Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 687 710
  • 1 374
# 915
За следобедна закуска винаги гледам да е млечна храна,мляко с ориз,грис.макарони с мляко и сирене,кус-кус,нишесте с бисквити кисело мляко с бисквити плодове,общо взето гледам да не е много тежко.

Сега ще споделя с вас и най-любимото обедно меню. Laughing
подходящо е за деца над 1г ,аз ги правя в тенджерата под налягане,но може и обикновена тенджера.

 ЛЕСНИ КЮФТЕНЦА ЗА МОЙТЕ МОМЧЕНЦА  chef
                         (кюфтета в бял сос)
- 500г. кайма(мляно месо)
-1к.ч.  ориз
-2 моркова
-целина(може и без)
-брашно
-кисело мляко
-2жълтъка
-сол ,зелени подправки

Смесвам каймата  със ориза правя малки топки и преди да ги пусна във водата ги овалвам в брашно,във водата добавям солта морковите целината,когато ястието е готово се прави застройка от 2 жълтъка една кофичка кисело мляко и 3с.л. брашно ,изсипва се при кюфтенцата и се оставя за 5-10мин .
Виж целия пост
# 916
Обикновено правя готова каша и я смесвам с пасиран плод, или пасиран плод с извара, кисело мляко с овесени ядки, любимите му млечни нишестета с кус-кус или фиде и сушени плодове, с бисквити, крем карамел без карамел, мляко с ориз, бебешка пана кота -желирано кисело и прясно мляко и плод 1:1 Simple Smile Май с това се изчерпвам, а много от тези неща не посреща с възторг и моят синковец, но продължавам да опитвам.
Виж целия пост
# 917
Здравейте,

бях попадала на тема за бебешки бисквити, които се правят от равни части брашно и готова каша, не се сещам друго добавяше ли се, освен вода...
Ако някой знае, моля да ме подсети.  Praynig
Виж целия пост
# 918
Здравейте,

бях попадала на тема за бебешки бисквити, които се правят от равни части брашно и готова каша, не се сещам друго добавяше ли се, освен вода...
Ако някой знае, моля да ме подсети.  Praynig

Готовата каша може ли да се ползва изобщо за готвене? Доколкото знам е като АМ-то - трябва да се употреби в рамките на час и температурата не трябва да надвишава повече от 50 градуса (на водата, пюрето в което се слага). Поне на опаковките на кашите така пише  newsm78
Виж целия пост
# 919
Здравейте,

бях попадала на тема за бебешки бисквити, които се правят от равни части брашно и готова каша, не се сещам друго добавяше ли се, освен вода...
Ако някой знае, моля да ме подсети.  Praynig
Знам за бисквити от безмлечна каша.
За млечна каша нищо не знам.Не ползваме такива Rolling Eyes
ето тук коментираме-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566953.msg18106567#msg18106567
аз ги правих по импровизирана рецепта на мама Lux с мои допълнения.
Виж целия пост
# 920
незнам дали сте обсъждали, но днес се потресох като чух , за супа магданоз. Това дават на децата на кухнята, била приготвена, като спаначената супа. Ако някой пък обича магданозче и не се е сетил , че може да сготви супа - ето му идейка!
Виж целия пост
# 921
Да не би да е вреден за деца магданоза?  newsm78 Аз редовно го слагам на малката, защото е богат на витамин С, фолиева киселина и желязо. Знам, че не се препоръчва за бъбречно болни и май при проблеми с кръвното, но не знаех, че е вреден за деца. Е, никога не съм го правила на супа, само го ръся щедро на всякакви гозби.
Виж целия пост
# 922
Да не би да е вреден за деца магданоза?  newsm78 Аз редовно го слагам на малката, защото е богат на витамин С, фолиева киселина и желязо. Знам, че не се препоръчва за бъбречно болни и май при проблеми с кръвното, но не знаех, че е вреден за деца. Е, никога не съм го правила на супа, само го ръся щедро на всякакви гозби.
щом да го предлагат в детските кухни, едва ли е вреден -  или там дават и не мн мн полезни неща  Thinking
абе който го предпочита слага, който не  Sick  като мен, не го поглеждам даже !
Виж целия пост
# 923
Да попитам и тук. Като предупредя, че такава огромна тема нямам физическа възможност да изчета.
Та въпроса ми е за сладкия картоф. Не зная как да го приготвя, варене или печене, необелен ли или на парчета.... и с какво мога да комбинирам... Реших и аз да разнообразя  Blush
Виж целия пост
# 924
Да попитам и тук. Като предупредя, че такава огромна тема нямам физическа възможност да изчета.
Та въпроса ми е за сладкия картоф. Не зная как да го приготвя, варене или печене, необелен ли или на парчета.... и с какво мога да комбинирам... Реших и аз да разнообразя  Blush

Аз миналата седмица правих сладък картоф с морков и овесени ядки. Обелих го, нарязах го, същото направих и с морковите и като се свариха, добавих овесените ядки. Не помня сложих ли или не малко домат. Може и с ориз, вместо овесени ядки, примерно.
Виж целия пост
# 925
на нас сладкият картоф ни е любим. с него захраних, много е полезен. най-вървежната комбинация при нас е с авокадо. сварява се сл. картоф /за отрицателно време/ и добавям 1/2 сурово авокадо. иначе и с други зеленчуци става. има сладък привкус, който прави яденето доста по-приятно.  Peace
Виж целия пост
# 926
Благодаря ви. Опитах го, доста е сладък. Но пък той не обича тиква в комбинация със зеленчуци, не зная дали е заради сладкия вкус. Яде я с голямо задоволство в кашите (оризова, просо, в овесената не помня дали съм я слагала). Така че очаквам подобна реакция и тук. Но ще пробвам.
amelie, ти този картоф как го вариш, необелен ли? Аз обикновените картофи винаги варя необелени и после беля и мачкам?

Виж целия пост
# 927
Благодаря ви. Опитах го, доста е сладък. Но пък той не обича тиква в комбинация със зеленчуци, не зная дали е заради сладкия вкус. Яде я с голямо задоволство в кашите (оризова, просо, в овесената не помня дали съм я слагала). Така че очаквам подобна реакция и тук. Но ще пробвам.
amelie, ти този картоф как го вариш, необелен ли? Аз обикновените картофи винаги варя необелени и после беля и мачкам?


мисля, че е по добре небелен, защото после ще изхвърлиш нишестето , отделено от него, с водата.
А ако решиш да го готвиш, като пюренце, свари го с малко вода нарязан на парченца и добави и моркова на парченца, водата като изври ,понамачкай  ги  или ги пасирай, и ще стане гладко  пюре.
Виж целия пост
# 928
Прочетох за авокадото, сурово ли го давате?
Искам да ви питам, искам да направя картофена крем супа за малкия, но се чудих дали мога да я направя с краве мляко или трябва с АМ?
Тук в Белгия варят картофите обелени и аз така се начух, доста по-лесно ми е  Laughing
Виж целия пост
# 929
Авокадото се дава само сурово, без да се подлага на термична обработка (иначе става много горчиво)  Peace

Доколкото знам АМ-то не се подлага на висока температура и освен това се консумира до час след като се разтвори
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия