За тези, които четат любовни романи №8

  • 101 411
  • 740
# 105
Миши и аз между другото се издразних на Джейк - че вечно се изкарваше жертва на обстоятелствата - таман щял да се разделя с нея, пък тя го вързала кат забременяла, после аха да си живее живота с оназ цицорестата и оп жена му да вземе да се разболее неизлечимо .. пък за въпросната любовница да не казвам кво ми е мнението, че ще ми отнеме цял ден .. обаче пък ми хареса, че в крайна сметка му дойде акъла в главата на Джейк и все пак не ни отне цяла книга драма .. аз особено бях потресена като Мати помоли майка си да й даде свръхдозата морфин, когато му дойде времето .. направо си го представих и ми изтръпна всичко Whistling

Да и на мен ми хареса това, че му дойде акъла в главата. Сцената на летището в Париж ми е може би най-любимата в книгата. А най-тъжният момент в книгата поне за мен беше, когато дойде време майката на Мати да си изпълни обещанието, което й даде. Просто като си представих как се изпълнява подобно обещание и ... Cry И все пак както Ким каза накрая, когато Мати имаше най-голяма нужда от майка си, тя беше до нея, не я изостави.
Виж целия пост
# 106
Мириел коя от всички поредици на Нора за ирландци?! за да знаем щом това не ти допада, какво да препоръчаме Peace

"Ирландски сърца" Simple Smile
Виж целия пост
# 107
Миши аз от разговора на Мати и майка й не спрях да роня сълзи, всичко ми беше адски емоционално Blush
Мириел а Макгрегър, чела ли си ги?! мен лично това е най-любимата ми поредица на Нора Heart Eyes
Виж целия пост
# 108
Мириел коя от всички поредици на Нора за ирландци?! за да знаем щом това не ти допада, какво да препоръчаме Peace

"Ирландски сърца" Simple Smile
Не съм от познавачите на Нора, малко нейни неща съм чела и  не смея да препоръчвам, но адски много харесах "Свидетелката", размазах се на тази книга, главната беше истински сървайвър, както и поредицата "Кръгът", но тя е с паранормален елемент Peace
Виж целия пост
# 109
Миши аз от разговора на Мати и майка й не спрях да роня сълзи, всичко ми беше адски емоционално Blush
Мириел а Макгрегър, чела ли си ги?! мен лично това е най-любимата ми поредица на Нора Heart Eyes


Не съм. Както съм си подредила файловете Макгрегър е следващата по ред. Ще прегледам третата за ирландците и ще мина на нея.

И аз не обичам книги, където един от героите има сериозна извънбрачна връзка. Само като се сетя за "Горчиво вино" и  Sick

pasti4kata_88, нямам тези книги. Ще ги потърся. Сигурно ги има в Читанка Peace

Авторката явно има възходи и спадове, но като нищо може и част от книгите с нейно име да не ги е писала самата тя.
Виж целия пост
# 110
"Горчиво вино" е една от книгите, които са ме оставяли с най-неприятни чувства след прочитането им.

За Нора,  не бих се очудила някой да помага при писането. Не ми е хич реалистично количеството книги, които бълва за година.
Поредицата Магрегър е чудесна. Много ми харесват романите, нищо че някой от тях са съвсем кратки. Нора Робъртс е имала план да довърши историите на всичките внуци на Макгрегър и на Кембъл, но издателството е прекратило договора и тя няма правата да ги публикува в друго издателство. Имаше доста писано от феновете и преди години, когато стигна до Слъчевата Кембъл и не довърши.
Виж целия пост
# 111
Миши аз от разговора на Мати и майка й не спрях да роня сълзи, всичко ми беше адски емоционално Blush
Мириел а Макгрегър, чела ли си ги?! мен лично това е най-любимата ми поредица на Нора Heart Eyes


Не съм. Както съм си подредила файловете Макгрегър е следващата по ред. Ще прегледам третата за ирландците и ще мина на нея.

И аз не обичам книги, където един от героите има сериозна извънбрачна връзка. Само като се сетя за "Горчиво вино" и  Sick

pasti4kata_88, нямам тези книги. Ще ги потърся. Сигурно ги има в Читанка Peace
е
Авторката явно има възходи и спадове, но като нищо може и част от книгите с нейно име да не ги е писала самата тя.
"Горчиво вино" и от типа книги, които ме научиха много внимателно да подбирам какво чета. Много се дразня на всяко нещо близко до изневяра, любовни триъгълници или подобни терзания.
Що се отнася до Нора Робъртс, според мен е напълно нормално авторка от такъв калибър и с толкова много книги да има и по-слаби творби, просто няма как всичко да е номер едно. Същото се отнася и за Линда Хауърд, много харесвам авторката, но не мога да отрека по-слабите й романи, но в никакъв случай не мога да ги определя като неприятни за четене, просто не толкова завладяващи. Та мисълта ми беше - най-незавладяващата книга на Норка със сигурност е в пъти по-добра от такова недоразумение като "Горчиво вино", "Непокорна страст", "Два пъти обичана" и другите "ужасии" в любовния жанр.
Виж целия пост
# 112
Разбихте ме с тази книга по-горе. Тя като любовен роман ли е класифицирана?

Аз днес почти прочетох тази и още не мога да реша на кого съм най-ядосана. Направо ме изкара от нерви главната. Чета отзивите в ГР и пак си давам сметка колко различно всеки възприема нещата.

Сетих се още нещо, дето много го мразя в книгите, ако остана с впечатление, че героинята не заслужава героя или обратното, но по-често ми се случва с женските образи.
Виж целия пост
# 113
Чета отзивите в ГР и пак си давам сметка колко различно всеки възприема нещата.
Ули, нали сме различни хора, та то е ясно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Чета отзивите в ГР и пак си давам сметка колко различно всеки възприема нещата.
Ули, нали сме различни хора, та то е ясно.  Simple Smile
А, да, да, така е, просто нали всеки изхожда от собствения си опит и възприятия и аз лично понякога дори не мога да си представя как някой възприема нещо, в смисъл няма да ми хрумне, че това всъщност също е напълно валиден и възможен поглед към нещата, макар и да е коренно различен от моя например.
Радвам се на книги, които пораждат толкова противоречиви емоции у хората Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Ули викаш не ти хареса книгата?! а можеш ли да кажеш какво точно не ти хареса?!

а ако питаш за За първи път - да като любовен роман е класифицирана .. според мен си е чиста драма с привкус горчиво сладък привкус на трагедия ..

Сетих се още нещо, дето много го мразя в книгите, ако остана с впечатление, че героинята не заслужава героя или обратното, но по-често ми се случва с женските образи.
мале все едно за мен говориш, честно .. ако знаеш колко пъти съм се пукала от към гърба на книги, в които главната героиня заслужава да й хвърлиш един як бой и същевременно с това да се влачи по корем, да изпроси вниманието на главния герой, а вместо това той ходи да моли нея и да се разкайва за поведението си .. направо полудявам в тия моменти Naughty Crossing Arms
Виж целия пост
# 116
Не, не, не мога да кажа, че не ми хареса. Тази авторка пише много добре, поне на мен много ми допада стилът й. Още не мога да реша колко и дали ми хареса, но това е заради противоречивите чувства, които изпитвам към героинята. Много безгръбначно се държа от началото до края, но пък си постигна целта, някой друг да вземе решението вместо нея и тя да си живее в приятно спокойствие, последиците да не й тежат на съвестта един вид, но пък и да е със страхотен мъж.
То това е по-скоро новела, не е роман, стотина страници е, но е и силно еротична да предупредя Simple Smile
Виж целия пост
# 117
стотина страници е, но е и силно еротична да предупредя Simple Smile
спокойнооо, ние от такива не се плашим Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 118
Отворени връзки,изневери...  Stop    Naughty Naughty Naughty
Виж целия пост
# 119
О,аз досега не съм чела роман с тъжен край и не искам, както и да има изневери....това не го приемам! Sad Достатъчно е скапан реалния живот,а с един хубав роман се откъсвам от скучното ежедневие!  Приятелят ми не ме разбира с цялото това четене Grinning но няма как да му обясня какви емоции ми носи това...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия