Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 45
Оффф нещо ми заби глупавия интернет преди да си напиша целия пост, но виждам че вече са ти отговорили. Идеята ми беше - не се ядосвай, а просто помолете наемодателите в удобно за тях време да я свършите тази работа  Peace
Виж целия пост
# 46
Благодаря много за съветите  Hug! Действително има логика наистина да искат такива документи и присъствие на собственика, обаче: първо, че нямаме време (след 9 дни е следващото класиране), второ - наистина ми се струва супер тромаво като организация и не ми се занимава с хазяите (не че не са разбрани, ама ми се струва доста заангажиращо), нямаме сключен официален договор за наем, тъй като сме приятели и съответно не се плащат данъци за наема  Whistling.
Как мислите, дали няма да е по-добре да си обявя в системата моят стар адрес (т.е адреса ми при родителите ми, за където имам регистрация) въпреки, че не е адреса, на който живеем. Въпросният адрес е в жк Младост, а ние живеем в Люлин. Кандидатстваме за ДГ, в която адреса не ни дава допълнителна точка. Май така ще е по-добре, тъй като няма да имаме разправии с общината, хазяите и някой друг, който се сети. Въпросът е обаче дали няма да ни направят проблем от ДГ и дали изобщо да ги информираме, че не живеем на въпросният адрес  :roll? По тази логика, няма да е редно, тъй като информацията няма да е вярна.
Ще се радвам, ако ме посъветвате  Hug!
Виж целия пост
# 47
Ако сте записали в системата, че живеете на въпросният адрес, според мен ще е хубаво да си имате удостоверениетo, ама всъщност ако не ползвате точката, май удостоверение няма да ви изискват.....защо не влезнеш в исодз сега да погледнеш какви документи ще ви изискват ако ви приемат
Виж целия пост
# 48
Благодаря много за съветите  Hug! Действително има логика наистина да искат такива документи и присъствие на собственика, обаче: първо, че нямаме време (след 9 дни е следващото класиране), второ - наистина ми се струва супер тромаво като организация и не ми се занимава с хазяите (не че не са разбрани, ама ми се струва доста заангажиращо), нямаме сключен официален договор за наем, тъй като сме приятели и съответно не се плащат данъци за наема  Whistling.
Как мислите, дали няма да е по-добре да си обявя в системата моят стар адрес (т.е адреса ми при родителите ми, за където имам регистрация) въпреки, че не е адреса, на който живеем. Въпросният адрес е в жк Младост, а ние живеем в Люлин. Кандидатстваме за ДГ, в която адреса не ни дава допълнителна точка. Май така ще е по-добре, тъй като няма да имаме разправии с общината, хазяите и някой друг, който се сети. Въпросът е обаче дали няма да ни направят проблем от ДГ и дали изобщо да ги информираме, че не живеем на въпросният адрес  :roll? По тази логика, няма да е редно, тъй като информацията няма да е вярна.
Ще се радвам, ако ме посъветвате  Hug!

Ако не сте класирани за конкретното ДЗ, не би трябвало да има проблем да промениш адреса.
Разбира се, ако адреса в Младост съвпада с този по лична карта, няма да се занимавате с регистриране в общината.
Ако, обаче е различен, ще трябва регистрация, единия ви родител + акта ви за раждане,
за да докажете роднинската възраст, а родителя да я потвърди!
Реално става за 10-ина минути, плаща се такса (8лв мисля).
Аз доказвах, че съм дъщеря на майка ми, тъй като живея в наследствено жилище,
където съм и наемател на вуйчо ми, но него не го занимавах с регистрация и договор (както сте и вие).
Успех!
Виж целия пост
# 49
Дали може да се види поименно кои от класираните дечица са записани? Упоменати са имената на класираните, но никъде не виждам кои са записаните. Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 50
Няма такава възможност.
Аз записах малкия вчера, получих мейл, че е записан и се отбеляза като бройка, но никъде като име.
Виж целия пост
# 51
Няма такава възможност.
Аз записах малкия вчера, получих мейл, че е записан и се отбеляза като бройка, но никъде като име.

И аз така си мислех. Губя смисъла на прозрачността вече...Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Виж целия пост
# 52
Дани, благодаря за съвета! И аз така ги мисля нещата. Аз имам удостоверение за адресна регистрация точно за там. Изкарвала съм си такова, тъй като адреса ми по ЛК е различен.
Тъй като още не сме приети (и едва ли ще ни приемат де, ама все пак  Confused), знам че мога да коригирам профила. Сега въпросът е да изровя въпросното удостоверение, че кой знае къде съм го "архивирала"  Laughing. Та ако го намеря, ще е добре! Иначе пак става някаква сложнотия Simple Smile.
Виж целия пост
# 53
 Един път съм попълнила анкетата при първо класиране, сега пак върви  надпис за това.Влизам в профила си, но не виждам къде да я попълня ако трябва и втори път
Виж целия пост
# 54
След като анкетата е попълнена веднъж няма опция пак да се попълва. Съобщението върви за всички влизащи в сайта, защото има и такива които не са я попълнили Wink Peace
Виж целия пост
# 55
Мами, колкото и дебилен въпрос да задавам ще можете ли да ми отговорите на това каква е разликата между
-Текуща възможност * - общ брой посещаващи деца плюс свободни места за следващо класиране.
-записани по общ ред
-и текущо незаписани
Първото е децата , който ще се прехвърлят от предишната група в тази + свободните места или ??? А записани по общ ред какво означава ?
Текущо незаписани предполагам , че са тези деца , които са приети , но още не са се записали нали?
Благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 56
и аз така предполагам, но нали преди имаше статии, че след като родители, не са я попълнили не са заинтересовани.
Та се чудих дали има значение и за второ класиране, все пак този надпис върви отскоро.
Виж целия пост
# 57
Мами, колкото и дебилен въпрос да задавам ще можете ли да ми отговорите на това каква е разликата между
-Текуща възможност * - общ брой посещаващи деца плюс свободни места за следващо класиране. - това е броя на местата, които за момента могат да бъдат заети от деца
-записани по общ ред - всички класирани до момента
-и текущо незаписани - класирани но не записани все още

Благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 58
Цеца, никога не съм пускала децата си болни на градина и ясла. Peace  Взимам си болничен в случаите, когато се налага. Върнах се пълноценно на работа, но не от септември Wink  Малкото дете боледуваше доста покрай брат си, до първата годинка, когато бях по майчинство. Изкара няколко градински вируса, без брат му да е болен, но за сметка на това в яслата не е боледувал почти.

Хора различни и случаи всякакви.

Виж целия пост
# 59
Здравейте,
Моля ви за инфо за следното:
- Ако не успеем да запишем детето на градина, за второ класиране колко точки ще ни даде системата? За първо имахме 9.2 - от яслата 1 точка; 0.1 за местоживеене и 0.1 за адрес на месторабота на единия родител;
- За второ класиране можем ли да подредим различни първо, второ и т.н. желания или остават тези от първо класиране?
Мерси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия