Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 135
Предварително се извинявам ако е питано и отговаряно но се чуда следното: за първо желание сме с 8.2 точки. Ако искам сега за второ класиране да си преместя първото желание в друго заведение, се падаме в граничната група. Ние нямаме жребиен номер за тази ясла и какво става ... къде се нареждаме ние  при тези с изтеглените номера? В конкретната ясла се освобождават 5 места за сега за 2 класиране и се чуда какво да направя. Дали имаме шанс като има 18 чакащи с 8.2т и изтеглен номер? Как се процедира на второто класиране?   bouquet
Виж целия пост
# 136
Теглят се нови номера за всички, т.е. стартирате с равен шанс.
Виж целия пост
# 137
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 138
Някой запознат ли е, дали дете от първи брак на бащата се води към второто му семейство? Така децата биха станали 3.

Води се, ако сте в едно домакинство-т.е. детето живее с татко си.
Ако е имало развод, се прилага решението за развода, от което да е ясно, че детето се присъща на таткото.
Ако детето живее с майка си-не може да ползвате точка за предимството

Доста е спорно това, което пишеш. Реално бащата и при развод си остава пълноценен родител, има издръжка, непрекъснато се грижи за детето, училище, извънкласни занимания... Това дете за цял живот ще му е дете, просто е разведен с майка му Simple Smile
Не че на всяка цена ще се боря за тези точки, но ако сме имали възможност за ясла, а се мъчим с платено гледане до другата есен, ще е доста тъпо.

Можеш да попиташ и в ИСОДЗ или директорката на ДЗ, в което искате да ви приемат.
За съжаление и ние с ММ сме в подобно положение, но 3-те ни деца не живеят в нашето домакинство и не можем да използваме точките за предимство.
Ако детето от първия брак живее при майка си, реално е в нейното домакинство и тя може да ползва тези точки, ако има други 2 деца.
Дано да съм обяснила правилно, ако има и още някой в сходна ситуация-нека се включи!
Виж целия пост
# 139
Дани Миланова, правилно са ти обяснили. Ако детето не е присъдено за отглеждане от бащата, нямате право да го включвате към вашето домакинство. Никой не оспорва присъствието на бащата в живота на детето от първия му брак. Така е решено, за да не се ползва два пъти предимство за едно и също дете.  Peace
Виж целия пост
# 140
Здравейте,
Въпроса ми е за служебната бележка.
Бащата, ако работи от къщи какво трябва да съдържа бележка - записано е името на фирмата, булстата, но за адреса какво да пише?
Фирмата има регистрация в България, но служителите работят  от къщи.
Виж целия пост
# 141
Дани Миланова, правилно са ти обяснили. Ако детето не е присъдено за отглеждане от бащата, нямате право да го включвате към вашето домакинство. Никой не оспорва присъствието на бащата в живота на детето от първия му брак. Така е решено, за да не се ползва два пъти предимство за едно и също дете.  Peace

Именно, това писах и аз!  thumbsup
Благодаря!
Виж целия пост
# 142
Дани Миланова, правилно са ти обяснили. Ако детето не е присъдено за отглеждане от бащата, нямате право да го включвате към вашето домакинство. Никой не оспорва присъствието на бащата в живота на детето от първия му брак. Така е решено, за да не се ползва два пъти предимство за едно и също дете.  Peace

Именно, това писах и аз!  thumbsup
Благодаря!

 ooooh! Да, права си. Къде съм гледала и  аз...

Постът ми беше насочен към Mime-to
Виж целия пост
# 143
Влизам със следният въпрос:

След първо класиране, не трябва ли да се премахнат хората от социалният критерий или да се приравнят точките към тези по общ критерий? Тъй като виждам, че в момента при чакащи има доста хора с 10 и 10+ точки и което означава, че ако останат места и се обяват за 2-ро класиране те ще влезнат, а ние отново ще останем некласирани.
Виж целия пост
# 144
Влизам със следният въпрос:

След първо класиране, не трябва ли да се премахнат хората от социалният критерий или да се приравнят точките към тези по общ критерий? Тъй като виждам, че в момента при чакащи има доста хора с 10 и 10+ точки и което означава, че ако останат места и се обяват за 2-ро класиране те ще влезнат, а ние отново ще останем некласирани.

Доколкото знам си се редят за 2-ро класиране с пълния брой точки.
Виж целия пост
# 145
Влизам със следният въпрос:

След първо класиране, не трябва ли да се премахнат хората от социалният критерий или да се приравнят точките към тези по общ критерий? Тъй като виждам, че в момента при чакащи има доста хора с 10 и 10+ точки и което означава, че ако останат места и се обяват за 2-ро класиране те ще влезнат, а ние отново ще останем некласирани.

Доколкото знам си се редят за 2-ро класиране с пълния брой точки.

За второ и всяко следващо класиране през годината. Разделянето е само на голямото класиране.
Виж целия пост
# 146
Уж днес нови свободни места щеше да има, a за набор 2013 няма нито едно ново. Само тези от миналата седмица. Незнам на какво се надявах въобще.
Виж целия пост
# 147
Уж днес нови свободни места щеше да има, a за набор 2013 няма нито едно ново. Само тези от миналата седмица. Незнам на какво се надявах въобще.
Същата работа и за набор 2012. То се очакваше, ама надеждата умира последна Tired
Виж целия пост
# 148
Според мен не са ги обявили още. Иначе щеше да го пише в новини - те не пропускат и с едно ново място да се похвалят Peace
Виж целия пост
# 149
Здравейте,
Въпроса ми е за служебната бележка.
Бащата, ако работи от къщи какво трябва да съдържа бележка - записано е името на фирмата, булстата, но за адреса какво да пише?
Фирмата има регистрация в България, но служителите работят  от къщи.

Може само район  Peace На мъжа ми в служебната бележка не пишеше адрес, но беше отбелязан района и я приеха. Другия вариант е да се изпише просто домашния адрес, какво толкова, много хора работят от дома си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия