Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 084
  • 741
# 285
EnnY, баш ми е драго да те "видя", скъпа!!! Hug Но защо след като четеш от време на време пък не се сетиш да дръннеш някой телефон, пък и да се видим, че мина много време:)
И Нанастеф и Енни са много прави и аз няма да се повтарям. Аз идея си нямах какво и кога се сменя и ДАЛИ се сменя. Просто Тимчева реши така и така направих. Мисля, че решението и беше повлияно от положителния ми ХЕР, но не съм питала за подробности. newsm78 До ден днешен не съм чела листовките нито на Нолвадекса, нито на Аремидекса. За това, че Золадекса се спира на петата година също не знаех, но ме светнаха лекарите. каквото кажат това и ще направя. Дали яйчниците са живи може да се разбере, когато се спре терапията. Преди това е малко трудно..
п.п. Имала съм з ФЕКА и 3 Таксотера и цикъла си ми идваше като по часовник през цялото времел Спря, когато ми сложиха първия Золадексл
Виж целия пост
# 286
Здравейте момичета  Hug да се включа и аз  Simple Smile
Цикълът ми не спря, докато не започнахме със Золадекса . Косата ми падаше и от ФЕК и от Таксаните - от тях дори и миглите , веждите и цялата останала растителност по мен . И само да уточня , щот съм професионално изкривена  Mr. Green - периферна невропатия , дразнят се коренчетата на нервните окончания и от там е тази болка и изтръпване в крайниците при вливането на Таксани .
Иначе аз съм на Нолвадекс и Золадекс вече 22 месеца и другата седмица съм на преглед за нов протокол , ще видим ще сменят ли нещо , няма ли  newsm78

И да се оплача - от 10 месеца се опитвам да си намеря работа в Германия  и все ми отказват , по различни причини или дори без причина. Вчера най - после една госпожа беше честна и откровенна и ми каза : С вашето онкологично заболяване , няма да ви вземат никъде на работа , в Германия хората с онкологични заболявания се трудоустрояват и си вземат доживот сумата от последната заплата  и дори да ви вземат , работодателят може да бъде глобен,  а на вас ще ви откажат здравна застраховка . Просто онемях , не знам дали да повярвам. Хвърлих толкова време , нерви и пари в това и съм страшно разочарована от цялата тази история .

Та така , оплаках  се  #Cussing out
Пожелавам ви хубави почивни дни  newsm51
Виж целия пост
# 287
Съжалявам и се извинявам , ако съм притеснила някого с моето мнение, но то е, каквото ми е казал химиотерапевта. Може да е имал предвид моето състояние, но ми говореше по принцип - поне аз така го разбрах.
Нани,  Hug!
Виж целия пост
# 288
Таничка , това е шокиращо...как така ще глобяват работодателя... Наистина хората на Запад злоупотребяват със социалните системи, но чак доживот да се инвалидизират не ми се вярва. Влез в немски сайтове и чети на немски, не слушай тук какво ти говорят.
Виж целия пост
# 289
Здравейте ,момичета!Мина и втората вливка на 26 с червената химия...Косата ми почна да пада и понеже имам коса за 3 ма и имаше да пада месец ,веднага отидох и я махнаха с машинка.Още на първата вливка ми бяха кзали ,че цикълът ми ще спре.Интересното е ,че преди ми идваше 3 дена по малко количество а сега след 2 вливка направо не смогвам да сменям превръзката. Shocked Shocked Shocked Shocked Моля ви кажете,нормално ли е това и как беше при вас? Cry Rolling Eyes newsm78
Имам още един въпрос: Назначеното ми лечение е следното:8 курса ХТ(4 курса ЕС+4 курса Таксол).
От Таксола падали пак косата?Понеже между двете химии имам Лъчетерапия и искам да знам ,кога долу горе почва да расте косичката  Rolling Eyes
На мен по време на таксола започна да ми расте косата , и тъй като беше точно по това време миналото  лято имах набола коса и махнах перуката. Боядисах си половиния сантиметър коса ярко червено-оранжево и направих от дефекта ефект. А и ходих на море  , та нямаше начин да седя с перука на плажа и когато влизам да плувам да я махам.Значи след 3 я таксол съм я махнала.
Виж целия пост
# 290
Здравейте момичета  Hug да се включа и аз  Simple Smile
Цикълът ми не спря, докато не започнахме със Золадекса . Косата ми падаше и от ФЕК и от Таксаните - от тях дори и миглите , веждите и цялата останала растителност по мен . И само да уточня , щот съм професионално изкривена  Mr. Green - периферна невропатия , дразнят се коренчетата на нервните окончания и от там е тази болка и изтръпване в крайниците при вливането на Таксани .
Иначе аз съм на Нолвадекс и Золадекс вече 22 месеца и другата седмица съм на преглед за нов протокол , ще видим ще сменят ли нещо , няма ли  newsm78

И да се оплача - от 10 месеца се опитвам да си намеря работа в Германия  и все ми отказват , по различни причини или дори без причина. Вчера най - после една госпожа беше честна и откровенна и ми каза : С вашето онкологично заболяване , няма да ви вземат никъде на работа , в Германия хората с онкологични заболявания се трудоустрояват и си вземат доживот сумата от последната заплата  и дори да ви вземат , работодателят може да бъде глобен,  а на вас ще ви откажат здравна застраховка . Просто онемях , не знам дали да повярвам. Хвърлих толкова време , нерви и пари в това и съм страшно разочарована от цялата тази история .

Та така , оплаках  се  #Cussing out
Пожелавам ви хубави почивни дни  newsm51


здравейте,бих искала да кажа на таничка,че с онкологично заболяване в ремисия не би трявалода е причина да  не бъдеш взет на работа в германия.Пиша това от опит,с  онкологично заболяване ,в ремисия работих в германия.При интервюто за работа не ме питаха от какво съм болна и дали съм болна/за тях това е конфиденциална информация/,след като ме одобриха,ми дадоха формуляр,който попълва лекарят в службата,на него казах,той ме попита сега в момента как съм,там с метастатичен карцином не можеш да работиш всичко,но не и ако в момента нямаш проблеми.
Виж целия пост
# 291
Таня, не може ли просто да не им казваш? Много сладка двойка видях вчера - момче и момиче хванати за ръка в мола. Бяха по на 20 и няколко, момичето явно беше на химиотерапия и носеше шал навит около главата. Момчето в знак на солидарност носеше същия шал , по същия начин. Много бяха сладки, направо се просълзих  Blush
Виж целия пост
# 292
Здравейте отново момичета
диагнозата на майка ми е инвазивен дуктален карцином на гръдната жлеза(понеже комуникирахме по телефона и не съм видяла епикризата,ще пиша само каквото тя ми каза по телефона)
Доколкото разбрах са оперирали метастаза и лекарят и е казал че операцията по отстраняване на гърдата е неизбежна,не знам също и в каква фаза е ракът,казали и също че има време да си помисли и още ако се подложи сега на операция си отстранява завинаги проблема.Сега ще ходи и в Пловдив за второ мнение.Това е което знам засега,много Ви моля пишете ако сте запознати с този вид рак,всяко мнение и съвет ще бъдат много важни за нас.Ще ви държа в течение.ПРЕГРЪЩААМ ВИ И КУРАЖ Hug
Виж целия пост
# 293
разрових се из нета,проблема е много сериозен-много лоши неща прочетох,искам да ми кажете кой е най-добрия специалист за този вид рак в БГ-директно към него да се насочим,разбрах че операцията ще е неизбежна ,и да не губим време,искам също ако може телефони и координати на лекари ,много съм уплашена Sad
Виж целия пост
# 294
Здравейте, момичета!   bouquet
Исках да попитам някой знае ли кога най-рано след операцията се появява рецидив, възможно ли е да се появи по време на химиотерапия? Питам, защото на 22 април ми беше операцията, махнаха ми само бучката, бях при професор Гаврилов, който махна и лимфни възли под мишницата, но каза, че е само превантивно, т.е. нямам нищо по лимфните възли, първи стадий беше тумора и така. Но сега ми се появи нова бучка, към зърното, точно преди началото на разреза (т.е. до мястото, където беше първата). Ходих да ме гледат на ехограф, даже не бяха сигурни и ме гледаха и на мамограф, което за моята възраст (28) не е препоръчително, но се прежалих. Не знаят какво е, но в заключението пише, че няма налични туморни образования. И все пак има нещо, срастване ли е не знам, но ме наболява, та.. попритеснила съм се. Иначе на ехограф и мамограф ме гледа д-р Ненова (май така беше) в болница Надежда. Не съм чувала нищо за нея, но се надявам да си разбира от работата и заключението й да е правилно. И все пак това си е там и ме наболява, та се притесних. Другият месец ще ходя при Гаврилов, че вливките ми  минават тежко, сега на 17 ще ми е третата с ФЕК.
Виж целия пост
# 295
Just`a`girl ,
Мисли позитивно!!! К"ви са тия рецедиви ?
Щом и на ехо и мамограф лекар ти казва ,че нищо ти няма ,значи параноясваш Wink вероятно е някакво срастване от операцията. А и доколкото познавам проф.Гавраилов,за да ти остави гърда ,значи си била съвсем в началото .
Ако много се притесняваш все пак ,ако кажеш на сестрата,че е спешно ще те вмести по- рано.
СтискАм палци всичко да е Ок
Виж целия пост
# 296
Много често , ако има вътрешни конци, се събират на топче, защото не могат да се разградят от организма, както би трябвало. Който те е оперирал би трябвало да обърне внимание на бучката. Успех!
Виж целия пост
# 297
Здравейте момичета!
Изследват моя съпруг за рак на бел
ия дроб. Нямам идея какво да правя! Станахме двама...
Виж целия пост
# 298
Благодаря ви, момичета, благодаря : )))))))))))))))))))))))))))))) Малко пресилено ще ви прозвучи, но от сърце ми идва да ви кажа Обичам ви!  Hug
Зара, ще се помоля за вас, дръжте се и сила, ще се подкрепяте един друг и така.. Силно се надявам един ден всичко да е зад гърба ви!! Успех!!
Виж целия пост
# 299
Здравейте момичета!
Изследват моя съпруг за рак на бел
ия дроб. Нямам идея какво да правя! Станахме двама...

Къде и как точно го изследват? Пътят е в общи линии един- кръвни изследвания, рентген, скенер /хубаво е да се направи цялостен, за да се види дали не е с метастази/, бронхоскопия и последвало лечение. Рядко операция, по-често химио, последвана от лъчетерапия, а едва после и евентуално операция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия