АСТМАТА - тема 26

  • 59 580
  • 752
# 300
Клемче, тук също не ваксинират срещу туберкулоза... Ние на големият правихме реваксинация преди няколко години и я понесе добре. На малчо, обаче не съм сигурна, че бих сложила...
Виж целия пост
# 301
На нас ни предстои да слагаме Тетраксим-на 6-тата година.
Доста се притеснявам и мисля да отложа.Но колко меже да се отлага?
Вие имали ли сте проблеми с последният прием? Как реагираха вашите деца?
Виж целия пост
# 302
Хем ме е страх от ваксината , хем ме е страх без нея.......Как ще реагира един астматик на вкарани Туберкулозни тела  Shocked Все едно на болен от диабет да му дам една кутия бонбони и да няма реакция  Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 303
Хем ме е страх от ваксината , хем ме е страх без нея.......Как ще реагира един астматик на вкарани Туберкулозни тела  Shocked Все едно на болен от диабет да му дам една кутия бонбони и да няма реакция  Shocked Shocked Shocked
Thinking консултирай се с всякакви лекари, пулмолога какво казва  Hug
Виж целия пост
# 304
Тетраксима е ваксината с която ние имахме проблеми. При баткото имаше голямо зачервяване, подуване и болка около ободеното място. Но при Мария нещата бяха доста по сериозни. При нея на вторият ден , след като 2 дена се оплаква от болки в крачето и личната казваше че няма проблем, се оказа че е с реактивен артрит и голям оток в коляното, отключен именно след слагане на Тетраксим на 6г. Така че преди ваксината давате антихистамин поне 2 дена и още 5 след като я сложите.
Виж целия пост
# 305
Момичета здравейте...


Рони, нали ти беше препоръчала онази джаджа за промиването на нослето  newsm78 Тъй като днес отивам да си я взема от пощата, би ли ми казала с какъв разтвор ползваш ти? Мисля да взема хималайска сол, но с каква концентрация трябва да е разтворът? И ОК ли е да ползвам хим. сол за целта?
За йода - нямам мнение, само знам, че солта в сегашно време така или иначе не е йодирана - всъщност твърди се на опаковката, че е , но ако не е опакована в тъмна опаковка (помните едновремешната сол, предполагам), от светлината йодът изчезва, та така...
Карамелче, нашият стр. ефект се изразяваше в тахикардия  Peace
Уф, днес цял ден звъня на ТЕЛК-а да питам за сцинтиграфията, и ни вопъл, ни стон  #Cussing out
Виж целия пост
# 306
Rallichka мисля, че в Iherb има специална сол за тази джаджа за промивки.Не е скъпа - 5-6 долара ми се върти.Има и на дозички.

Ние от вчера сме с кашлица,а днес 38,1 температура.
Отиваме при педиатъра след малко.
Виж целия пост
# 307
С обикновена сол си се прави, но е важна пропорцията
Моята каничка им лъжичка за целта
Може и направо с физиологичен разтвор от банка
Никога не пробвайте с чиста вода- много много боли, все дно са ти бръкнали в мозъка
Виж целия пост
# 308
Момичета, благодаря  Hug
Карамелче, взех си пратката и се изненадах, защото имаше 10 дозички в комплекта. За сега поне има  Laughing Ще видим,може да поръчам и само дозички, но все пак излиза по-скъпо от солта, 100%.
Бързо оздравяване на вас, дано не е сериозно  Praynig
LOST, а знаеш ли нещо за количеството - в смисъл - колко грама е да кажем тази лъжичка и с колко вода разреждаш  newsm78
Виж целия пост
# 309
Rallichka става хималайската сол. На 500-600 мл вода слагам половин чаена лъжичка. Целта не е да стане много солена водата, а да се избегне болката, както  е казала ♥ LOST ♥. Обикновена готварска сол недей да използваш, защото тя съдържа разни силикати и други "подобрители", за да не се слепва. Разгледай из здравословните магазини, имат варианти. Дозички не си струва да се поръчват, удобни са, но не са на сметка.

По въпроса за ваксините, тук не са задължителни, но на записването за училище ми искат документ, че са поставени. Ще отлагам, докато мога, изобщо не мисля да слагам, докато детето боледува толкова.
Виж целия пост
# 310
Ааа, за обикновена готв. сол не съм си помисляла, аз така или иначе чат-пат купувам хималайска, по-скоро ме интересуваше съотношението.
Благопдаря ти  Hug
А на дозичките пише, че съдиржат натриев хлорид (сол) + натриев бикарбонат  newsm78
Простете, че ви занимавам с тези неща, но ми се иска да ги правим промивките както трябва. А правите ли профилактично, или само при наличие на сополи?

По въпроса с ваксините не мога да взема отношение. На мен не ми държи да отказвам ваксина, все си мисля, че без нея е по-зле  Rolling Eyes Оставям на страна фактът, че се иска бележка заради детските, но дори и да не, пак не бих отлагала...
Виж целия пост
# 311
Специално за ваксините, цялата политика е насочена към малцинствата.
За съжаление те са основната рискова група и тъй като не ваксинират децата си, по една или друга причина, ретро болестите се завръщат отново Rolling Eyes
Не знаех, че има обвързване с получаването на 'детски' но явно и това правят в този смисъл.

Модерните течения за неваксинирането спомагат също. Говоря разбира се, за задължителните ваксини.
Лошото е, че много често те 'отключват' различни заболявания и решението и отговорността се пада на родителите  ooooh!
Започнаха цъфтежите и се чудя дали да не давам антихистамин на моя красавец? newsm78
Виж целия пост
# 312
Rallichka почни по мъничко, когато има сополи, сутрин и вечер, като намалеят само вечер примерно. Като е здрава аз не промивам носа. Но тя има сополи от 3-4 месеца, така че скоро не сме спирали. Също в по-алергенните сезони, за отмиване на полените от нослето. Не се притеснявай, може да покажеш на детето как ти правиш промивката, после кажи колко хубаво се диша след това. В началото няма да е лесно, но се свиква.

Виж целия пост
# 313
Мойта е малко по-друг модел, но като тази си има лъжичка, и пълниш вода докъдето е показано и после слагаш сол с тази мерителна лъжичка ( все едно сухо мляко за бебе, има си мерителна лъжичка) и явно е сметнато да става горе долу физиологичен разтворhttp://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2875
От там:
"Правилото е 9 грама сол(2 чаени лъжички) на 1 литър вода за получаване на тъй наречения физиологичен разтвор който се използва в медицината. Някои смесват 1 лъжика сол с 1 лъжичка сода бикарбонат(от аптеката) в случай че им щипе, но това не съм го пробвал и по-добре се поразровете с гугъл за повече информация. Използването на по-малко сол е вредно, използването на повече сол не е вредно. Водата трябва да е затоплена ако е студена е възможно носа да се запуши още повече."
Виж целия пост
# 314
♥ LOST ♥, мерси за инфото. Аз използвах една листовка от болницата за солената вода, но явно не е била много точна, а никога не съм са задълбавала по темата. Добре, че не сме имали проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия