Баба Марта се задава, здрави бебета през АВГУСТ обещава!

  • 34 467
  • 722
# 210
Аз ми се иска да съм две години в къщи,защото работя на две места и след идната година ще ми е трудно да се върна едновременно и на двете, ама каквото сабя покаже де.Ще му мисля като мине годината,аз така или иначе си имам 10 дни от миналата година дето не съм ползвала.
Чета по назад в темите и да си кажа( и аз да не остана по назад),за име съм си харесала Виктория и съответно Виктор,но много харесвам и Никола.Първото го кръстих на двата рода Иван,а второто ми се иска да е на свекито,щото без нея нямаше да мога да работя на две места.  Embarassed   javascript:void(0); 
 Като цяло е много разбрана и свястна жена,за 12 години не сме се скарали нито веднъж,винаги намираме компромисно решение за всеки забутан въпрос,но да не спамя .Ако някой има интересно предловение за имена с "в " съм готова да го изслушам,за сега само тези са ми хванали окото. Thinking

Виж целия пост
# 211
Doka, предлагам ти името Владимир/а ,аз лично много го харесвам.
Виж целия пост
# 212
не мисля че е така за отпуската, ако за годината ни се полагат 24 дни то всеки месец ни се начисляват 2 дни, но ако шефът ви е благосклонен знаейки че няма да използвате отпуск през останалото време може да ви даде дните авансово.

Eti* и във вашата фирма ако не са направили нещо да ти коригират годината на отпуска то тя трябва да е загубена според новия закон от преди 2-3 години които гласи че могат да се прехвърлят до 10 дни в максимум от 2 години и не знам дали ако имаме такива не изразходвани от по стари години ще ни бъдат прехвърлени за след майчинството. На 6 март имам работа в личен състав и мога да попитам и за това как е по закон
Виж целия пост
# 213
gattina1982, ще ти бъда благодарна да попиташ, но мисля че тези преди 2010 година не се губят.
Doka, Велин/а.
Виж целия пост
# 214
Абе,май си зависи от фирмата.Аз съм мед. сестра и при мен е така, когато реша, че излизам в отпуска съобщавам колко дена и кога и излизам.До сега не съм пускала никога цял месец ,обаче моите колеги решиха, че така е по-добре, отколкото да взимам излишни болнични и съответно паричният ми доход да падне.А за сега се чувствам добре,за да пускам болнични,надявам се да изкарам до юни. Peace




Виж целия пост
# 215
Честита Баба Марта. Да носи щастие на мама и на тати, на кака и на бати, и на малкото съкровище или даже две, което в коремчето на мама си расте. pregnant Kissing Heart Kissing Heart Бъдете много здрави и щастливи скъпи мами и дано баба Марта ни носи само хубави емоции.
Виж целия пост
# 216
И тази и другата година си имаме пълния брой годишен отпуск. Аз лично смятам да не ползвам много от тазгодиния, за да имам повече натрупани дни за след 1 година, та да забавя още малко връщането на работа.

 Peace

Да,неползваният отпуск от тази година се прехвърля заедно с отпуска за следващите години и се ползва,когато жената реши да се върне на работа.Масово се връщат след 2 г майчинство и тогава отпуска си е доста нужен за адаптационния период в яслата
Виж целия пост
# 217
Ох, малко тъп въпрос ме гложди.. от няколко дни усещам някакво "човъркане" в корема, а днес е доста по-осезаемо, но предполагам, че си внушавам и не е бебето..  newsm78 Още повече, че е доста високо -  усещам го около 4-5 пръста над корема  newsm78
Виж целия пост
# 218
Ох, малко тъп въпрос ме гложди.. от няколко дни усещам някакво "човъркане" в корема, а днес е доста по-осезаемо, но предполагам, че си внушавам и не е бебето..  newsm78 Още повече, че е доста високо -  усещам го около 4-5 пръста над корема  newsm78

Ами и на мен ми се струва доста височко да е бебчето, то още е някъде под пъпа. По- вероятно да е някое чревце.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 219
И аз мисля че е прекалено високо за да е бебето..
Със спането и аз не мога, будя се рано като днес, детето спи още а аз се кокоря..
За отпуската, аз мисля да си я пазя, по важно ми е после да имам два месеца  повече да си седя с бебето..
Виж целия пост
# 220
Добро утро и от мен, присъединявам се към отбора на ранобудните. От както съм бременна само една нощ съм се събудила в 7 без нито едно ставане през нощта. На сутринта побързах да се похваля на всички, защото си мислех, че вече ще е така, но уви- оттогава не ми се е случвало.
Относно покупките - от първия ден гледам сайтове за бременни и бебета, но не се осмелявам да поръчам нищо, сега още повече, след лошите резултати на първия БХС. Някой беше попитал за висок ЧХГ - да моя е такъв 3,24. Може би заради него биохимичния риск за даун ми е 1 от 240.
НО това по ни ми пречи да си гледкам и набелязвам разни неща. Бях си обещала до втория БХС и феталната в 20 г.с да не купувам нищо, но...вчера не се сдържах. Всеки път когато ходим да пазаруваме в Кауфланд се заглеждам по един бебешки албум. Ей така стоя и си го гледам и моя мъж всеки път ми казва - "Щом го искаш си го вземи". А аз - не, не - рано е още. И вчера пак така. Гледам го и той пак "Хайде взимай го". Не се сдържах и си го грабнах. Сега съм много щастлива от първата си покупка. Още повече, че има неща, които се записват по време на бременността!
Прегръдки на всички и само хубави новини оттук нататък!
Виж целия пост
# 221
А знаете ли, че първата покупка за бебо трябва да  е шапка - за да тръгне с главата напред.  Simple Smile Но от личен опит ви казвам, че са измишльотини.
Виж целия пост
# 222
Doka аз много исках да го кръстим на майка ми,тъй като тя е човека,който ни помага най-много. Живеем с нея (по мое желание,баща ми почина преди 19 години и оттогава тя се разболя,а аз не мога да я оставя сама),докато ние сме по цял ден на работа тя ни готви.  Охх излязох от темата...та тя се казва Венета и имената,които бях харесала са: за момиче Вероника , за момче Валери , но се спряхме на компромисен вариант да не е на никой- Кристиян/а
Виж целия пост
# 223
Аз по всяка вероятност няма да раждам естествено, така че съм спокойна.  Hug
Виж целия пост
# 224
Много благодаря за имената!Много ми харесват,остава само да ги съгласуваме с ММ и да видим ко ще стане.
За шапката е суеверие,но вие си избирате.Аз ще съм секцио, така че не ми пука особено,макар доста да се заглеждам по розовите дрешки,а още не знам пола. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия