Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 307
  • 597
# 195
На мен ми е жал за всяко момиченце, облечено с туту и курдисано на детската площадка!
Виж целия пост
# 196
Joy Joy Joy
Има и по-гениални. Колко малоумен трябва да си да видиш двойна количка с две еднакви и еднакво облечени бебета вътре и да попиташ "Близнаци ли са?"...  ooooh! Нямате представа колко пъти са ме питали....

На мен пък любимото ми: "Момче ли е?" При положение, че моят син е вече на 3 години, отвсякъде си прилича на момче, с коса първи номер и момчешки дрехи (без розови, лилави)....

Един път викам: "Не, момиче е, не виждаш ли...!?!"  hahaha hahaha
Няма такова затапване  Shocked hahaha  Ама тогава пък се сърдят и почват да гледат лошо. Ако друг път се засечете на площадката, се правят, че не те познават и се надуват.... hahaha (Не, че ми пречи, понякога даже напротив!)
Виж целия пост
# 197
А как да обясниш на родителя, чието дете е с палто, зимна шапка и дебели ботуши на 20 + градуса, че му вреди? Че го изнежда и следващия път наистина от един полъх на вятъра ще е болно?
Аз съм си наложила да не правя забележки на чуждите деца, когато облеклото им и играта им не пречат на моето.
Виж целия пост
# 198
Аз си позволявам лек намек и то само на най - най - близки приятели. Съвети по отношение гледане на дете не се дават. Както повечето тук изтъкват не е приятно разни непознати баби, стринки да ти дават акъл как да бъдеш майка. И аз не давам. Може да изглежда нещо по отношение на детето грешно отстрани, но щом родителят така е преценил - уважаваш решението му.
Виж целия пост
# 199
Както казва баща ми "чуждо дете най-лесно се гледа и най-лесно се възпитава".

Ейййй, като ми каже някой "дай ми на мен за две седмици, да видиш каква ще ти я върна", направо полудявам.  #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 200
Никога не правя забележки на други родители как да си гледат децата, как да ги обличат и какво да ядат - те си решават, не е моя работа. По същия начин не позволявам и на мен да ми "дават акъл" кое е най-доброто за детето ми - това преценявам аз, а не някой друг Peace
Виж целия пост
# 201
Да, прекалено се обгрижват децата като цяло ...
И неизвеждането в студа е прекалено, но и всекидневни разходки на -20 градуса, когато са самоцел, пак е прекаляване.
Ние сме от доста лежерните. Настоявам само в краен случай за облеклото. Иначе дребният щеше да си кара целогодишно по сандали и тениска.  Laughing И добре, че майка ми беше на гости тая година, та да разбера какви опасни болестотворни течения се вихрели из къщи ... а аз толкова години да не ги забележа.  Laughing

Изнежването определено не е в услуга на децата. И не само за обличането ми е думата. Моето, например, го оставям да ми отваря и задържа вратата на асансьора. Нищо, че е много тежка и горкият, едвам я преборва. Давам му и покупки от пазара да носи. И да "помага" вкъщи с чистенето му давам, нищо че яко ми пречи.  Sunglasses Знам, че има много майки, които не постъпват така, защото "им е жал" за детето...

Децата не са направени от стъкло, все пак, и всяко едно прекалено обгрижване може да окаже обратно на желаното въздействие в определен бъдещ момент.
Виж целия пост
# 202
Като се спомена тежко...
В детски клуб сме с още 2 майки, моето дете намери някакви топки, на които сядаш и подскачаш, хвана ги за дръжките и започна да бяга с тях. Едната майка веднага ми казва - не му давай да го мъкне това тежкото.... ooooh!
Виж целия пост
# 203
Та, вие смятате ли, че понякога не прекаляваме в грижите си за децата? Говоря предимно за битовизми.
Лично аз не. Просто защото не я гледам като малко дете, а като голям човек. На 1г. и 7м. е. Както съм облечена аз, така е и тя, често дори по-леко облечена от мен. Когато аз нямам нужда от шапка, значи и тя няма. Но и на мен ми прави същото впечатление, децата са още със зимните якета и шапки, но всеки родител си преценява. Аз не бих навлякла детето си в топло време, независимо лято ли е, зима ли е.
Тази зима не сме излизали общо 5-6 пъти може би, в най-големите студове. За мен е важно извеждането дори в студено време. Е, не съм я държала 2-3 часа навън, при минусови температури 30мин. да играе в снега пред блока.
Не бих си позволила да направя забележка, тъй като това не е моя работа, както аз се чудя защо така са си облекли децата, по същия начин и на мен се чудят луда ли съм да я изведа така гола  Laughing Всеки прави това което смята за добре.
Гарга шарена, и на мен дъщеря ми ми пречи, но я оставям винаги да помага. Тя е доста мъничка и разбира се нищо не може да свърши, но с желание простира дрехите (и аз след нея) или ми ги подава, прибира ги като изсъхнат, носи си чантата с храната от кухнята, преди вечеря и давам да носи приборите на масата и т.н... Смятам, че от малка трябва да се научи и да и стане навик да помага Grinning Хич не ми е жал  Mr. Green

На мен пък любимото ми: "Момче ли е?" При положение, че моят син е вече на 3 години, отвсякъде си прилича на момче, с коса първи номер и момчешки дрехи (без розови, лилави)....
Една баба в парка ме пита "момче или момиче е". Дъщеря ми беше цялата в розово и с 3 опашки. Айде дрехите както и да е, ама с тези опашки на какво и прилича  ooooh!
Виж целия пост
# 204
Като се спомена тежко...
В детски клуб сме с още 2 майки, моето дете намери някакви топки, на които сядаш и подскачаш, хвана ги за дръжките и започна да бяга с тях. Едната майка веднага ми казва - не му давай да го мъкне това тежкото.... ooooh!

hahaha hahaha hahaha то, това тежкото, има-няма колкото балон е тежко Simple Smile
Виж целия пост
# 205
Като се спомена тежко...
В детски клуб сме с още 2 майки, моето дете намери някакви топки, на които сядаш и подскачаш, хвана ги за дръжките и започна да бяга с тях. Едната майка веднага ми казва - не му давай да го мъкне това тежкото.... ooooh!

hahaha hahaha hahaha то, това тежкото, има-няма колкото балон е тежко Simple Smile
Много загрижена беше за това тежкото, че и лошо ме изгледа как му се радвам. Ши са сецне детето с 2-те топки. Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 206
Старая се да не прекалявам в грижите. Оставям ги да вършат разни неща сами, дори да се налага да чистя или поправям след тях. Обличам ги според сезона, не ги навличам. Извеждам ги и в дъжд, и в сняг, и при вятър, но те не обичат, когато духа. Случвало се е детето да ми каже, че му е студено или топло и се съобразявам. Нямам навик да заглеждам как са облечени другите деца или да давам съвети. Но на площадката има 2-3 деца, които почти винаги са "голи". Като погледна майките им, разбирам защо. Те самите ходят много леко облечени и така са научили и децата си. Здрави са, закалени и не боледуват. Моите уж ги калявам, но в детската градина лепват всички вируси.
Виж целия пост
# 207


На мен пък любимото ми: "Момче ли е?" При положение, че моят син е вече на 3 години, отвсякъде си прилича на момче, с коса първи номер и момчешки дрехи (без розови, лилави)....
Една баба в парка ме пита "момче или момиче е". Дъщеря ми беше цялата в розово и с 3 опашки. Айде дрехите както и да е, ама с тези опашки на какво и прилича  ooooh!
Аз се подведох така, по едно момченце. Сигурно беше на не повече от 3 години, ама с една дълга, руса и къдрава коса, с дънки по него и с неутрален цвят блузка. И се изцепих "леле, каква си красавица", при което майка му, много сърдито каза "Гого, ела при мама", дръпна го за ръка  и отидоха на друга катерушка. Сконфузих се, извиних се, ама то изобщо не приличаше на момченце Embarassed
Виж целия пост
# 208
И на мен ми се е случвало да се чудя момче или момиче е. Обикновено, когато самото дете е с много нежни и изразителни черти. После се е оказвало момче.  Rolling Eyes
Друго бебе, беше в синя количка, с неутрални дрехи, без коса - реших, че е момче. Оказа се, че е момиче и ползват подарена количка, а майката не понася розово  Laughing
Виж целия пост
# 209
Adellle , на мен ми се случи абсолютно същото  hahaha В яслата на синковеца сме и си тръгваме. По същото време друго дете се облича, ама с едни руси къдрици до под рамената. Облеклото му беше нещо неутрално - жълто - зеленикаво и бяло. И аз викам на моя: "Хайде, кажи Чао на момиченцето!", при което майка му намръщена "Момче е!"  Shocked Grinning Извиних й се, ама не се прие....
Но моя просто няма как да се сбърка с момиче - нито косата, нито дрехите и въпреки това "Момиче или момче е?!?!"  Shocked  Ама трябва да сме над тези неща......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия