Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 76 657
  • 747
# 555
bgzvezdi4ka, мерси за положителната настройка, но magnet_for_happiness наистина не е казвала, че имам проблем с ЩЖ заради високо TSH, а уви антителата (МАТ) са ми доста далеч от нормата.  Hug

magnet_for_happiness, аз те чета внимателно! Mr. Green В една много стара тема имаше мнение, че високият МАТ (специално за него се говореше), може да се дължи / да показва рецидивираща инфекция в тялото - ти как мислиш?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 556
Казвали са ми,че повишено СУЕ например може да има отклик от ТАТ или МАТ. За рецидивираща инфекция не знам. За да провериш за инфекция по принцип се изследва CRP/ Ц-реактивен протеин/, но не му се връзвай на МАТ.
Виж целия пост
# 557
Преди година съм си правила ПКК и всичко беше ОК. Ще си пусна пак пролактин и МАТ към края на седмицата на друго място и ще направя и CRP.

Какво имаш предвид "да не му се връзвам на МАТ" - спокойно да си се притеснявам за пролактина ли? Mr. Green
Виж целия пост
# 558
Ще се притесняваш за пролактина ако не е грешка, но дори да е висок, ще се оправи така, че по принцип няма нужда да се притесняваш. Simple Smile
На 3- ти ден от МЦ може да изследваш репродуктивните: ФСХ, ЛХ, тестостерон, естрадиол, пролактин, както и 17 ОН прогестерон и DHEA-S , но той д- р Райков сигурно ти е казал това.
Виж целия пост
# 559
Не, само FSH, LH и Е2 - предполагам, че назначава първо минималните изследвания и при откриване на проблем, търсенето се разширява. Rolling Eyes
Ще пусна и тези, които ти казваш, благодаря за помощта! Hug
Виж целия пост
# 560
Добре, пиши после как са и какво е казал лекаря, успех.
Виж целия пост
# 561
Здравейте момичета,
От седмица прочетох всичко в последната ви тема и не зная точно как да задам въпроса си, но ще опитам.
От 3 години пия малки дози 12,5 - 18 мг уетирокс. Поддържах ТСН от 6 до 2. До тук ок. Но от тази зима започна един замай, нервност, кръвното се повишава. И ехографията показа множество псевдовъзли. А тсх през април беше 6,6, а юни 13,5. И ендокриноложката направи схема за плавно повишаване на дозата. Вече 10 дни наистина плавно я повишавам. Но кръвното ми, което винаги е под 130 /поддържам го с хапчета вече 10 години/ сега е 150 - 170 на 90. А в повечето сутрини след като взема еутирокса започва замай, потъване, треперене все едно всеки момент ще припадна.
Искам да ви попитам някоя от вас имала ли е подобен проблем.
Извинявам се за многословието и благодаря предварително.
Виж целия пост
# 562
Здравейте момичета,
От седмица прочетох всичко в последната ви тема и не зная точно как да задам въпроса си, но ще опитам.
От 3 години пия малки дози 12,5 - 18 мг уетирокс. Поддържах ТСН от 6 до 2. До тук ок. Но от тази зима започна един замай, нервност, кръвното се повишава. И ехографията показа множество псевдовъзли. А тсх през април беше 6,6, а юни 13,5. И ендокриноложката направи схема за плавно повишаване на дозата. Вече 10 дни наистина плавно я повишавам. Но кръвното ми, което винаги е под 130 /поддържам го с хапчета вече 10 години/ сега е 150 - 170 на 90. А в повечето сутрини след като взема еутирокса започва замай, потъване, треперене все едно всеки момент ще припадна.
Искам да ви попитам някоя от вас имала ли е подобен проблем.
Извинявам се за многословието и благодаря предварително.
За кръвното не знам ,а за другите симптоми съм имала и аз докато свикна с дозата .Това е траело при мен най много 2 седмици и посвиквам с дозата .Най добре за кръвното попитай ендокриноложката с кръвното майтап не бива .
Виж целия пост
# 563
Tsh- 1.87 ( 0.27-4.2)
FT4- 17.88 ( 12-22)

PRolaktin 320,100. (102-496)

Момичета, според вас добре ли са за Хашимото? Последно МАТ ми беше 300 и не съм го пускала сега, нали не се променя лесно.
Виж целия пост
# 564
Здравейте момичета!Включвам се да ви кажа,че утре сме при д.р Начев-днес се обадих и той каза,че веднага ще ни приеме за преглед.Чудя се дали заради високите стойности на тсх-10.25 прецени,че случая е спешен.Няма значение утре ще се разбере.И да ви попитам ТАТ и МАТ за колко време излизат резултатите,ако евентуално иска да се направят и има ли лаборатория с която работи доктора?
Виж целия пост
# 565
Утре сутринта можеш да ги пуснеш в Пролабор, точно срещу МД - резултатите излизат за около час, когато кажеш, че ти трябват възможно най-скоро. Работят от 7:30 сутринта и ще са ти готови преди прегледа при Начев  Peace

ПП: Начев препоръчва тази лаборатория, така че не се притеснявай дали ще ти признае резултатите.
Виж целия пост
# 566
Tsh- 1.87 ( 0.27-4.2)
FT4- 17.88 ( 12-22)

PRolaktin 320,100. (102-496)

Момичета, според вас добре ли са за Хашимото? Последно МАТ ми беше 300 и не съм го пускала сега, нали не се променя лесно.
екстра си
Виж целия пост
# 567
magnet_for_happiness , само да уточня - имах в предвид, че не съм съгласна, че може би е проблем със щитовидната, а остатъка от поста не беше свързан с твоя пост - извинявай, но е станало недоразумение - не съм искала да те засегна или обидя и мога да уверя, че чета постовете доста обстойно!!! порщавай, просто исках да  успокоя момичето, нищо повече, защото ние и в друга тема си пишем и знам, че й е много важно!  Hug
Виж целия пост
# 568
ОК, поясни все пак този МАТ от какво е толкова висок?
Колкото до написаното, което не касаело моя пост, съжалявам, но няма нищо вярно в него.
Виж целия пост
# 569
Магнет, благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия