Изчезващите имена

  • 60 863
  • 882
# 315
Какви хубави имена имаме, хубаво ще е да се използват по-често.
Виж целия пост
# 316
Капка , Кита , Русена
Руслан, Марин , Миладин
Виж целия пост
# 317
Христина, Камелия и Елена са едни прилично ползващи се имена.

В. Спасова, Вела ми харесва.
Aз не съм срещала деца (под 10г.) с такива имена.
Виж целия пост
# 318
Аз съм срещала, заедно с дъщеря ми се роди една малка Елена. Според НСИ Елена е на 5-то място  Thinking

Ирина
Виж целия пост
# 319
Живка, Жечка, Стойка, Цветанка, Пенка, Недка, Дима, Славян, Росица, Зорница, Спас/ка.
Виж целия пост
# 320
Христина, Камелия и Елена са едни прилично ползващи се имена.

В. Спасова, Вела ми харесва.
Aз не съм срещала деца (под 10г.) с такива имена.

Веднага се сещам за три малки Камелии, едната е дъщеря на съфорумката Блонди.
Елена е детето на близка роднина, на няма и три месеца е.
Христини около голямото ми дете има бол.


Пина, сред жените у нас Елена е едно от най-разпространените имена, но там влизат дами на всякаква възраст.
То и моето име е сред топ 10, но новородени с него трудно се срещат. Същото е и с Иванка.

А за м.г. най-популярното женско име било Виктория. Но на фона на  60 000 новородени по-малко от 1000 кръстени с това име са нищо. Не е да речеш да има 5 000 Виктории.
Виж целия пост
# 321
Не, не, Елена е на 5-то място при новородените! Това за 2012 беше, но не ми излиза статията вече, но за 2013 е на 10-то място, пак не е малко. Викториите са даже 877

НСИ за 2013
Виж целия пост
# 322
И много го харесвам, ама не мога да родя толкоз деца, че да му дойде ред.  Crazy
Какво става със Зара?  Mr. Green
Виж целия пост
# 323
Чакай ся, не бързай  Crazy Да заприлича малко Вальо на човек, пък тогава евентуално  Crazy
Виж целия пост
# 324
И много го харесвам, ама не мога да родя толкоз деца, че да му дойде ред.  Crazy
Какво става със Зара?  Mr. Green
Вероятно докато и дойде ред, ще е измислила нещо съвсем друго. Аз за първото едни ги мислих, за второто, само две години по-късно, съвсем други ми се въртяха.
Виж целия пост
# 325
Деца да има ! Има толкова много имена.
Виж целия пост
# 326
Зачетох се в темата и ми е много приятно. Ето едно име, доста остаряло, но аз го харесвам - Янкул.
Хубаво е, че много други имена се завръщат за нов живот. Като Борис, Никола, Рада, Неда, Яна.
В последно време и Камен, Любен, Матей, Явор не съм срещала сред децата. А толкова много ги харесвам.
Виж целия пост
# 327
В последно време и Камен, Любен, Матей, Явор не съм срещала сред децата. А толкова много ги харесвам.

Явор и Камен са харесвани имена, не са чак хитови, но се срещат. Отделно, че не помня период назад в годините, в който да са били особено популярни. Но това са мои скромни наблюдения, не следя статистика. Simple Smile
Виж целия пост
# 328
В последно време и Камен, Любен, Матей, Явор не съм срещала сред децата. А толкова много ги харесвам.


Познавам три бебета с име Матей, а през декември и януари, три приятелки родиха момчета - все Явор  Laughing
Виж целия пост
# 329
Аз познавам поне три Елени на възраст от 1-4 г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия