Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 177 897
  • 770
# 240
В случая връзката с психологическия аспект на нещата много бързо ми се "яви", даже не беше нужно да тесам, лесно навързах нещата. Също и връзката беше линейна. При други физически проблеми връзката с психологическата страна на проблема е била обичайно по-сложна и е изисквала повече внимание от моя страна. Но пак като цяло много трудно повлиявах физически симптоми дори при подобна "линейна" връзка.
Не че се натискам за някакви болежки, но ми е интересно да проверя в бъдеще как ще се случат нещата.  Mr. Green
Виж целия пост
# 241
В случая връзката с психологическия аспект на нещата много бързо ми се "яви", даже не беше нужно да тесам, лесно навързах нещата. Също и връзката беше линейна. При други физически проблеми връзката с психологическата страна на проблема е била обичайно по-сложна и е изисквала повече внимание от моя страна. Но пак като цяло много трудно повлиявах физически симптоми дори при подобна "линейна" връзка.
Не че се натискам за някакви болежки, но ми е интересно да проверя в бъдеще как ще се случат нещата.  Mr. Green


Удобно ли е да разберем какъв беше психологическият аспект на така избилия физически проблем, наистина ми е интересно.  Simple Smile Днес при тесване на моя роднина по отношение на силен страх й изчезна схващане във врата, за която тя нищо не беше казала предварително и беше учудена от явлението. Simple Smile А аз не предполагах, че е имала толкова силни страхове. Единия го тествахме веднага и наистина беше много, много по-добре.  Grinning
Виж целия пост
# 242
В случая ставаше въпрос за нещо от рода "не мога да преглътна/сдъвча настоящата си реалност". По-конкретна не бих могла да бъда, съжалявам. Не защото е тайна, а защото забравих да си запиша (беше интересно като фрази, които изскачаха) и ми изфиряса от ума много бързо.
Иначе сама по себе си реалността ми в момента не е нещо фрапиращо, но доста неща ми бяха непоносими. Close Rolling Eyes
Виж целия пост
# 243
Аз пробвах тези дни с една много неприятна болка при ходене и при някои положения на единия крак, която е възможно да се е явила в резултат на продължителна неудобна поза преди около 3-4 седмици или пък кой знае от какво, и за която нищо не бях предприемал допреди няколко дена.  Rolling Eyes Та, докато си ходех по улицата, направих един десетминутен тес и болката намаля поне с 80%. Обаче пак се появи на следващия ден, макар и не така силна. Правил съм спорадично още 2-3 пъти тес за нея, намаляла е като цяло, обаче с не повече от 20-30% по отношение на изходното ниво.  Rolling Eyes Не винаги симптомите се повлияват толкова бързо и зависи явно от проблема - понякога си трябва яко чукане повече пътиGrinning  Rolling Eyes Иначе тези дни постигнахме с няколко жени доста добри резултати при страхове и други проблеми. Обаче при сериозни психо травмени изживявания отпреди години, моделирали живота на някого, резултатът няма как да бъде осъзнат веднага от човека - иска се някакво време за да се усети промяната. Rolling Eyes
Да! И навлизане в дълбочина с въпроси като:
Какво добро за мен се крие зад този проблем, каква полза бих могла да имам от задържането на проблема?
Или: Какво ще се случи, ако нямам този проблем, какво ще спечеля или загубя ако се разделя с него?
Потупвате и се питата и ...каквото излезе от подсъзнанието ви като емоция, образ, физическо усещане или мисъл – продължавате да работите с него.
 bowuu
Виж целия пост
# 244
Аз пробвах тези дни с една много неприятна болка при ходене и при някои положения на единия крак, която е възможно да се е явила в резултат на продължителна неудобна поза преди около 3-4 седмици или пък кой знае от какво, и за която нищо не бях предприемал допреди няколко дена.  Rolling Eyes Та, докато си ходех по улицата, направих един десетминутен тес и болката намаля поне с 80%. Обаче пак се появи на следващия ден, макар и не така силна. Правил съм спорадично още 2-3 пъти тес за нея, намаляла е като цяло, обаче с не повече от 20-30% по отношение на изходното ниво.  Rolling Eyes Не винаги симптомите се повлияват толкова бързо и зависи явно от проблема - понякога си трябва яко чукане повече пътиGrinning  Rolling Eyes Иначе тези дни постигнахме с няколко жени доста добри резултати при страхове и други проблеми. Обаче при сериозни психо травмени изживявания отпреди години, моделирали живота на някого, резултатът няма как да бъде осъзнат веднага от човека - иска се някакво време за да се усети промяната. Rolling Eyes
Да! И навлизане в дълбочина с въпроси като:
Какво добро за мен се крие зад този проблем, каква полза бих могла да имам от задържането на проблема?
Или: Какво ще се случи, ако нямам този проблем, какво ще спечеля или загубя ако се разделя с него?
Потупвате и се питата и ...каквото излезе от подсъзнанието ви като емоция, образ, физическо усещане или мисъл – продължавате да работите с него.
 bowuu


Да, да, това е ясно, ама при мен съм сигурен, че е от неудобно положение.  Grinning Снощи реших преди лягане да направя един сеанс десетина минути и сутринта беше с още поне 20% по-добре.  Grinning bowuu
Виж целия пост
# 245
МаяДоб,значи не става само с ТЕС,това ли искаш да ми кажеш,щом е необходимо комбиниране с други методи?

Какво значение има кой е с разширени вени,ако метода е успешен и какво значи,ако си решил да се излекуваш напълно? Хирургичната операция също е метод за лечение на разширени вени,при това 100%.Но нали въпроса е да не се стига до там.
Аз не мисля, че хирургичната операция е метод, който лекува на 100%. Защото не лекува емоционалните връзки с физическия проблем. (Освен ако не се излекуват неумишлено и спонтанно, което го изключвам от общия случай).

За комбинацията с други методи - може би искам да кажа, че аз бих комбинирала с други методи. Бих комбинирала с медитация, Боуен терапия, сега не се сещам друго. И, ако съм много на зор да се излекувам от нещо, бих ограничила храненето, поне в периода на лечение.
Разбира се с яко тесане, иначе за мен няма смисъл от целия труд (това последното не може да се разбере, ако не си усещал промяната, която става при методи за освобождаване на емоции).


Съгласен съм с така написаното, само че бих извадил медитацията от списъка по ред причини.  Grinning Първо, това е широко и размито понятие, а и увлечението по определен тип медитация може изобщо да не е особено полезно.  Rolling Eyes Ако говорим просто за релаксация - това да.  Grinning Иначе спокойно бих включил хомеопатията, която има много добър ефект при разширени вени и дори при тромбофлебити.  Sunglasses Разбира се, ако вените са станали като въжета, не мисля, че може да помогне особено.  Rolling Eyes По принцип има хора с конституционална слабост на съединителната тъкан и склонност към разширени вени, хемороиди, плоско стъпало и др., и  те трябва да взимат мерки още от млада възраст, като се съобразяват с тази своя особеност.  Shocked
Виж целия пост
# 246
El Mariachi явно си по-осведомен и опитал едно и по-неосведомен и недостатъчно опитал друго. Няма лошо, но в такава позиция отричане или категорични препоръки не са много уместни. Бъди любопитен, опитвай, провери повечко пъти и тогава бъди категоричен, ако още си същият а не по-широчък. Става ли?  Wink
А убежденията които заявяваш много добре се повлияват с работа с ТЕС и изобщо с енергийна сихология. С хомеопатия също, с медитационнно навлизане в дълбочина, по твой избор – също...
Сигурно има и много други варианти, но темата е ТЕС
Peace
Виж целия пост
# 247
El Mariachi явно си по-осведомен и опитал едно и по-неосведомен и недостатъчно опитал друго. Няма лошо, но в такава позиция отричане или категорични препоръки не са много уместни. Бъди любопитен, опитвай, провери повечко пъти и тогава бъди категоричен, ако още си същият а не по-широчък. Става ли?  Wink
А убежденията които заявяваш много добре се повлияват с работа с ТЕС и изобщо с енергийна сихология. С хомеопатия също, с медитационнно навлизане в дълбочина, по твой избор – също...
Сигурно има и много други варианти, но темата е ТЕС
Peace


Точно защото съм се занимавал с медитационни практики, проучвал съм, така да се каже, при доста хора ефектите и го казвам от личен опит.  Simple Smile bowuu Осоено разните му там йогийски и будистки медитации.  Grinning Но всеки има право да избира сам, аз съм решил за себе си.  Simple Smile ТЕС - да, хомеопатия - да, дори алопатия , ако се наложи - да, билки - да, както и някои други. Simple Smile
Виж целия пост
# 248
Здравейте,да питам като ТЕС-ам, колкопъти се повтаря: Въпреки че.....Аз като се разболявам се ТЕС-ам и все нещо не успявам,нещо по-особено ли има като се прави.НАпр. преди 2 дни ме забоял гърлото-започнах,но няма ефект,днес имам хрипове и ми изписаха АБ,а кърмя 2-месечно бебе.Може ли съвет?
Виж целия пост
# 249
Здравейте,да питам като ТЕС-ам, колкопъти се повтаря:Въпреки че. ....Аз като се разболявам се ТЕС-ам и все нещо не успявам,нещо по-особено ли има като се прави.НАпр. преди 2 дни ме забоял гърлото-започнах,но няма ефект,днес имам хрипове и ми изписаха АБ,а кърмя 2-месечно бебе.Може ли съвет?
Май трябва пак да прочетете книгата или инструкциите на Мая в началото на темата!
"Въпреки че" се казва само при декларирането на проблема, 3 пъти.
Ефект се постига с максимално точно описание на болката, придружаващата емоция или образ в съзнанието, някое вярване съпътстващо, ако има.. Например – остра, режеща болка при преглъщане, или гореща пулсираща болка в ляво на гърлото...която ме кара да се чувствам безпомощна, или тъжна...
Това точно определяне се повтаря с тупкане по точките. Проследява се до ясна промяна или до 0. Ако излезе друго усещане, емоция и т.н. а първото е изчезнало, то се продължава с новото и така до изчерпване и 0.
 bowuu
Виж целия пост
# 250
Декларирането го правя 3 пъти,после по точките колко пъти се повтарят.Аз го формулирам уж конкртено,имах темп и я декларирам като стойност,повтарях точките 4 пъти.После след известно време пак декларацията с точките.И така за цял ден не помръдна изобщо темп.и накрая пих един парацетамол,че не ми беше добре.Питането ми е колко пъти едната серия така да кажа, колко пъти за деня?
Виж целия пост
# 251
Декларирането го правя 3 пъти,после по точките колко пъти се повтарят.Аз го формулирам уж конкртено,имах темп и я декларирам като стойност,повтарях точките 4 пъти.После след известно време пак декларацията с точките.И така за цял ден не помръдна изобщо темп.и накрая пих един парацетамол,че не ми беше добре.Питането ми е колко пъти едната серия така да кажа, колко пъти за деня?


Моят съвет е да не разчиташ 100% само на ТЕС, особено ако нямаш опит много с тесането  Simple Smile, а винаги да имаш и резервни варианти или да комбинираш. Аз бях нападнат от вирус преди десетина дена поради сериозна психическа и физическа умора, всъщност последните години винаги ми се е случвало след голямо напрежение в работата, като винаги е протичало по един и същи начин, но сега правих няколко пъти на ден по десетина минути ТЕС, като освен това пиех и добавки, а и започнах да вземам хомеопатични лекарства веднага щом усетих, че се разболявам. Този път сериозните симптоми отшумяха за 2-3 дена, а друг път, когато не съм прилагал ТЕС, но и не съм взимал и добавки, са продължавали по 1 седмица - например много тежка и неприятна хрема и отвратителен ларингит, а понякога остатъчна кашлица и до три седмици след това. Rolling Eyes Този път имах хрема само два дена, а ларингитът се прояви в много слаба степен само за един ден, кашлицата също за толкова.  bowuu Комплексният подход за засилване на имунитета е за предпочитане, особено ако човек има склонност да боледува по-често и/или по-бавно и по-продължително да се възстановява.  bowuu Разрешаване на емоционалните конфликти, ако такива има, закаляване, въздействие и на физическо ниво - интегрален подход.  Wink Simple Smile
Виж целия пост
# 252
Декларирането го правя 3 пъти,после по точките колко пъти се повтарят.Аз го формулирам уж конкртено,имах темп и я декларирам като стойност,повтарях точките 4 пъти.После след известно време пак декларацията с точките.И така за цял ден не помръдна изобщо темп.и накрая пих един парацетамол,че не ми беше добре.Питането ми е колко пъти едната серия така да кажа, колко пъти за деня?

Колкото повече, толкова по-добре. В идеалния случай - тесаш до подобрение или по десетина пъти на ден като правиш по няколко серии (поне три) по точките.  Peace

И да отворя една скоба - търсим трайни, не непременно бързи резултати.  Peace Не винаги нещата се развиват така както си ги представяме.  Whistling Crazy Понякога бързото оздравяване може да ни се струва много хубаво нещо, но по някаква причина тялото ни да не може да се справи.
Семейството ми не използва лекарства от пролетта на 2009 година. Разчитаме предимно на тес и и боуен терапия. Хомепотия не, защото не намерих хомеопат, който да удовлетворява нуждите ни като терапевт, не че не смятам, че не работи.
Има и много други техники разбира се, които могат да се използват. Ние например използваме много успешно мудри и квантовото докосване.
Виж целия пост
# 253
Благодаря ви много! Нашето семейство се лекува и с хомеопатия при класически хомеопат,но исках д априлагам и ТЕС за начални симптоми да не стигаме до хомеопата.Че там се чака по -пълна картина да се развие, а не всеки път имаме връзка с него.
Виж целия пост
# 254
Здравейте!
Имам язва и имам болки когато съм гладна или ям неподходяща храна.Мога ли да тесам преди да получа болки или да чакам да се появят?
Само да добавя,че когато тесам емоции техниката ми действа много добре.Номера и обаче,точно да декларирам,тогава изпитвам едно много приятно чувство на лекота,като че ми идва да литна.На физическо ниво обаче явно не успявам правилно да декларирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия