на разговора и не виждам защо се засяга

а пък да се бъзикам, най-малко ми е хрумнало, това друго твое убеждение ли е?! напълно безпочвено в случая

твърдя, че астрологичните влияния не подлежат на корекция с тес (тоест полюбопитствах имате ли конкретни резултати), а това, че ги свързвало енергиите и че се меняли методите... съвсем няма общо (пак теории и не се отнася до същината на материята)

двата метода или инструмента, както и да ги наречем, са напълно различни

никоя планета няма да дойде на повикване да ти оправи живота, естествено - има други начини да я "уважиш" и да я интегрираш по-пълноценно, ала и това не се отнася до динамичните промени, които циклично настъпват според индивидуалните дадености, тях тес надали може да ги спре и да ги улесни, понеже на нас така ни се иска... смисълът се губи дори

тес си е тес, никой не го отрича, но явно пак опираме до основните принципи, които не се познават относно астрофакторите и смесването на понятията

няма нужда да ме насърчаваш да тес-ам, не съм случайно попаднал електрон в темата, явно имам интерес и желание за обмяна на опит, не от агитация или отбранителна позиция, сякаш съм тръгнала да анатемосвам Grinning   
   
Виж целия пост
# 211
light power,спорно е и дали планетите изобщо влияят на хората или това не е едно масово самовнушение.В крайна сметка и за това няма доказателства.
Виж целия пост
# 212
light power,спорно е и дали планетите изобщо влияят на хората или това не е едно масово самовнушение.В крайна сметка и за това няма доказателства.

 Laughing да, да, ама не, нищо спорно няма, лесно може да се провери, но щом казваш... така да е!
Виж целия пост
# 213
light power,спорно е и дали планетите изобщо влияят на хората или това не е едно масово самовнушение.В крайна сметка и за това няма доказателства.

 Laughing да, да, ама не, нищо спорно няма, лесно може да се провери, но щом казваш... така да е!

Не ми се занимава с глупости,като астрология и хороскопи.Разполагам с  факти в защита на думите си.Но не смятам,че е необходимо да ги излагам и нямам намерение да спамя в темата
Виж целия пост
# 214
Не ми се занимава с глупости,като астрология и хороскопи.Разполагам с  факти в защита на думите си.Но не смятам,че е необходимо да ги излагам и нямам намерение да спамя в темата

никой не те кара да правиш нищо, твоя воля да се самозаблуждаваш, в каквото желаеш - успех!
Виж целия пост
# 215
Не ми се занимава с глупости,като астрология и хороскопи.Разполагам с  факти в защита на думите си.Но не смятам,че е необходимо да ги излагам и нямам намерение да спамя в темата

никой не те кара да правиш нищо, твоя воля да се самозаблуждаваш, в каквото желаеш - успех!

Мислех да ти отговоря подобаващо.Но "остроумния" ти коментар ме отегчи.Вече съм сигурна,ти си изключително голям поддръжник и защитник на астрологията. Grinning Внимавай,да не ти заговорят звездите накрая  Laughing Успех и на теб!
Виж целия пост
# 216

Мислех да ти отговоря подобаващо.Но "остроумния" ти коментар ме отегчи.Вече съм сигурна,ти си изключително голям поддръжник и защитник на астрологията. Grinning Внимавай,да не ти заговорят звездите накрая  Laughing Успех и на теб!

в нищо не може да си сигурна, само си говориш наизуст, но и това е позволено  Laughing лаладжии да искаш на този свят - ако искаш да продължаваме със спама?
Виж целия пост
# 217
МаяДоб,значи не става само с ТЕС,това ли искаш да ми кажеш,щом е необходимо комбиниране с други методи?

Какво значение има кой е с разширени вени,ако метода е успешен и какво значи,ако си решил да се излекуваш напълно? Хирургичната операция също е метод за лечение на разширени вени,при това 100%.Но нали въпроса е да не се стига до там.
Аз не мисля, че хирургичната операция е метод, който лекува на 100%. Защото не лекува емоционалните връзки с физическия проблем. (Освен ако не се излекуват неумишлено и спонтанно, което го изключвам от общия случай).

За комбинацията с други методи - може би искам да кажа, че аз бих комбинирала с други методи. Бих комбинирала с медитация, Боуен терапия, сега не се сещам друго. И, ако съм много на зор да се излекувам от нещо, бих ограничила храненето, поне в периода на лечение.
Разбира се с яко тесане, иначе за мен няма смисъл от целия труд (това последното не може да се разбере, ако не си усещал промяната, която става при методи за освобождаване на емоции).
Виж целия пост
# 218
това ще ми е много интересно да го видя в действие, на теория звучи добре, но надали могат да се постигнат подобни резултати

по отношение на р. М. в случая може и да не се касае само за неговото влияние
Според мен, (както казват Дари и Нощни очи) седни и последователно изтесай всички случки, които са ти донесли дискомфорт.
Направи си списък и давай по него.
Събитията се променят, хората се променят, собствените ти реакции се променят. Възможно е.

не разбрах това защо към мен? отговарям на по-горно питане на july1993 и изразявам несъгласие, че влиянието на планетите може да се намали чрез тес, ако някой има практичeски резултати в тази посока, да заповяда да ме обори, иначе си остава на теория
ОК. Явно не съм разбрала мнението ти по-рано.
Виж целия пост
# 219

Мислех да ти отговоря подобаващо.Но "остроумния" ти коментар ме отегчи.Вече съм сигурна,ти си изключително голям поддръжник и защитник на астрологията. Grinning Внимавай,да не ти заговорят звездите накрая  Laughing Успех и на теб!

в нищо не може да си сигурна, само си говориш наизуст, но и това е позволено  Laughing лаладжии да искаш на този свят - ако искаш да продължаваме със спама?

В нищо ли не може да съм сигурна, вярно ли? Сигурна съм в това, което науката е доказала и измерила експериментално.
В случая аз се придържам към логиката. Аз твърдя, че планетите не влияят на хората по начина, по който ти и други смятат. Да влияят, разбира се, примерно движението на луната предизвиква приливите и отливите. Но това е доказано физично.
Ако ти твърдиш, че нещо съществува то трябва да може да бъде измерено и доказано експериментално. Или хайде поне да има някаква стройна теория, опираща се на математически уравнения, защото това, което твърдиш е физика и би трябвало да бъде описано с понятийния апарат на физиката. Ако ми казваш, че няма да ми доказваш нищо, твоя воля. Тогава за мен това остава просто ВЯРА в нещо, което не е доказано. Така, че нека спрем до тук, остани със своята вяра, а аз ще се придържам към обективната реалност.
п.с Извинявам се на форума за извънтемието, в което изпаднахме.
Виж целия пост
# 220
МаяДоб,благодаря ти за полезната информация Simple Smile Какво представлява Боуен терапията? Може ли малко повече информация за нея.От гугъл виждам,че е вид масаж или греша? Може ли да се практикува в домашни условия,като самопомощ,както е при тес или е необходим терапевт?
Виж целия пост
# 221
light power В случая "сатурнова дупка" си е точно предубеждение а не астрологично явление и то е в пълна сила в света на много хора. Това не противоречи на факта, че енергията на това убеждение белязва живота на тези хора.

много дълги станаха цитатите, викам да ги съкратим

там е работата, че аз не говоря за разни суеверия и глупости, лични убеждения, които съм сигурна, че успешно се повлияват с тес, стига човек да желае да го стори

визирах именно конкретните астрологични фактори към даден период в живота на човек и се придържам максимално по темата - затова въпросната измислица "сатурнова дупка" просто не е предмет на разговора и не виждам защо се засяга

а пък да се бъзикам, най-малко ми е хрумнало, това друго твое убеждение ли е?! напълно безпочвено в случая

твърдя, че астрологичните влияния не подлежат на корекция с тес (тоест полюбопитствах имате ли конкретни резултати), а това, че ги свързвало енергиите и че се меняли методите... съвсем няма общо (пак теории и не се отнася до същината на материята)

двата метода или инструмента, както и да ги наречем, са напълно различни

никоя планета няма да дойде на повикване да ти оправи живота, естествено - има други начини да я "уважиш" и да я интегрираш по-пълноценно, ала и това не се отнася до динамичните промени, които циклично настъпват според индивидуалните дадености, тях тес надали може да ги спре и да ги улесни, понеже на нас така ни се иска... смисълът се губи дори

тес си е тес, никой не го отрича, но явно пак опираме до основните принципи, които не се познават относно астрофакторите и смесването на понятията

няма нужда да ме насърчаваш да тес-ам, не съм случайно попаднал електрон в темата, явно имам интерес и желание за обмяна на опит, не от агитация или отбранителна позиция, сякаш съм тръгнала да анатемосвам Grinning   
   
Понеже ще е много дълго да посоча всяко едно твое лично убеждение, цитирам целия куп от тях. Те подлежат на ТЕС, от който "явно" си заинтересувана. Приятна работа!  bouquet
Виж целия пост
# 222

Мислех да ти отговоря подобаващо.Но "остроумния" ти коментар ме отегчи.Вече съм сигурна,ти си изключително голям поддръжник и защитник на астрологията. Grinning Внимавай,да не ти заговорят звездите накрая  Laughing Успех и на теб!

в нищо не може да си сигурна, само си говориш наизуст, но и това е позволено  Laughing лаладжии да искаш на този свят - ако искаш да продължаваме със спама?

В нищо ли не може да съм сигурна, вярно ли? Сигурна съм в това, което науката е доказала и измерила експериментално.
В случая аз се придържам към логиката. Аз твърдя, че планетите не влияят на хората по начина, по който ти и други смятат. Да влияят, разбира се, примерно движението на луната предизвиква приливите и отливите. Но това е доказано физично.

Да уточним, понеже уж на логика залагаш, а напълно се губиш в мъглата дори на собствените си отговори. Под сигурна визирах твърденията ти кой какъв бил и на какво защитник... Останалото няма да го коментирам. Ако много те дърпа да доказваш, че планетите не влияят, направи си тема и се пени там. Аз отдавна съм над това, защото знам достатъчно и живият живот предоставя чудесни доказателства. Иначе винаги има начин да обменим позиции, но както забелязвам, далеч си от този потенциал, трябват умения в комуникацията на първо място.

Твоите кахъри не представляваха обект на разговора тук и не виждам защо въобще трябва да ти се обръща внимание.

Всъщност то и разговор се оказа, че няма да има, а само смешни ощипани реакции. Интересно е как, когато се опитваш да проведеш дискусия и предоставиш различна гледна точка с цел да чуеш мнението на отсрещния, то се подскача веднага все едно сме в първи клас и се подхвърлят разни заяждания вместо да се подходи интелигентно. Това сигурно е някакъв ефект от ТЕС  Joy - ставаш един такъв надменен и веднага съзираш врагове, там където ги няма.

В този ред на мисли, DARYYG, твоят опит да ми кажеш нещо, отговориш или не дай си Боже да приведеш аргумент, е абсолютна детинщина. Беше излишен напън, при цялото ми уважение да ти отговарям по същество, за да разясня какви мисли ми се въртят и евентуално да чуя твоите. Пълен цирк!

Поправям си грешката да смятам, че тук е можело да се получи разумен диалог.
Виж целия пост
# 223
Без да съм наясно с астрологията (защото за мен това е сложна материя и никога не съм се занимавала задълбочено), без да съм и много навътре и с ТЕС всъщност  Crazy, накратко разбрах следното : Когато човек преживява трудни периоди, обусловени астрологично, и когато практикува ТЕС, минава през тях с по-голяма лекота, отколкото ако не практикува ТЕС. Мисля, че това имаха предвид някои от пишещите.

Лично аз не зная доколко това се дължи именно на ТЕС , според мен в случая ТЕС е инструмента човек да е осъзнат за това, което преминава и преживява.   bouquet
Виж целия пост
# 224
Light power,
Така, мислих да прекратим, но някой явно иска да е тапата.
Ще трябва да проследя нашия разговор от начало.
Аз изразих тезата, че влиянието на планетите върху хората, както го разбира астрологията не е доказано.
Какво получих обратно:  Да, да, ама не и лесно може да се провери(цитирам по памет). Това, ако приемем, че е някакво подобие на теза, то трябва и да е подкрепено с някакви факти, и доказателства. Дори един линк от интернет щеше да свърши работа.
Но не, ти нямало да доказваш нищо.Ами защо се включи тогава? Явно твоето твърдение е някаква аксиома, която трябва да се приема на доверие. И изразяването на съмнение, явно те дразни много, за да започнеш да раздаваш квалификации на човек заради няколко мнения, които не съвпадат с твоето.
Всъщност какво реално съдържат твоите мнения, по същество - имало доказателства, но ти нямало да се занимаваш. Останалото само заяждания и квалификации. За толкова изгубено време поне едно доказателство можеше да напишеш, вместо празнословието, което всъщност съдържаха твоите "мнения".
Когато опитах да обясня, какво за мен значи нещо да е доказано, препращайки към науката, ти се захвана с единственото, с което можеше-първото изречение. И след това пак дългоо заяждане. Защо не ми отговори нищо относно физическото и математическо доказване. Можеше да кажеш поне нещо за магнитните бури или подобно.Предполагам поредният порой  от лични квалификации, плод на твоето раздразнение са финалните ти съкрушителни аргументи на "тезата" ти ДА, АМА НЕ И ЛЕСНО МОЖЕЛО ДА СЕ ДОКАЖЕ.
Та за каква размяна на мнения може да става дума тук, след като твоите мнения, всъщност са лични квалификации? Чакам сега да се захванеш с някоя пропусната запетая или семантична неточност, като наблюдавам стила ти на "дебатиране" и "доказване"
п.п Защо DARYYG трябва да ти доказва нещо, след като ти самата не се чувстваш длъжна да доказваш каквото и да е.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия