Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 522
  • 769
# 210
Харесва ми идеята за ламинат по стената +1!
Виж целия пост
# 211
Здравейте,
Искам да попитам нещо: аз държах на височина на кухнята до тавана, с цел - помещението да изглежда визуално по-високо. То е 2,80 високо, но аз и на повече бих се радвала. Та искам да питам - дава ли такова усещане за по-голяма височкина и какви са предимствата на кухнята с височина до тавана? И какви са предимстата на стандартаната височина кухня? и
Виж целия пост
# 212
Здравейте,
Искам да попитам нещо: аз държах на височина на кухнята до тавана, с цел - помещението да изглежда визуално по-високо. То е 2,80 високо, но аз и на повече бих се радвала. Та искам да питам - дава ли такова усещане за по-голяма височкина и какви са предимствата на кухнята с височина до тавана? И какви са предимстата на стандартаната височина кухня? и

Не съм убедена, но според мен толкова големи горни шкафве биха натежали и ефекта ще е по-скоро обратен, колкото по-олекотени и ефирни, светли, стъклени, блестящи са горните шкафове толкова по-голямо усещане за простор се създава, или дори рафтове (страхотна снимка от стар пост на Нивиана).
Освен това горните са почти неизползваеми на такава височина, а грубо височината им ще е около1.30м!
Виж ако е стена...
Виж целия пост
# 213
Моите шкафове са до тавана, но започват по-високо - разстоянието от плота до тех е 70см., така те не стоят захлюпено. Освен това са и бели и няма проблем. А се ползват само със стълба /има едни много симпатични, сгъваеми/.
Виж целия пост
# 214
Моите шкафове са до тавана, но започват по-високо - разстоянието от плота до тех е 70см., така те не стоят захлюпено. Освен това са и бели и няма проблем. А се ползват само със стълба /има едни много симпатични, сгъваеми/.

Да, но при височина 280, се получава - 90 долен ред  +70 гръб и остават 120 за горни шкафчета. Така горните са по-високи от долния ред с 30 - 40 см.

Ако покажеш снимки ще е добре, може и просто да се заблуждавам в представата си.
Виж целия пост
# 215
В нашата кухня горните шкафове са до тавана -100 см , гърба е 75 см , долните не знам точно колко са . Не съм сигурна дали стаята изглежда по-голяма , но побират много неща , аи не се събира прах отгоре . сега в новата кухня пак ще правим до тавана
Виж целия пост
# 216
В нашата кухня горните шкафове са до тавана -100 см , гърба е 75 см , долните не знам точно колко са . Не съм сигурна дали стаята изглежда по-голяма , но побират много неща , аи не се събира прах отгоре . сега в новата кухня пак ще правим до тавана
Стандартните свободно стоящи уреди като перални, миялни са окол 80-85 и като се сложи дебелината на плота обикновено са 90, но може и малко по-високи или по ниски, ако ползвателите са доста над/под средния ръст, разстоянието между плота и лактите е добре да е в рамките на 10-15см
Виж целия пост
# 217
Дорис, ето една калпава снимка. Но нашият таван е нисък, определено шкафовете могат да са доста по-високи. Долните са 92см. с плота, разстояние между долни и горни - 75см.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 218
При мама също са до тавана, но помещението е по-ниско от стандартните, не бях сигурна как би изглеждало като съотношение горните шкафчета да са по-високи от долните, но май приемам идеята  newsm78.

В аматьорската тема постнаха добри примери.

  bouquet
Виж целия пост
# 219
Има резон да са догоре, за да не с събира прах и други боклуци.
Ако растера на вратичките  е по малък- тоест  вратата  не е 60 с ми и са вертикални няма да тежи.
Стандартът по учебник е следния:

Виж целия пост
# 220
Не зная защо не съм обръщала досега внимание, но ми се струва доста удачен вариант горният ред шкафове да се разполага по-ниско от масовите 60ст, само под аспиратора е спазено необходимото отстояние.

Виж целия пост
# 221
 В Англия ги правят  масово  50 см. По достижимо е. И не си удряш главата.
Може да е само рафт  за  чаши или  бързо достижими неща.

И чичко Нойферт за кухните:
http://arx.novosibdom.ru/node/168
Виж целия пост
# 222
http://www.rona.ca/en/projects/Kitchen-renovation%3A-size-requirements
Съвсем непрофесионално..., но за мен 86 см височина на долни шкафове е супер ниско (висока съм 168 см.) и дори 5 мин. работа на плота ми причинява страшни болки в гърба. Мисля, че публикуваната тук схема се отнася или поне е правена през 40-те години на миналия век, когато и средната височина на европееца е била по-малка. На бълг. почти не не открих информация, освен че когато се работи на плота в изправено положение, частта на тялото от кръста нагоре не бива да бъде под ъгъл, дори той да е 10 градуса спрямо долната. Както и че  ъгълът в лактите на ръцете не бива да е повече от 90 градуса, иначе висят и се изморяват по-бързо. В Канада и сигурно в САЩ ергономичният стандарт е друг - 91, 44 см долни шкафове, 60 см дълбочина и 45 см между долни и горни (на схемата са в инчове). Икейските кухни също имат две височини. Смятам да поръчам новата си кухня с височина на долните шкафове 95 см. По-добре да използвам стълба за най-горните полици, отколкото да ме заболява кръстът всяка вечер.
Виж целия пост
# 223
Нивиана, много полезен линк, благодаря!  bouquet
Тъй като в момента съм в разгара на стихийен ремонт преустойване и правене на нова кухня много ме вълнуваха тези височини, особено пък като не ползвам фирма или консултант. Та след дълго четене по нета, форуми, още по дълго мерене с рулетка по шоуруми, приятели и роднини, клякане, протягане и пр ...вкъщи долните шкафове са пуснати да бъдат 86 см, след това  50 см плочки до горните( като над печката с газ разстоянието ще е 70) , и мисля да ги пусна до тавана горните, което при мен е към 100 см. Като някои от горните щкафове ще започват от долната си страна с рафтче  20 см, на което ще си държа подправки и буркани с продукти.
Виж целия пост
# 224
merybo, реално е най-различно. Унификацията идва от производството на уреди за вграждане.
Италианците извадиха и направиха стандарт плот  с височина 90 преди около 20 години.
В България почнахме да го ползваме преди  10.
Оказва се, според моите клиенти, че и на хора високи  155 им е по удобен също 90 см.
Сега, когато можем да си позволим почти всичко поръчково, можем да го мерим по себе си.
А за инчовете- имаше един художник навремето, който ми казваше - когато някоя пропорция не ти излиза, я мери в инчове, не  в сантиметри.
И мисля че е логично, инчовете са съотносни към тялото принципно.
А иначе, тежка наука е ергономията. Аз все още не съм намерила удобния за мен офис стол.
Нито диван. А сядам на седмица  на около  30 минимум.

Благодаря  за линка.Тук го дават  и до  102  см. Доколкото успявам да видя.
http://www.showcasekitchens.co.uk/schuller%20ergonomics.html


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия