Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 76 657
  • 747
# 450
Елч то и при мен ТСХ беше 0,2; 0,3;0,4 този месец 0,9.
Винаги пускам в Бодимед,само  сега в Надежда.

Пък ФТ4 падна под референтите- с 2 стотни, но все пак  Crazy Д-р Начев пита как са ми белтъците- ми как- под референтите са и общия белт. и албумина. Каза, че е оттам ниско ФТ4 и няма да увеличаваме дозата, ама аз си знаех и не се шашкам.
Виж целия пост
# 451
мама ирина, аз никога не съм изследвала белтък, нито ме е карал да правя глюкозното обременяване.
иначе и аз си пускам изследванията в бодимед и този път не беше изключение.
Виж целия пост
# 452
Момичета, знам че въпросът ми ще ви се стори групав, но не съм съвсем наясно и да питам все пак . каква е връзката между белтъците и ФТ4, защото и на мен Начев ми каза да пусна общ белтък и албумин и се изненадах доста от това.
Виж целия пост
# 453
Елч ако ти е ниско ФТ4 ще те накара да ги изследваш, но то така или иначе ще ги изсл. . При мен май в 24г.с. ги пусках, по-натам пак. ОГТТ правих, заради гранични с-ти на кр. зах от самото начало на бременността.
 Iv_d той не ти ли обясни?
ФТ4 се свързва и пренася чрез белтъци. Когато те са ниски, и с-тта на ФТ4 е ниска, но не реално а поради ниския белтък.
Виж целия пост
# 454
Благодаря Simple Smile И не, абсолютно нищо не ми обясни - само набързо каза - "Госпожо, изследванията ви са добри" и ми написа да пусна общ белтък и албумин и това беше - общо време на консултацията - 3 минути. Simple Smile
Виж целия пост
# 455
Е , то времето е ясно -аз имам чувството , че е по-малко от 3мин. Mr. Green
Обаче като попиташ ще ти обясни  Wink
Виж целия пост
# 456
Реших да си пиша бележки вече, защото всичко става толкова бързо и като изляза от кабинета си казвам - Ей, трябваше да попитам еди какво си....Simple Smile
Виж целия пост
# 457
Елч, мисля че нямаш поводи за притеснения относно ФТ4.  Simple Smile Не си първата, нито последната, че и с по-ниско ФТ4 си карат бременността девойките в темата. Знаем, че е желателно да е над средната референтна стойност, ама то не е концерт пожелание.  Laughing
Виж целия пост
# 458
мерси, мацки, както винаги сте полезни! Simple Smile
мерленда, още не съм се ошашкала (макар че по принцип съм си филмистка Laughing), той начев каза, че е нормално да спада пустото фт4 и че тсх е важният показател, който се следи, но понеже започнах с 12, после 11, сега 9 и явно ще продължава, та се зачудих какво следва Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Утре се организира Ден на отворените врати в болница "Токуда" по повод 25 май - Световен тиреоиден ден. Желаещите трябва да се запишат предварително, а прегледите ще се извършват 11.00 до 14.00 ч.
http://www.dnes.bg/stranata/2014/05/22/uvelichavat-se-bolnite-ot … nata-jleza.226357

Най вероятно вече няма часове, но знае ли човек.
Виж целия пост
# 460
но понеже започнах с 12, после 11, сега 9 и явно ще продължава, та се зачудих какво следва Simple Smile
Няма да пада повече  Simple Smile
Виж целия пост
# 461
Здравейте
Днес ходих на изследвания - пуснах си TSH и HGG+b. TSH-то ми е 0,577, а HGG+b е 27
Знам че за гинеколог е рано, но според вас рано ли е да ходя при Начев? Дали да му се обадя днес? Имам закъснение 6 дена и 3 теста за бременност с мнооооооооооооого бледа чертичка. Дали да изчакам още
Виж целия пост
# 462
Ами по принцип стойността на ЧХГ-то не е много висока за 6 дни закъснение. Доколкото ТСХ-то ти е ОК пусни още едно ЧХГ 48 часа след първото да видиш какво се случва с него като за начало - лично аз това бих направила
Виж целия пост
# 463
докласвам, че при тези стойности
ТСХ 1,42   (0,4 преди 45 дни)
фт4 9,75  (11 преди 45 дни)

Начев каза, че не била благоприятна тенденцията, увеличи ми дозата на 75 и както и мама ирина предположи ме накара за следващият път да изследвам общ белтък и албумин. Но каза, че можело и да не е от тях, заради обратнопропорционалната тенденция Sad Малко се попритесних, но да се надяваме, че след месец ще са по-добри резултатите де, поне тсх да е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 464
Ами по принцип стойността на ЧХГ-то не е много висока за 6 дни закъснение. Доколкото ТСХ-то ти е ОК пусни още едно ЧХГ 48 часа след първото да видиш какво се случва с него като за начало - лично аз това бих направила
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия