Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, получаване - 34

  • 63 162
  • 747
# 105
Не ме засягаш хич даже. Болшинството може и да са, но далеч  не са всички. Близо до ума са останалите случаи- просто ниски доходи... Работим и двамата, при това мъжът ми получава и пенсия, и пак получаваме детски.

да, да изясни ми се.
извинявай още веднъж

П.С
като пишех предишния си пост, пред очите ми беше следната случка:
отивам да си подам док.за детски и пред мен една сюрия циганки. имаше едно момиче на видима възраст не повече от 20ина години, с почти новородено, та тя се разправяше нещо със служителката, от което ми стана ясно, че това бебче й е поне 3-4 защото ставаше въпрос за бележки от училище за останалите деца. Та за нея съм почти на сто процента убедена, че няма и лев платен данък, както и надали има някакъв стаж/образование и т.н.
Нямам против циганите, имам против мързела им и начинът им на живот, защото те със сигурност успяват да вземат някакви помощи, докато други семейства, ако работят и двамата и се случи и с няколко лева да надвишават минималния доход не могат да се възползват. А данъци плащат....

както и да е
Виж целия пост
# 106
и аз да се включа в темата за тези "помощи" ако могат така да се нарекат.аз съм на 28 год и до момента имам 9 години стаж..но едва тази година разрешиха детски и то защото сме с две деца...да допълня нещо към предния пост-не само че не плащат данъци нямат образование и т.н.но едва ли им искат бележка за бити ваксини.и накрая като погледнеш то тохода им 2 пъти станал по висок от колкото на тези които работят и си плащат данъците защото инъче в детската градина не пускат детето ако родителя не си е платил сметка.. Thinking
Виж целия пост
# 107
Не ви прецаквам аз или такива като мен!Прецакват ви ония свине дето са в парламента(ам апак ще се намери някоя 'умница' която да каже .че ние сме си виновни)Както и да е,искам да отбележа,че никога за нищо не ми е помогнала държавата и не съм взела нито една стотинка помощ от нея дори като безработна.А щом за вас 35лв.детски са помощ супер,за мен това е гавра.И пак искам да отбрлржа,че тези като мен са ви най малкия проблем.И като си плащам здравните осигуровки,пак плащам като отида на лекар ,и кво като си плащам Лиляна...Затварям темата за себе си тук и изчезвам,нямам нужда да се хабя,който каквото иска да си мисли и да прави живота си е негов.Продължавайте да плащатае на свинете и мангалите,аз ще се кандидатирам за мангал защото те получават повече привилегии оъ нас!  WinkЧао
Виж целия пост
# 108

А щом за вас 35лв.детски са помощ супер,за мен това е гавра.

Ами откажи се от тях като не ти харесва сумата.
Що сипеш порой от безмислени  думи и го раздаваш като ощипана мома???
Виж целия пост
# 109

Като нямате брак, приятелят ти не фигурира като част от твоето семейство в социалните.

Мисля, че това е вратичка, която дава шанс на много българи без определен етнически произход, да получават детски надбавки.

Пример:
4 членно семейство /работещи родители с две деца/, на квартира и с общ брутен доход  1401 лв. При сключен брак, нямат право на детски надбавки, но ако живеят на семейни начала и при условие, че заплата на  майката не надвишава прага /1050 лв./, ще се класират.

Аз не виждам нищо лошо, ако ситуацията е сходна.

Относно енергийните помощи, ситуацията е съвсем различна  - Там таргета е ясен, понеже се гледат доходите на всички съжителстващи лица.

Визирам един стар, но според мен абсурден пример: http://www.blitz.bg/news/article/84741

Задайте си въпроса, ще ви намалят ли данъците, ако за детските надбавки се взема предвид съжителство на семейни и/или роднински начала?
И кои хора ще имат право на тях?

P.S.
Знам, че не е редно и сегашното положение, понеже и хора с високи доходи се възползват.
Смятам, че детските надбавки трябва да се полагат на всички деца!
А за всякакви други помощи - Задължително след социална оценка и под стриктен надзор.






Виж целия пост
# 110

Като нямате брак, приятелят ти не фигурира като част от твоето семейство в социалните.

Мисля, че това е вратичка, която дава шанс на много българи без определен етнически произход, да получават детски надбавки.

Пример:
4 членно семейство /работещи родители с две деца/, на квартира и с общ брутен доход  1401 лв. При сключен брак, нямат право на детски надбавки, но ако живеят на семейни начала и при условие, че заплата на  майката не надвишава прага /1050 лв./, ще се класират.

Аз не виждам нищо лошо, ако ситуацията е сходна.

Относно енергийните помощи, ситуацията е съвсем различна  - Там таргета е ясен, понеже се гледат доходите на всички съжителстващи лица.

Визирам един стар, но според мен абсурден пример: http://www.blitz.bg/news/article/84741

Задайте си въпроса, ще ви намалят ли данъците, ако за детските надбавки се взема предвид съжителство на семейни и/или роднински начала?
И кои хора ще имат право на тях?

P.S.
Знам, че не е редно и сегашното положение, понеже и хора с високи доходи се възползват.
Смятам, че детските надбавки трябва да се полагат на всички деца!
А за всякакви други помощи - Задължително след социална оценка и под стриктен надзор.



  202uu
Виж целия пост
# 111
Разбира се, че е вратичка, даже цяла порта! Бащата- бизнесмен, майката- учителка, нямат брак, имат две деца, вземат детски. Само един от хилядите примери( понеже ми е пред очите).
Виж целия пост
# 112
Не се сдържах и аз с пример: бащата с верига заведения (не е бг. гражданин), майката се води безработна, без брак с две деца. Е те не взимат само детски надбавки, а какви ли още не помощи. А сега познайте какви коли карат  Crazy
Ние - с брак, две деца и в момента аз съм безработна - благодарение на това, че ме съкратиха получаваме детски  Embarassed Живеем с 560 лв. на месец, защото имаме и ипотека .... бързам да подчертая, преди някой да ме е захапал. Да ипотеката си е наш избор, но трябва все пак да се живее някъде  Whistling
Виж целия пост
# 113
Мирослава, защо да те захапят - по-добре плащай на банката ипотека за нещо, което един ден ще е твое, на децата ти, отколкото да плащаш наем цял живот и накрая пак да си на улицата.
А и днес едва ли има семейство без кредит.
Аз също недоволствам от определянето на детските. Нашето семейстов за малко надвишава прага само защото мъжът ми работи на две места, за да ни стигат парите да си плащаме всички задължения.
Виж целия пост
# 114
Бясна съм... отказаха ми детски и по всичко личи, че причината е една... прецакала съм се като съм сключила брак със съпруга си!!! Това е абсолютна дискриминация според мен- доходите ни са с 15 лв. повече отколкото е необходимо. Жалко, че съм уважила държавата като съм узаконила връзката с мъжа си, за което удоволствие следователно съм платила на тази държава и накрая какво?- майка, която не се осигурява на реалната си заплата и има дете от собственик на верига магазини /с който няма официален брак/ има право на помощи, а аз не...
А, да... освен това се оказва, че парите, които плаща ММ като издръжка /има дете от предишен брак/ не му се приспадат от доходите, макар, че той е длъжен да ги плаща и те реално не влизат в семейството. Пълна глупост!
Извинявайте за объркания пост  Blush
Виж целия пост
# 115
 emilka не се ядосвай.... общо взето няма какво да се направи.
Изчакай следващият или по-следващият месец и си сметни отново доходите, може да паднат с 15 лева, ако вземаш майчинство сега, което предполагам е по-малко от заплатата, която си вземала,когато си била бременна.
Виж целия пост
# 116
Емилка, аз предлагам да пишеш една молба на работодателя си да ти намали заплатата с 15 лева и ще се класираш за помощи. Crazy
Виж целия пост
# 117
Хахаха... нали, ще съм първата, която иска намаление на заплатата... Просто ме дразни принципа, на който се отпускат... има ужасно много недомислици и "вратички", които ощетяват едни за сметка на други  Shocked
Например за детските градини, с предимство са децата на вдовците и тези, които нямат записан баща в акта за раждане... това е разбираемо, но не разбирам защо при детските надбавки вземат в предвид това дали имаш брак, а не дали детето ти има 2-ма родители
Виж целия пост
# 118
 Е нужно да искаш намаление на заплатата, а след месец да си сметнеш отново дохода за  12 месеца назад, като се има предвид, че ще имаш повече месеци майчинство.
Виж целия пост
# 119
Да момичета, благодаря за съветите, така и мисля да направя... просто много се афектирах от абсурдната ситуация и несправедливостите /според мен/.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия