Важен ли е правописът?

  • 58 694
  • 927
# 360
Дето живеят шопи. Дървени, като мене.
Виж целия пост
# 361
Никога не съм очаквала, че Шоплука е толкова голяма територия, винаги съм мислила, че е някъде от Вакарел до Трън примерно, а се оказва, че е нещо огромно Shocked.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8b/Shopluk … uk_region_map.png

Интересно е да се прочете и за 'западния говор', нещо което изглежда има поне 20 подвида местни говори, голямо богатство.
Виж целия пост
# 362
Ахаха, вденах.

Изглежда има неща, на които им чета само първите букви и после подразбирам.  Mr. Green
Виж целия пост
# 363

Не позна.  Wink

Шоплък и Шоплук са еднакво правилни.
Виж целия пост
# 364
Според старите правила "мАсло" и "маслО" бяха дублети. Сега се произнася единствено "маслО".
Виж целия пост
# 365

Не позна.  Wink

Шоплък и Шоплук са еднакво правилни.

какво не съм познала?
Виж целия пост
# 366

Не позна.  Wink

Шоплък и Шоплук са еднакво правилни.

какво не съм познала?

Че съм сгрешила.  Simple Smile
Виж целия пост
# 367
Тийнейджърки на контролно. По едно време едната бута другата и шепне:
- Миме, как е правилно: уздравях или оздръвях?
- Ни знам. Пиши ниумрях.

Това ме подсеща колко често виждам думата "умирам" написана с "о" ooooh! !
Виж целия пост
# 368
Според старите правила "мАсло" и "маслО" бяха дублети. Сега се произнася единствено "маслО".
Ох, аз имам стар речник, а чух, че са оставили само едното, не бях сигурна кое.
Благодаря, отдъхнах си.
Виж целия пост
# 369
Правописът във форумите ми е важен само, ако изказващият се коментира някакъв казус. Особено, ако се опитва и да води спорове и налага мнение. Все пак, не му се налага да пише. Ако пък толкова държи - да се понапрегне с грамотността. Любими в тая област са ми коментарите по културни събития...  Rolling Eyes
Изобщо не ме дразни, когато някой иска помощ, или дава такава, или има необходимост просто да сподели нещо - много по-важно е съдържанието от правописа.
Виж целия пост
# 370
Според старите правила "мАсло" и "маслО" бяха дублети. Сега се произнася единствено "маслО".
Ох, аз имам стар речник, а чух, че са оставили само едното, не бях сигурна кое.
Благодаря, отдъхнах си.
Хм, аз на подсъзнателни ниво съм си го организирала така:
мАсло - в колата
маслО - на филия

Има ли някакъв шанс да съм права?
Виж целия пост
# 371
Не, и за колата си е "маслО" Simple Smile
Виж целия пост
# 372
Правописът е много важен, но за все по-малко хора ....
Виж целия пост
# 373
Хм, аз на подсъзнателни ниво съм си го организирала така:
мАсло - в колата
маслО - на филия

Има ли някакъв шанс да съм права?

Не знам дали има шанс, но моят мъж ме побърква като каже, че маже филията с мАсло.  Laughing  Аз ползвам "маслО" и за двете думи.  Thinking
Виж целия пост
# 374
Важен ли е правописът? Да, важен е, не по-малко от личната хигиена, показателен е за много неща.  Naughty
Дааам и аз така мисля-още като бях ученичка и си пращахме писма по пощата,лятото,когато се виждахме с приятелките ми, им показвах писмата им до мен през годината и какви грешки имат(хахах).Не с лошо,естественно.Това ме влудява и до днес )))

Някой показва ли ти твоите?  Wink Не се влудявай толкова.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия