Туристическа виза за САЩ

  • 104 013
  • 781
# 270
Те обикновено са много културни и оставят бележка "куфара ви беше отворен от еди кого си с цел проверка за сигурност" ...
Ако не ви се купува куфар със специалните заключалки, направо не го заключвайте
Виж целия пост
# 271
Аз съм мъкнала не само кръгла метална тава (тук такова нещо наистина няма), но и глинен гювеч. Е, той беше в ръчния багаж, но на никой проверяващ не му направи впечатление.
За храни и натипки обаче, бъдете много внимателни. За тях със сигурност ще ви отворят куфарите. Тоест, ако носите храни, които не са разрешени за внос в съответната държава или пък повече алкохол.  Peace
Виж целия пост
# 272
На мен не са ми оставяли бележки, въпреки че куфара ми беше отварян в Ню Йорк и ми бяха свили чисто нови кожени кецове на Converse и един парфюм. Ключалката беше разбита, бях меко казано бясна. Изобщо на този куфар му разказаха играта, единия път му счупиха ключалката, другия път колелцето. Купувайте си евтини куфари, та да не ви е яд после. Също така не си ги опаковайте с фолио, защото американците ще ви накарат да го махнете.
Виж целия пост
# 273
Аз ползвах това:

http://static.stylosophy.it/stbags/fotogallery/625X0/163025/copr … olley-carpisa.jpg

Никой нищо не ми е отварял и не ме е карал да свалям.

Заключен с ТСА. Абсолютно ми е невъзможно да си го оставя отключен. Laughing

Ракия пренесох оттам - насам. Баща ми беше правил домашна ракия и мъжа ми си взе, май бяха 2л, но ги разпределих в 2 куфара.
Виж целия пост
# 274
Ако не се лъжа, за алкохола беше по 1 л. твърд алкохол на човек или по 2 литра вино/бира. За твърд алкохол се приема този, които е над определен % градуси, но не знам точно колко.

В Щатите по-скоро ги интересува какво внасяш, не какво изнасяш. Изнасяли сме по 1.75 л. ром на човек (толкова беше бутилката), не е имало проблем. За толкова много пътувания, единствено имам откраднати малки подаръци от Виктория сикрет на софийското или бургаското летище. Иначе куфарите са били отваряни поне 4-5 пъти, не само в Щатите, но и в Европа, но винаги сме намирали бележка. Дори да са били отваряни повече пъти, не сме разбрали, нищо не е липсвало. Peace

За да бъдете спокойни, или TSA ключалки, или незаключени куфари. Но пък заради българските летища, не бих оставила куфара си отключен.  Peace
Виж целия пост
# 275
На мен не са ми оставяли бележки, въпреки че куфара ми беше отварян в Ню Йорк и ми бяха свили чисто нови кожени кецове на Converse и един парфюм. Ключалката беше разбита, бях меко казано бясна. Изобщо на този куфар му разказаха играта, единия път му счупиха ключалката, другия път колелцето. Купувайте си евтини куфари, та да не ви е яд после. Също така не си ги опаковайте с фолио, защото американците ще ви накарат да го махнете.
Сигурна ли си че в Ню йорк са ги взели. Странно. Аз знам че само по нашите летища крадат доста, за това новите обувки едната в единия куфар, другата в другия куфар, а да крадат по единична бройка, мишки такива. #2gunfire
Виж целия пост
# 276
Тавата мина безаварийно Mr. Green . Този път емиграционните ми сложиха печат с червен цвят. До Септември е, но се чудех има ли значение цвета, или просто са имали такова мастило... миналият път беше син.
Виж целия пост
# 277
Ох, не мога да разбера в тия щати що така няма тави - и ние ще носим!  hahaha
Утре ще транспортираме и нашата  Mr. Green
Да попитам - някой има ли опит с транспорт на медикамент в ръчния багаж - писалка с игла за подкожно приложение. Подобен е на този на диабетиците, ще го пренасяме с охладители, превели сме медицинската документация - епикриза и протокол за изписване. Не смеем да го транспортираме в чекирания багаж, защото е ужасно скъп, а и е необходим за човека, който пътува. Звънях в офиса на Луфтханса и момичето ми каза, че няма проблем, обаче като знам каква параноя е в тия самолети за САЩ съм леко притеснена...
Виж целия пост
# 278
http://www.budnaera.com/201501/152160940.html

Попаднахме на това днес!
Виж целия пост
# 279
На мен не са ми оставяли бележки, въпреки че куфара ми беше отварян в Ню Йорк и ми бяха свили чисто нови кожени кецове на Converse и един парфюм. Ключалката беше разбита, бях меко казано бясна. Изобщо на този куфар му разказаха играта, единия път му счупиха ключалката, другия път колелцето. Купувайте си евтини куфари, та да не ви е яд после. Също така не си ги опаковайте с фолио, защото американците ще ви накарат да го махнете.
Сигурна ли си че в Ню йорк са ги взели. Странно. Аз знам че само по нашите летища крадат доста, за това новите обувки едната в единия куфар, другата в другия куфар, а да крадат по единична бройка, мишки такива. #2gunfire
Здравейте и от мен ...АЗ също съм пътувал до САЩ далечната 2000 и след моето прибиране нямаше нищо изчезнало от куфара ми, даже и самите колелца си вяха няред
Виж целия пост
# 280
Не се притеснявай, никой няма да те попита за налични средства, важното е да покажеш налична банкова сметка, а колко пари има вътре все пак си е банкова тайна.
На интервюто просто бъди спокойна, отговаряй им кратичко, само на въпросите които ти задават и това е.
   Здравейте и от мен... Говорих с моята братовчедка която работи в банка и тя ми каза че от посолството се обаждат и искат информация дали лицето има наистина сметка и пари по сметката.. Аз имам и един друг въпрос към вас и затова търся помощ.. В началото на 2000 година заминах в щатите и по една много глупава причина си тръгнах края на 2007 за която АЗ самият съм виновен...Но както и да е.. Там съм живял съвсем нормално.плащал съм данъци, имах на мое име кола,камион и къща. имам изваден и осигурителен номер без който не можеш да си вземеш и тел. дори...Та  е мога ли сега отново да кандидатствам за виза след като са минали толкова години.. На излизане от летището в Чикаго попаднах на едно момче от България и изобщо не ми провери паспорта,и нямам никакъв печат че напускам страната...Лошото е че в САЩ на няколко пъти ми взимаха пръстови отпечатъци за работна карта и там кандидатствах за Зелена карта...Дали тука се пази тази информация...
Виж целия пост
# 281
Не мога да разбера от поста ти защо се притесняваш. Ако си бил там легално и си се прибрал в един момент, това не значи че не можеш отново да се върнеш, стига да не си направил нещо незаконно докато си бил там. Печати на излизане не слагат, поне на мен с туристическата виза до сега не са ми слагали. Информацията за отпечатъците предполагам им е централизирана, иначе не виждам смисъл  Thinking
Виж целия пост
# 282
Не мога да разбера от поста ти защо се притесняваш. Ако си бил там легално и си се прибрал в един момент, това не значи че не можеш отново да се върнеш, стига да не си направил нещо незаконно докато си бил там. Печати на излизане не слагат, поне на мен с туристическата виза до сега не са ми слагали. Информацията за отпечатъците предполагам им е централизирана, иначе не виждам смисъл  Thinking
    Лошото е че навремето заминах с туристическа виза и там се оправяф да мога да остана.. там първо си изкарах SS# без които  и после си извадих книжка за кола ,за камион и така стоях толкова години.. иначе с полицията нямям никакви проблеми
Виж целия пост
# 283
Не мога да разбера от поста ти защо се притесняваш. Ако си бил там легално и си се прибрал в един момент, това не значи че не можеш отново да се върнеш, стига да не си направил нещо незаконно докато си бил там. Печати на излизане не слагат, поне на мен с туристическата виза до сега не са ми слагали. Информацията за отпечатъците предполагам им е централизирана, иначе не виждам смисъл  Thinking
    Лошото е че навремето заминах с туристическа виза и там се оправяф да мога да остана.. там първо си изкарах SS# без които  и после си извадих книжка за кола ,за камион и така стоях толкова години.. иначе с полицията нямям никакви проблеми
Малки шансове, но... опитай пак. Чети в сайта на посолството- там е законодателството и различните варианти, от които би могъл да се възползваш, за да заминеш в общи линии. 7 години си бил та, и си се върнал  Shocked smihesorry Видя тук какво дърво е, и пак- обратно, нали Wink) Успех! И на мен така ми липсват тези щати, но ... създадох семейство и се застоях,е в родината. Желанието ми да погостувам за месец и шопинг обаче, не стихва!  thumbsup
Виж целия пост
# 284
Здравейте,
изчетох доста по темата за туристическа виза за САЩ, но никъде не срещнах нашия случай. Ето за какво иде реч - със съпругът ми ще кандидатстваме за туристическа виза за Сащ / детето го оставяме при баба му за две седмици / , имаме покана от роднините, всички документи са приготвени / паспорти, снимки, нот.актове, служ.бележки, ..../ остават само апликейшъните да попълнем и да платим таксата. ОБАЧЕ двамата имаме апартаменти всеки на неговото си име / родителите ни живеят там / и един общ, който си купихме заедно и живеем там с детето ни. Но закупуването на общия е след сватбата и последната смяна на личните ни карти. Трябва ли да подновим ЛК с адреса на който живеем заедно? В момента ЛК са всеки на адреса си, но аз в общината се водя ,че живея на адреса на съпругът ми/ по негова лк/ .
Не получаваме обща кореспонденция на общия апартамент, защото всичко получаваме по ел.поща. Партидата за ток и вода са  на мое име.
Такъв проблем ли е за ЛК при кандиддатстване за виза, защото никъде не срещнах ,че искат ЛК за интервюто само паспорт.
Ще съм ви много благодарна за отговор Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия