MAILBOOKS - въпроси, проблеми, предложения

  • 463 259
  • 3 074
# 270
Чудесна програмка с кеф си свалих няколко книжки, а сега ако намеря време и да ги прочета ще съм много щастлива  Mr. Green
Виж целия пост
# 271
Здравейте!Имам един проблем.Надявам се някой да може да ми помогне.Когато се опитам да отворя програмата ми излиза едно съобщение "Не може да се свърже с базата данни на Мейлбоок".Довчера всичко беше наред.Изтрих я и я свалих наново,но същият проблем newsm78
Виж целия пост
# 272
Да и на мен ми излиза това съобщение от обяд някъде, може и по-късно да беше.
Виж целия пост
# 273
Lips_tongue: Здравейте!Имам един проблем.Надявам се някой да може да ми помогне.Когато се опитам да отворя програмата ми излиза едно съобщение "Не може да се свърже с базата данни на Мейлбоок".Довчера всичко беше наред.Изтрих я и я свалих наново,но същият проблем newsm78

Да и на мен ми излиза това съобщение от обяд някъде, може и по-късно да беше.

Когато не можете да се свържете със сървъра, причината не е в програмата, така, че не е необходимо да се сваля отново. Може да е спрял тока или нещо подобно...
Вече всичко е ОК с програмката!  Hug
Виж целия пост
# 274
Здравейте,

четох първия пост, четох хелп файла в Мейлбуукс, но не ми става ясно как точно работи цялото това нещо. Търся една книга на български, видях, че я има в Мейлбуукс-а. Изпратих заявка за книгата вчера, но не съм сигурна какво точно трябва да се случи оттук нататък. Хората, към които съм пуснала заявка как и кога ще разберат, че съм им поискала книга? А после аз как ще я получа? Към всички хора, които имат книгата ли да пускам заявка? Или само към един?

Търся "Седемте навика на високоефективните хора". Моля, ако някой я има да пише на ЛС  Praynig
Виж целия пост
# 275
Аз пускам заявка само към 1 човек, ако не ми я изпрати до два дни пускам до друг-
Човекът, към който си пуснала заявка ще разбере когато влезне, ще му светне в червено бутонът изпрати, а когато ти я изпрати на теб ще ти светне червено бутонът получи, натискаш го и после търсиш книгата във фолдъра, в който ти е майлбукса в подфолдър буукс
Виж целия пост
# 276
Аз пускам заявка само към 1 човек, ако не ми я изпрати до два дни пускам до друг-
Човекът, към който си пуснала заявка ще разбере когато влезне, ще му светне в червено бутонът изпрати, а когато ти я изпрати на теб ще ти светне червено бутонът получи, натискаш го и после търсиш книгата във фолдъра, в който ти е майлбукса в подфолдър буукс

Само да допълня: Аз обикновено пускам заявката към няколко потребителя едновременно и когато я получа от някого, останалите заявки ги изтривам. Когато я получиш, ще ти светне в червено бутонът "ПОЛУЧИ". Натискаш го, маркираш книгата и "получаване". Получените книги се свалят/съхраняват в папка BOOKS, която се създава автоматично от програмата и се намира в директорията, в която ти е стартовият файл на програмата.  Hug
Виж целия пост
# 277
Само да допълня: Аз обикновено пускам заявката към няколко потребителя едновременно и когато я получа от някого, останалите заявки ги изтривам. Когато я получиш, ще ти светне в червено бутонът "ПОЛУЧИ". Натискаш го, маркираш книгата и "получаване". Получените книги се свалят/съхраняват в папка BOOKS, която се създава автоматично от програмата и се намира в директорията, в която ти е стартовият файл на програмата.  Hug

А най-лесно тази папка се отваря с бутона, на който има папка и лупа, точно до бутоните за потребителски акаунд и FTP. Много е удобно.  Hug
Виж целия пост
# 278
Отдавна се каня да ползвам Mailbooks - благодаря за помощта и за темата   bouquet
Сега остава да се науча как да впиша книги, които имам, за да изпращам и аз.   Hug
Виж целия пост
# 279
denniss, два са начините:

1. В папката с файловете на програмата имаш образец на списък в exel, в който можеш да изреждаш твоите книги и да качиш в програмата, с бутон Импорт

2. Другия начин е директно в програмата - стандартно се зарежда общия списък на произведенията от всички потребители - горе вдясно Покажи само моите произведения - след като се зареди страницата - чрез бутон Добавяне създаваш твой списък.

Успех!
Виж целия пост
# 280
Diltea - благодаря ти, имам доста електронни книги, надявам се, че ще бъда полезна. Бих искала и още нещо да попитам: За да ползвам MailBooks на таблет - с Windows 8,1 е същата процедура предполагам? За да ги чета там ползвам StWiewer  Simple Smile Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 281
denniss ,това са две различни неща.
Програмата MailBooks е за Windows, така,че трябва да можеш да я ползваш и на таблета си, но е за обмен на книги между потребители, а не за четене.
Щом имаш вече програма за четене и си доволна от нейната функционалност - продължавай да я ползваш.
Можеш да пробваш и с CoolReader.
Успех!
Виж целия пост
# 282
Diltea   bouquet  bouquet  bouquet - изцяло с твоята помощ - вече и получавам и изпращам  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 283
Извинявам се, ако има отговор на моя въпрос в темата, но не успях да намеря:
Преинсталираха ми лаптопа, помня си имена, парола и т.н., но като включа програмата и ми излиза прозорчето за Регистрация. Не искам нова. Как да вляза със старите си данни?  newsm78
Виж целия пост
# 284
Извинявам се, ако има отговор на моя въпрос в темата, но не успях да намеря:
Преинсталираха ми лаптопа, помня си имена, парола и т.н., но като включа програмата и ми излиза прозорчето за Регистрация. Не искам нова. Как да вляза със старите си данни?  newsm78

Регистрираш се със същите данни първият път...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия