За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 31 673
  • 777
# 420
Бихте ли препоръчали нещо за задна хрема? Мисля, че е задна хрема, защото детето само си търка носа и е неспокоен. Няма секрети, които да се стичат навън.
Детето е на 2 г. и 3 м.
Виж целия пост
# 421
Благодаря на всички за мненията, не ме е подвело чувството, че всичко е наред Hug
Наистина сега се усетих, че преди два месеца го премериха на бебешки кантар, на който беше седнал, а сега преди няколко дена на обикновен кантар стъпил. Така че не е много ясно дали оттам не идва някаква разлика.
Не се бях сетила да погледна таблиците на СЗО, тук в Германия работят с едни други таблици, които са отпреди 12 години  ooooh!
Виж целия пост
# 422
Е, те тук в БГ работят с такива от преди 30 г.  Mr. Green
Моя син от 1 г. си стои 11 кг. Добре че поне малко на височина расте.
Виж целия пост
# 423
Възможно ли е да има ушна инфекция без болка?

Да
Виж целия пост
# 424
Само да се похваля... след като се беше наспала чудно, чудно през деня, моята буболечка постави нов рекорд на неспане през нощта! От 18 часа до 7 сутринта с две заспивания за по половин час... направо не можах да повярвам  Shocked
Виж целия пост
# 425
Само да се похваля... след като се беше наспала чудно, чудно през деня, моята буболечка постави нов рекорд на неспане през нощта! От 18 часа до 7 сутринта с две заспивания за по половин час... направо не можах да повярвам  Shocked
Въоръжи се с търпение, има и по-лоши случаи..Моята дъщеря сигурно поне до 2 месец ми позволяваше да спя нощем не повече от 15 мин наведнъж. ПОсле преспиване, успокояване и ревове от колики, нааквания, рефлукси , кърмене, цедене и такива красоти, аз спях само през деня и то ако имаше някой да я гледа ,че и тогава  не спеше непробудно Tired
Виж целия пост
# 426
Само да се похваля... след като се беше наспала чудно, чудно през деня, моята буболечка постави нов рекорд на неспане през нощта! От 18 часа до 7 сутринта с две заспивания за по половин час... направо не можах да повярвам  Shocked

Аз щях да ти казвам, по повод изказванията за "веселбата", която тепърва предстои. И ние бяхме като вас - мъжки понасяше газовете, само с присвиване и скимтене, и през нощта гледкаше и искаше да се гушим. Е, откакто стана на 1 месец не съм имала безсънна нощ. Ей така от самосебе си. Захвана да спи от 00ч до 6ч, което аз го смятам за свръх добро предвид крехката възраст и с времето часовете се увеличаваха бавно, но винаги са били в диапазона 21:00 - 7:00. Газовете в коремчето (не мога да ги нарека колики, защото не е имало истерично реване до посиняване) отминаха след 2рия месец. Със зъби и захранване не сме имали проблеми, така че изобщо не е задължително детето ти да те държи постоянно в напрежение, както често описват родителството (сега ще бъда сгазена от 100 човека, но се надявам никой тук да не го приеме лично) Simple Smile Разказвам ти тази кратка история, за да знаеш, че може нещата да се секат и друго яче и да си отдъхнеш Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 427
При нас и през деня и ноща беше заспиване от 30 мин. до 1ч. 30мин.Бодърстване по 3-4 часа.
Това откак се е родил.И понеже го гледах сама първите месеци едвам сготвях и изпирах.След
втория месец взех да свиквам...да не пера и готвя а да поспивам с него.Беше ми недостатъчно.
После спрях да спя през деня,защото дори това,че плаче едвам ме събуждаше.Нямах голям избор
и така се примирих.Един ден към третия месец не плачеше,не се гънеше и въртеше и аз на обяд
го заведох на лекар защото реших ,че нещо му стана.Е тогава как ми се искаше да реве,
че да знам,че е добре...То друго не бях видяла от него.
Виж целия пост
# 428
При нас и през деня и ноща беше заспиване от 30 мин. до 1ч. 30мин.Бодърстване по 3-4 часа.
Това откак се е родил.И понеже го гледах сама първите месеци едвам сготвях и изпирах.След
втория месец взех да свиквам...да не пера и готвя а да поспивам с него.Беше ми недостатъчно.
После спрях да спя през деня,защото дори това,че плаче едвам ме събуждаше.Нямах голям избор
и така се примирих.Един ден към третия месец не плачеше,не се гънеше и въртеше и аз на обяд
го заведох на лекар защото реших ,че нещо му стана.Е тогава как ми се искаше да реве,
че да знам,че е добре...То друго не бях видяла от него.

Това ми е изключително познато! И моя само това прави засега - плач, превиване, опитва се да заспи, но коликите го събуждат и става още по-нервен. Свикнах вкъщи по цял ден чинии и чаши да са неизмити, прането да чака в пералнята, за готвене и дума да не става. До 7, докато не се прибере ММ. Тогава даже чистенето на тоалетната ми се вижда като почивка! Сега има 2-3 дни, в които се търпи, обаче предимно спи и аз веднага се панирах - да не е болен, да не би нещо да му има?! Така, де, с тоя денонощен плач, аз откъде да знам колко трябва да спи едно бебе на 2м?! И веднага реших, че е болен, какъв е тоя сън от 2-3 часа? Grinning
Виж целия пост
# 429
Не знам дали беше случайност, най-вероятно е, но е факт че от две седмици за първи път се наспах!!! Вчера я будих цял ден през 2,5 - 3 часа и я тормозех докато тотално не се разплъокваше за сън. Заспа в 23:30, събуди се в 04:30... само се нахранихме, сменихме памперса и пак в леглото. Заспа в 05:30 и се събуди в 9 часа ! Не можах да повярвам, а днес съм заредена с плаха надежда... продължавам с "тактиката", дано разбере това дете, че така е редно да е...
Виж целия пост
# 430
Вчера я будих цял ден през 2,5 - 3 часа и я тормозех докато тотално не се разплъокваше за сън.

Бих ти препоръчала никога повече да не правиш така  Hug
Виж целия пост
# 431
Не знам дали беше случайност, най-вероятно е, но е факт че от две седмици за първи път се наспах!!! Вчера я будих цял ден през 2,5 - 3 часа и я тормозех докато тотално не се разплъокваше за сън. Заспа в 23:30, събуди се в 04:30... само се нахранихме, сменихме памперса и пак в леглото. Заспа в 05:30 и се събуди в 9 часа ! Не можах да повярвам, а днес съм заредена с плаха надежда... продължавам с "тактиката", дано разбере това дете, че така е редно да е...
Грешка,голяма грешка.. Confused
Остави сънят на детето,той го ''храни''.
Спи с него докато и то спи.Като огладнее,ще ти пропеее.... Grinning
Виж целия пост
# 432
Ако детето е на кърма е абсолютно необходимо да яде през ноща.За другите не знам  newsm78
Виж целия пост
# 433
Ако детето е на кърма е абсолютно необходимо да яде през ноща.За другите не знам  newsm78

Ако иска да яде - трябва да му се даде храна, независимо дали е на кърма или АМ  Peace.
Детето определя режима, не майката.
Виж целия пост
# 434
Говоря от необходимост поддържане на лактацията.Ясно че детето определя кога да яде,да.Нужно е от гледна точка че нивата на хормона отговарящ за количеството кърма се стимулира най-добре през ноща,а и на консултацията тези които не са будени и са на кърма няма да бъдат наддали "достатъчно"според плана на лекаря и следва дохранване.С тази цел е по-добре да се презастрахова майката.Пък и при 16 дневно бебе си е важно да яде,понеже как искаш да наддаде 1 кг най-малко за месец ако се храни 4 пъти дневно?знаете че качването на тегло при хората става с ядене на често и по-малко,за да е здравословно покачването.Така е и при бебетата.Друг е въпроса че на мама не е удобно това,но аз станах майка с мисълта че няма винаги на мен да е удобно.По-добре жертвай съня си за около 2 месеца и детето да остане на кърма по-дълго,отколкото да бързаш с добавката,защото ЛЛ казал че с добавка вечер бебетата спят повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия