Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 084
  • 741
# 300
Отново се включвам,за да споделя ,че втория ми баща вчера го приеха в неврология със болки в главата ,иии днес скенера показал разсейки в малкия мозък,основния тумор не е локализиран.Какво става незнам..сринати са и двамата с майка ми,не знам какво да направя  Cry
Виж целия пост
# 301
Лоши новини тук тези дни!  Cry
Стискам палци!
Виж целия пост
# 302
Здравейте момичета!
Изследват моя съпруг за рак на бел
ия дроб. Нямам идея какво да правя! Станахме двама...

Къде и как точно го изследват? Пътят е в общи линии един- кръвни изследвания, рентген, скенер /хубаво е да се направи цялостен, за да се види дали не е с метастази/, бронхоскопия и последвало лечение. Рядко операция, по-често химио, последвана от лъчетерапия, а едва после и евентуално операция.
Защо рядко операция?
Баща ми го оперираха миналата седмица, за съжаление, биопсията е положителна :рак на белия дроб. Първата,  биопсия беше отрицателна, когато беше само биопсия, без операция, но всички лекари настояваха за операция/ малко объркано, дано ме разбрахте/, Мисля пише М1 , плоскоклетъчен, в петък ще му махат конците, и в петък ще се консултирам с онколога в Токуда, там го оперираха.
Решила съм да не му казвам, и на него и на майка ми, просто това ще ги съсипе. Баща ми има достатъчно болести- диабет, оперирана язва, сърцето, мисля, че няма да издържи каквито и да е терапии, само ще усложнят ситуацията.
Принципно, баща ми има ТЕЛК, мисля 2 гр. но ми казаха, че може да му дадат 1гр. Имам епикризата след операцията, и онкокомисията, какво трябва да направя, т.е. какви още документи трябват.......за да подготвя документите, без родителите ми да разберат?
Отделно ще трябва да го регистрирам в онкоцентър, за лекарства, до колкото разбрах. В града, където живеят родителите ми няма онколекар. Посъветваха ме да направя регистрацията в Сф., иначе трябва да пътува до други градове/ състоянието му не позволява/ отделно така ще разберат родителите ми.

Моля, за съвети, кое как да направя? Документите за Телка и регистрацията заради лекарствата. Отделно, няма на кой да оставя децата, и по всяка вероятност ще идват с мен, или поне бебето, т.е. трябва да съм максимално наясно кое , как , за да не губя време.
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 303
На ТЕЛК трябва лично явяване (или комисията да отиде на място при болния, но това почти не го практикуват).
На колко години е баща ти, че ти искаш да решаваш вместо него? Нали човекът трябва да си ходи на контролните прегледи?!
Лекарите трябва да преценят дали и какво лечение може да издържи!

Виж целия пост
# 304
Здравейте , момичета  Simple Smile.
Днес минах контролните прегледи и всичко е под контрол . Много ми се беше свило сърчицето  , знаете как е  , но сега съм толкова щастлива и спокойна.Така , готова съм за следващият протокол за Золадекс .Много се кефа като ми се прави нов протокол - по този начин се е минало половин година и предстои следващата половина  , така вече две години и половина  Simple Smile .
Желая спокойно лято и забавни почивки на всички вас  Hug .
Виж целия пост
# 305
И аз направих две години и половина, но май другата или по-другата седмица ще се занимавам с изследвания. Последно като пусках кръв преди 2 седмици всичко беше наред. не се надявам да ми пускат ехограф или нещо друго, защото до сега само кръв са ми пускали и ТМ.
Виж целия пост
# 306
Баща ми е на 68г, кара 69г. има доста болести/ диабет, оперирана язва, сърце/, абсолютно съм убедена, че няма да издържи химео и лъчетерапии, отделно самият психически срив при научаването за болестта. Той едва издържа лечение с АБ, а камоли по-силни терапии. След пиене на АБ е като развалина, представям си, ако се подложи на лъче или химиотерапия.......искам да са му щастливи последните дни, а не да е в страх...... Рака на белия дроб е нелечим. Говорих с няколко медицински лица, всички са на мнение, че най-добре да не знае, и от опита им това е по-добрия избор, за възрастен човек.....лечението на възрастни хора само ги мъчи повече.......Мисля, да говоря с личната лекарка, да му дава направленията за скенер на 6 месеца, като повод -операцията, проверка, и да му пуска изследвания.......това е мое решение, и нямам намерение да го променям, мисля не само за баща ми, но и майка ми, това ще съсипе и двамата.....
Интересуваме какво да подготвя за Телка, той има вече един такъв 2гр. Да, знам ще отиде лично на телка, но мисля преди това да съм говорила с личната лекарка и тя да е подготвила другите лекари, че не трябва да научава........няма да мога да присъствам.......
Виж целия пост
# 307
Ainiram, според мен не е правилно , защото така поемаш голям товар върху себе си ( виждам, че си всеотдайна , и с бебе на ръце си готова да тичаш ) . Родителите ти са семейство и си имат свой си свят , в който се справят и без теб. Много ще ти е трудно иначе, преживях това лошо решение с майка ми на много крехка възраст. Тя до последно гледаше с надежда , не си отиде в мир, не се прости с никой, не ми каза и две думи за сбогом, нещо лично , което да запомня, само се гледахме кате телета всички и мълчахме тъпо ( от позицията на житейския ми опит сега - пълна простотия  Sad
Виж целия пост
# 308
aniram*** ,

разбирам желанието ти да спестиш тревогите на родителите си,но не мисля,че ще успееш.На ТЕЛК комисията те преглежда,носиш си епикризи и изследвания,за да ти определи група.Не виждам как ще стане това без болният да знае .ЛЛ няма как да говори с комисията.Поне тук в София ни викат в Онкологията.

Желя ви сили и вяра  Praynig
Виж целия пост
# 309
Карола, какво става с твоите синки, продължават ли да излизат?
Виж целия пост
# 310
aniram***

Наемаш се с тежка задача. Все още си объркана. Svetlili много точно е внесла яснота с коментара си.
Имаш време да помислиш над нещата.
А този ТЕЛК - какво си се захванала с него? Щом искаш болестта да остане в тайна - просто няма да предоставиш документите от онкологията.
Виж целия пост
# 311
Сега гледах документите му от Телка, има 72%, да, наистина няма да се занимавам с него. Ами захванала съм се с него, защото ще е от помощ за родителите ми.

Абсолютно категорично съм решила, че няма да им казвам. Познавам си родителите, това ще ги сломи.
Дядо ми почина от рак, знаеше си човека, прости се с всички, но не мисля, че това е по-добрия избор, последните месеци, дни са ад, някой хора, когато разберат се отчайват и това само унищожава последните им дни, да живееш в страх и очакване....с всички мед. лица, с които коментирах случая, казаха, че от опита който имат решението ми е по-добрия избор....

Приех мисълта, че баща ми няма да живее дълго, казаха ми, че всичко зависи от сърцето, 1-2г. Сега единственото, което искам е последното му останало време да не знае, и дните си ги изкара спокойно и щастлив.
 Едно дете съм, доста съм привързана към родителите си. Последните два месеца просто се побърках, сега съм решила, че трябва да се успокоя, приема нещата, и да се погрижа за децата. Важно е аз да съм спокойна, жива и здрава, не да си докарам някоя болест от нерви и притеснение.

Няма да ме убедите, няма да казвам, категорична съм. Това значи да му кажа, умираш, остава ти малко време-категорично-Не....ще ги оставя да си живеят с надеждата и илюзията.
Виж целия пост
# 312
За каква надежда говориш ?
Надеждата никога не умира !
Не мисля, че поведението ти е правилно.
Всеки трябва да знае какво му предстои и да си подреди приуритетите.
А дали му остават пет дни, пет месеца , пет години или ... не ние решаваме.
Виж целия пост
# 313
Дами, аз не търся вашето мнение дали е правилно или не, не питам как да постъпя, дали да кажа или не.....Аз съм решила, и знам кое е правилното за моето семейство и родители. Все пак , аз ги познавам, вие-не.

Бях на консултация с онколог, по документи и изследвания.Мнението му: при дадената ситуация/ всички съпътстващи заболявания и настоящо положение на баща ми, , каза че не препоръча химио и лъчетерапии.

Статистика : 6 месеца живот, при химиотерапия 12 макс 14 месеца.

Единствено обмислям как да го регистрирам в Сф в онкоцентъра, за да получава лекарства. Не ми се сменя адресната му регистрация, а и какво ще му обясня....
В родния ми град/ на 500км от Сф/ няма онколог, най-близките центрове са на 100 или 120км......Живея в Сф, и малко ми е трудно да пътувам толкова км, за да го регистрирам, после да вземам лекарства и т.н. просто съм с две деца и става сложно

Ще опитам в Сф, лекарят ми каза в Младост 1, бившата 27 поликлиника.
Виж целия пост
# 314
Aniram,
Във форума има тема Рак на белия дроб. Може би момичетата там ще са ти по- полезни. Ние тук знаем всичко за получаване на хормонални лекарства, но там ще са по- наясно с вашия път .
Не ме разбирай погрешно Simple Smile някой да не реши,че те гоня Simple Smile))
Хубави почивни дни,моми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия