Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :)

  • 79 784
  • 736
# 240
И на мен ми стана любопитно  Mr. Green А кожата ви не се ли разранява от содата понякого, тя е твърда за скраб... И защо третирате кожата със сац спирт? newsm78
Виж целия пост
# 241
Аз съм пробвала сода...няма да повторя..но всичко си е до кожа Peace
Виж целия пост
# 242
На мен не ми я разранява, но явно наистина си е до кожа... А с халката след парна баня или както в моя случай под душа, когато пак е омекнала кожата и са отворени порите, я движиш по посока отгоре надолу (или участъците където имате черни/ бели точки) но трябва да е с по остричък край халката, за да може да "обира" мъртвите клетки и всичко други гадории. Едва ли ме разбрахте, но ще гледам да направя снимка да я кача как точно я ползвам.
Виж целия пост
# 243
Тоест така си правиш нещо като механично почистване на лицето?
Виж целия пост
# 244
И аз съм чувала за такъв начин на почистване на порите- с ръбчето на сребърен или златен пръстен. Накланя се леко и с лек натиск се минава по кожата.
Виж целия пост
# 245
Разбрах те. При почистване след парната баня и козметичката ме минава с една плоско такова. Ще го пробвам и аз, благодаря  Hug
Аз мислех, че нещо златото специално прави. Ечимик нали се търка със злато.
Виж целия пост
# 246
Може би прави нещо специално/аз лично не знам какво точно/, но и да не прави, мисля че е по- добре със златен, отколкото с тенекиен пръстен.

Относно балсамите и кърпите искам да попитам- преди време из форума се ширеше почистване на личето с масла и после с гореща влажна кърпа. Тогава козметичката ми ми каза, че не ми го препоръчва, защото маслата запушвали порите ми, колкото и добре да попия с кърпата. Каква е разликата между балсамите и маслата? Защото съм склонна да пробвам, но да не си навлека запушени пори, че само това ми липсва с моята проблемна кожа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 247
Ако искате нежен пилинг, с кърпата става най-добре. Класически муселин. Не копринен. Коприната е за напреднали.

Бубче,
ако нямаш много суха или много гримирана кожа, маслото не е нужно. Макар,ч е може да е приятно и полезно за някой кожи - тогава не се налага.
Виж целия пост
# 248
XXX_ - да общо взето и така може да се нарече механично почистване на лицето Simple Smile
Алиена- златото нищо специално не прави, мила Grinning, просто аз не бих си слагала по лицето нещо тенекиено (страх ме е от инфекции) а златото си е ..злато  Laughing хаха Бубче го е описала много добре леко го накланяш и с ръбчето със съвсем лек натиск минавам по зоните, които имат нужда...
 
А относно козметичките ходила съм преди години още като бях ученичка, след това направо цялата бях червена и разранена и от тогава не съм стъпвала, защото тези си ми процедури ми действат идеално. Поздрави момичета   bouquet
Виж целия пост
# 249
Определено не са за еднократна употреба кърпите.
Муселиновите се захабяват бързо поради ежедневното пране и понеже са с по-фина 'плетка', но на мен честно казано не са ми и много приятни и ефективни (имала съм няколко варианта).
Лично аз предпочитам обикновена хавлиена кърпичка и съм си купила няколко от Икеа, които сменям всеки ден. Събирам ги и ги пера заедно със спалното бельо на много висока температура и не мога да кажа, че усещам тежест, че ги 'обгрижвам'. Аз също бях предубедена преди, но лицето ми определено не е същото след този метод на почистване - и балсамите, и кърпите имам предвид Peace
Това със златните халки беше много популярно преди години, но моя близка си изпати много сериозно, така че не бих го препоръчала на хора с по-чувствителни кожи.
Виж целия пост
# 250
Аз съм пробвала сода...няма да повторя..но всичко си е до кожа Peace

Много е агресивно. Аз не бих пробвала.  Peace
Виж целия пост
# 251
Аз съм пробвала сода със зехтин, за тяло е страхотно, за лице е грубичко Crazy
Тогава имах нужда от сериозно излющване, защото кожата ми се белеше от един крем и с нормален ексфолиант се пресушаваше и ставаше по-зле.
Странното е че усещането беше грубо, макар да докосвах едва едва, но лицето ми не беше въобще изсушено, а ексфолирано идеално.
Сега ако трябва да ексфолирам, а кожата ми е дехидратирана я обтривам с топлата копринена кърпа. Леко, без натиск и търкане- супер е ексфолиацията без пенители и частици.
Виж целия пост
# 252
Виждам, че говорите за ексфолиране, а тъкмо си правих домашните традиции.

За отпушване на пори със сода не бих пробвала, но с аспирин (не от разтворимите) и малко бадемово масло/кокосово/зехтин/ е чудно!
Аспиринът се счуква и се слагат 2-3 капки от маслото, или каквото там сте си харесали. Следва обтриване на лицето, без околоочна зона, с леки кръгови движения, след което с тампонче и някакво мляко/мицеларна вода/дегримьор се сваля, пак с масаж. После изплаквате хубаво и нанасяте маска.

Хубави са тези: http://www.schaebens.de/en/products/beauty-wellness/masks

Аз сега съм се наклепала с една тяхна подхранваща, но сложих и малко кокосово масло в нея.

Забравих, преди ексфолирането с аспирин е хубаво да сте минали лицето през парна баня.

А за тялото, супер ексфолиант е смляното на ситно кафе.

Относно продедурата с пръстен, трябва много да се внимава, защото може да си направите разширени капиляри.
Виж целия пост
# 253
Най-добрият продкукт за ексфолиране на лицето за мен е Balm Balm 100% Organic Hibiscus Face Mask
Отворен, изглежда така:
Скрит текст:
Съдържа оризов прах и хибискус - оризът ексфолира съвършено: частиците са много фини, но отчетливо се усещат; при свърхчувствителна кожа може да дойдат малко грубо, но за нормална или комбинирана/мазна кожа - това е продуктът. Плюс е, че освен ексфолиант, е и маска - разрежда се с малко вода, стои се с него 10-ина минути, после се мокри с вода и се ексфолира. Много съм доволна и горещо го препоръчвам. Купувам го от ФЮ:
http://www.feelunique.com/p/Balm-Balm-Organic-Hibiscus-Face-Mask-40g
Виж целия пост
# 254
Виждам, че говорите за ексфолиране, а тъкмо си правих домашните традиции.

За отпушване на пори със сода не бих пробвала, но с аспирин (не от разтворимите) и малко бадемово масло/кокосово/зехтин/ е чудно!
Аспиринът се счуква и се слагат 2-3 капки от маслото, или каквото там сте си харесали. Следва обтриване на лицето, без околоочна зона, с леки кръгови движения, след което с тампонче и някакво мляко/мицеларна вода/дегримьор се сваля, пак с масаж. После изплаквате хубаво и нанасяте маска.

Хубави са тези: http://www.schaebens.de/en/products/beauty-wellness/masks

Аз сега съм се наклепала с една тяхна подхранваща, но сложих и малко кокосово масло в нея.

Забравих, преди ексфолирането с аспирин е хубаво да сте минали лицето през парна баня.

А за тялото, супер ексфолиант е смляното на ситно кафе.

Относно продедурата с пръстен, трябва много да се внимава, защото може да си направите разширени капиляри.

Да с аспирин мои приятелки си правят почистване на порите, и аз бях пробвала преди 2- 3 години, даже наскоро пак, но явно съм алергична или имам някаква извънземна калпава кожа не знам и цялата се изприщвам, обривам, и после 1 седмица не мога да изляза от у дома
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия