Болката от раздялата с любим човек

  • 67 086
  • 291
# 105
"...Но,не гледахме в една посока за бъдещето,плановете ни,желанията ни се различаваха..."- ето го ключовото изречение. По мое мнение тогава, когато има разминаване в желанията, приоритетите и визията за бъдещето, то продължаването на връзката е безпредметно. По добре сега, отколкото по нататък, когато евентуално сте създали семейство, деца и т.н. Тогава ще е още по-зле, защото ще останеш сама, излъгана и с дете, което ще расте без баща. Поне при мен така се развиха нещата и го казвам с цялата отговорност за думите си. Пожелавам ти успех и силна воля. И вярвам, че е за добро наистина.
Виж целия пост
# 106
И когато всичко отмине ще се чудиш, че си  писала тук...... "и че всичката тази болка си е заслужавала...." ........

Кураж,  ще се справиш.  thumbsup
Виж целия пост
# 107
Благодаря ви! Hug
В момента най-много ме мъчи въпроса-кога болката ще започне да избледнява,кога ще намалее?Но,знам че за всеки,преживял раздяла,тя е различна-при едни по кратка,при други по дълга..,зависи от много неща..Знам,че при мен ще мине много бавно,познавам се добре.Аз все още(след 3 месеца),дори не мога да повярвам,че вече го няма този мъж в живота ми,че не е мой любим,че трябва да го забравя...Но може би наистина ми трябва време...и всичко ще се нареди.Живея за мига, в който ще споделя тук с вас,че вече съм по добре!
Виж целия пост
# 108
Ох , тази тема ми е нелепа  Rolling Eyes
бели ядове , като чета други теми за разводи , дилеми , изневери , съмнения ... загуба на доверие  при вече сериозни връзки или семейства......ей там това е болка ...... 


Тъй че момичета чуствайте се късметлийки  Grinning
Виж целия пост
# 109
Да,има мноого по лоши неща и пред тях една такава раздяла е нещо незначително.Знам това и съм съгласна с теб Desss Peace
Но има и болка и то силна,при раздялата с любим човек.И като чета споделените истории тук,разбирам,че има и други като мен,и други,които ги е боляло по същия начин.Това ме навежда на мисълта,че е нормално да ме боли,че не е признак на слабост,а си е една съвсем нормална човешка реакция.
Виж целия пост
# 110
Sweety_m отчасти те разбирам, въпреки че само ти знаеш как се гледа дете сама. Преди 4-5 години бях в подобно на твоето положение, с разликата, че бях сама и направих аборт без да се замислям, колко е редно или нередно. Знам, че в момента и аз съм в подобно положение на другата потребителка, драматизирам нещо, което се е случило отдавна и нито има връзка с настоящето, но си права, че като преминем към друг етап от живота си, много по-сериозен, тези неща ще ни се струват бели кахъри и ще имаме много по-сериозни проблеми. Като се замисля - целия живот на човека е ориентиран към търсенето на любовта - говоря и като си на 20-30 .. или пък 50. Никой не дава гаранция колко ще живееш с един човек и дали той е истинската ти любов, или пък ако е.. колко дълго ще живее за да е до теб и да се грижи за семейството си. Всичко може да се случи, живота е риск.
А за самотните родители - имам една приятелка от университета, забременя в 4-ти курс и роди. Сега си гледа детето, семейството й помага. Не знам как се реши на тази крачка и роди, при все че и при нея стана случайно и е сама, но всеки сам си решава.
Сега ако си била омъжена, дете и впоследствие сте се разделили е друго нещо, тогава не знам. Но моята приятелка никога не говори за "мъжа", по снимки във фейсбук виждам всички други, но не и "приятелят" й, преди време като засягах темата я отбягвашр или казваше, че работи в чужбина, което ме навежда на мисълта, че тези жени се срамуват от това, че гледат сами децата си, а напротив - това е истинска смелост, да отгледаш едно човече сам/а, без или с минимална подкрепа на другия родител.
Виж целия пост
# 111
не си права curse  Stop аз забременях и в третия месец, бащата ме изостави. Много го обичах, и доста време отказвах да приема, че това ми се случва, а трябваше да мисля и за бъдещото си дете.
Никога не съм се срамувала, че родих и отглеждам детето си сама, по скоро ме болеше да говоря за него в началото.
Та твоята позната, как да говори за таткото, като едва ли е изживяла приятни неща ooooh!
Кое е срамното в случая, че не се сещам Naughty
Виж целия пост
# 112
Камъчка,възхищавам ти се! Hug
Колко ли сила се изисква,за да преодолее човек болка,като твоята..Само ти си знаеш,как те е боляло..Как искам и аз да стана по силна,да не съм толкова чувствителна,защото живота поднася много изненади и никой не е застрахован от нищо. Peace
По силните характери,обаче се справят много по лесно.. Peace
Виж целия пост
# 113
аз не съм силен характер Peace напротив, изживях нещата много трагично, помогнаха ми момичетата от подфорума - родители, отглеждащи сами децата си  Hug
Вече зная, че всяка раздяла е за добро, че Господ ни предпазва от хора, които не са за нас, както и да звуча сега. Аз разбрах доста неща за човека, който смятах за най- голямата си любов, вярно доста късно , но по- добре късно отколкото никога. Peace
На всички желая да сме здрави, болката си е болка, аз все още я изпитвам понякога, но така е - плащаме с късчета от душата си понякога Hug
Виж целия пост
# 114
Камъчка... абсолютно си права за това. Господ си знае работата и някои неща се случват именно за по-добро. Да се осъзнаем, че това не е правилния човек за нас, колкото и да ни боли и да продължим напред. И аз дълго време отказвах да приема действителността, докато накрая обстоятелствата не го изискаха. Няма по-луд и влюбчив човек от мене... Grinning. Grinning
Наистина добре, че е този форум иначе и аз щях да си говоря сама, като изкукала... хаха.
Иначе за детето.. винаги ще се намери втори баща след време.. в това съм убедена и пак ще имаш семейство (ако го искаш де). Човек винаги намира подходящия човек в даден етап от живота си за да запълни празнината, оставена от предишния. С мен поне е така.
Виж целия пост
# 115

По силните характери,обаче се справят много по лесно.. Peace

Характер се изгражда.
Останалото е оправдание..

Камъчка,   bouquet
Виж целия пост
# 116
Мила, никой не твърди, че ще е лесно. Понякога болката се връща и ВИНАГИ те сварва неподготвена ooooh! Не е приятно. Аз вече имам 10 месеца зад гърба си и нова връзка, а има дни когато ми е много тъпо. Важното е да осъзнаеш защо ти е гадно.
Аз се разчепках до кокал, анализирах се до кръв... Болезнено си беше, но установих, че накрая съм обичала повече кучето ни, отколкото приятелят ми. Установих, че ми липсва по-скоро идеята за идеалната връзка, която си бях изградила в главата, отколкото пародията, в която живеех. Установих, че ме боли повече за годините, които бях пропиляла в надежди и мечти, отколкото за физическата раздяла. Установих, че въпреки болката изпитвам облекчение, че е свършило и че психически се чувствам много по-добре и съм в пъти по-стабилна. Установих, че болката от това, че живота ми не е протекъл според очакванията и плановете ми е по-голяма от тази от раздялата.
Както казах - все още има моменти/часове/дни, в които ми е гадно, но вече знам защо. И знам, че няма достатъчно добра причина да се върна там. Дори не мога да се сетя за причина да му се обадя или поне да се поинтересувам как е. Уча се да не правя планове и да нямам големи очаквания - може да звучи гадно, но всъщност е освобождаващо. Когато не се стремиш непрекъснато към някакво съвършенство, установяваш, че съвършенството може да е навсякъде и наистина се радваш на малките неща Grinning
В общи линии мога да те посъветвам да се държиш. Ще отмине постепенно. Ако сега се сещаш за него 2 пъти в месеца, после ще стане веднъж месечно, после веднъж на 2 месеца и така, докато не остане един блед спомен, които ще изплува само когато трябва да даваш съвети на децата си  Wink
Виж целия пост
# 117
Много ти благодаря! Hug
Всички тези твои мисли са и мои мисли..И сякаш станах по силна..Сякаш наистина колкото и да боли,човек с времето започва да свиква с тази болка..Отначало всеки си мисли,че няма да може да живее без този човек,но може...И пак се храни и пак спи и пак се усмихва,въпреки болката... Peace
На моменти ми е много тъжно,много мъчно,много ми липсва..,но знам,че и това ще мине,трябва време... Peace
Виж целия пост
# 118
миличка знам само че ако беше..истинския..човек за теб нямяше да позволи да си отидеш-не си струва .наплачи се хубаво и го ..пусни..да си отиде
Виж целия пост
# 119
Мила, никой не твърди, че ще е лесно. Понякога болката се връща и ВИНАГИ те сварва неподготвена ooooh! Не е приятно. Аз вече имам 10 месеца зад гърба си и нова връзка, а има дни когато ми е много тъпо. Важното е да осъзнаеш защо ти е гадно.
Аз се разчепках до кокал, анализирах се до кръв... Болезнено си беше, но установих, че накрая съм обичала повече кучето ни, отколкото приятелят ми. Установих, че ми липсва по-скоро идеята за идеалната връзка, която си бях изградила в главата, отколкото пародията, в която живеех. Установих, че ме боли повече за годините, които бях пропиляла в надежди и мечти, отколкото за физическата раздяла. Установих, че въпреки болката изпитвам облекчение, че е свършило и че психически се чувствам много по-добре и съм в пъти по-стабилна. Установих, че болката от това, че живота ми не е протекъл според очакванията и плановете ми е по-голяма от тази от раздялата.
Както казах - все още има моменти/часове/дни, в които ми е гадно, но вече знам защо. И знам, че няма достатъчно добра причина да се върна там. Дори не мога да се сетя за причина да му се обадя или поне да се поинтересувам как е. Уча се да не правя планове и да нямам големи очаквания - може да звучи гадно, но всъщност е освобождаващо. Когато не се стремиш непрекъснато към някакво съвършенство, установяваш, че съвършенството може да е навсякъде и наистина се радваш на малките неща Grinning
В общи линии мога да те посъветвам да се държиш. Ще отмине постепенно. Ако сега се сещаш за него 2 пъти в месеца, после ще стане веднъж месечно, после веднъж на 2 месеца и така, докато не остане един блед спомен, които ще изплува само когато трябва да даваш съвети на децата си  Wink


Направо ми се насълзиха очите,все едно аз съм го писала....както казах по-напред в темата и аз преживях ужасна раздяла с човек,с който мислех,че ще имаме семейство. Е, 2 месеца по-късно мога да кажа,че не ми липсва ТОЙ,а идеята за перфектната връзка и хубав живот...идеята за това да си обичан и да има някой,с който да изживееш мечтите си. А самия той като човек дори осъзнах,че не е нищо особено- да,има много качества,но още стотици мъже ги имат също!
Има дни,в които ми е ужасно самотно,плача и ми е празно....но вече знам,че не е заради НЕГО,а заради идеята,че съм сама,че няма с кой да си споделя деня и до кой да заспивам. И си казвам,че трябва ме крепи мисълта,че един ден ще дойде такъв човек,ще дойде следващия..и ще остане  Simple Smile изпадах в депресивни състояния,но месеци след раздялата знам,че не е той причината,а това,че не живея така,както съм си представяла и планирала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия