Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :)

  • 79 784
  • 736
# 315
Здравейте, да споделя и аз моят ритуал - освен вече споменатото махане на грима с мицеларна вода на Биодерма ползвам и ред аут лосиона за лице като тоник. Така подготвям лицето си за последната стъпка - крем от същата серия.
Веднъж седмично (докато ми чакам да действа маската за коса) си правя лек пилинг с утайка от кафе, а после маската на Биофреш (пробиотичната). Чакам с нетърпение пилинга с ананас от iherb.
Благодаря ти,алена,за хубавата тема и за съветите при избор на пилинг продукт Hug
Виж целия пост
# 316
аз от известно време пробвам т.нар. три био-фази: масло, био-сапун и био-тоник с подходящо пх (розова вода напр.)

пилинг с орех на хималая, но не съм мн доволна май. ще търся с праскова.
Виж целия пост
# 317
Имам маската на Алба и крема sleep&peel , нямат нищо общо. Иначе резултата би трябвало да е подобен-чиста, гладка кожа, но все пак са различен тип грижа, която не е взаимнозаменяема. По скоро работят в една насока и заедно.
Виж целия пост
# 318
Илли  Peace радвам сме че сме на едно мнение  Peace



аз от известно време пробвам т.нар. три био-фази: масло, био-сапун и био-тоник с подходящо пх (розова вода напр.)

пилинг с орех на хималая, но не съм мн доволна май. ще търся с праскова.

Познавам хора, които си правят такъв домашен дегримьор - бебешки шампоан, масло от жожоба и розова или мицеларна вода - много са доволни, но аз като пробвах и не ми хареса  Confused
Виж целия пост
# 319
Искам да питам докато сме на тема почистване, дали някой има впчатления от козметиката Апивита?
Видях я наскоро в аптеката и ми предизивка голям интерес. Thinking
Виж целия пост
# 320
Искам да питам докато сме на тема почистване, дали някой има впчатления от козметиката Апивита?
Видях я наскоро в аптеката и ми предизивка голям интерес. Thinking

На мен ми дадоха доста тестери и честно казано изглежда супер Crazy Пробвах засега продукти за коса и крем за лице и очи, страхотни са. Харесах и една маска скраб, но не взех, защото имам други продукти засега. И цените са ок, като Nuxe  Thinking
Виж целия пост
# 321
Аз каквото погледнах и прочетох на опаковка все ми хареса. Чак се притесних, 'щото съм скептик по принцип. Crazy Mr. Green
Та ми се щеше да събера впечатления и от вас. Simple Smile
Виж целия пост
# 322
Много рядко слагам грим и само измивам добре с почистващ продукт, за предпочитане за комбинирана кожа и след това слагам крем. Нещо за 2ра стъпка просто не съм си купила в момента.Ibuki purifying cleanser ползвам в момента. Може ли да пръскам с термална/мицеларна вода на чисто лице преди крема, за хидратация?
Виж целия пост
# 323
Термалната вода е чудесна,много по-добър ефект има върху моята кожа в сравнение с мицеларната Wink
Виж целия пост
# 324
Мицеларната и термалната вода - са доста различни, все вода, ама не съвсем  Blush

Не знам дали знаете - аз наскоро научих, че е патент на Биодерма от над 20г  Peace Като д-е - съдържа мицели на естери на мастни киселини: частици, които абсорбират замърсяванията, хидратират и възстановяват кожаната бариера.

Т.е. има смисъл с нея да се чисти, а на почистената кожа да се приложи термална вода - за освежаване, успокояване, тя вече е от конкретен термален извор  Peace В общия случай се предлага за успокояване на кожата - да кажем след почистване, за освежаване и тонизиране  Peace
Виж целия пост
# 325
Благодаря, насъбрала съм няколко термални води, но си пръскам основно лятото за освежаване. Не съм ползвала мицеларна, та затова ги сложих и 2те.
Виж целия пост
# 326
Аз от доста дълго време използвам витализираща и тонизираща гел пяна за почистване на грим на CLINIANS. С много малко количество от гела се измива цялото лице, грима пада лесно, а кожата става сияйна и мека. Цената му е много добра - около 9.50 лв., а количеството на опаковката стига за около 5-6 месеца.
Виж целия пост
# 327
Благодаря, насъбрала съм няколко термални води, но си пръскам основно лятото за освежаване. Не съм ползвала мицеларна, та затова ги сложих и 2те.
За почистване - предпочитам да ползвам двуфазен дегримьор за очите, но чат-пат ползвам и мицеларна вода, особено ако почиствам някакъв прашец - например - поръсени сенки при грим  Peace
Виж целия пост
# 328
Тази ли? От къде се купува? http://www.shopkmk.com/product/14599/clinians-vitalizirashta-i-t … it-c-e-150ml.html
Виж целия пост
# 329
Искам да питам докато сме на тема почистване, дали някой има впчатления от козметиката Апивита?
Видях я наскоро в аптеката и ми предизивка голям интерес. Thinking

И аз сега ще ги пробвам. Имам сравнително високи очаквания от бегли предишни впечатления, но сега са заредили доста сериозна гама продукти. Да видим...

Цени - средни към високи. Май био козметика.

Тая тема ме зариби да се хвана в ръце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия