Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 150
Влизам със следният въпрос:

След първо класиране, не трябва ли да се премахнат хората от социалният критерий или да се приравнят точките към тези по общ критерий? Тъй като виждам, че в момента при чакащи има доста хора с 10 и 10+ точки и което означава, че ако останат места и се обяват за 2-ро класиране те ще влезнат, а ние отново ще останем некласирани.

ето Алекс, за това си мисля аз -
"...Първото класиране се провежда на два етапа. Стъпка 1: Класиране на социалните и общите опашки според квотата; Оставащите свободни места от социалните опашки и от общите опашки се събират. Стъпка 2: Класиране на оставащите свободни места само с една обща опашка.
Некласираните социални деца участват на втора стъпка в първото класиране само с общите си точки, т.е. на общо основание...."

Това сме си говорили ние преди. Ако правилно го разбирам - 10 точковци, не трябва да има! Или поне точки дължащи се на социални критерии. Да не би да има възможност за събиране на тези точки на общи основание  Grinning Crazy
Виж целия пост
# 151
Да, не трябва съгласно цитирания текст, но и в градината, където кандидатстваме има близнаци, участващи с пълния си брои точки ??????
Виж целия пост
# 152
В цитата се говори за стъпка 2 на Първо класиране.
А не за 2ро класиране.
Виж целия пост
# 153
Здравейте съжелявам ако ми е тъп въпроса ,но пише че на 19.05 обявяват свободни места за второ класиране , а до 23 се записват децата за първо , тогава от къде идват тия свободни места , нови ли пускат , като не са се записали децата още. А и днес е 19 а места аз не виждам .
Виж целия пост
# 154
новите места идват от незаписаните и останалите бройки от заявените.Но явно системата нещо не им работи след като все още няма обявени.
Виж целия пост
# 155
Като гледам за набор 2013, много ми се струват текущо незаписаните. Вече цяла седмица мина.
Виж целия пост
# 156
Като гледам за набор 2013, много ми се струват текущо незаписаните. Вече цяла седмица мина.

Някои ги връщат, те хем изтеглили шестица от тотото, хем не си проверяват документите. Според мен ще се запишат всички, ако някой случайно не се запише ще бъде някое единично място, дали въобще ще се обяви. Аз така следях за една градина както миналата седмица излизаха нула записани сега са повече от половината.
Виж целия пост
# 157
В цитата се говори за стъпка 2 на Първо класиране.
А не за 2ро класиране.

Аха, грешката е моя тогава...  Thinking
Виж целия пост
# 158
Здравейте,
Въпроса ми е за служебната бележка.
Бащата, ако работи от къщи какво трябва да съдържа бележка - записано е името на фирмата, булстата, но за адреса какво да пише?
Фирмата има регистрация в България, но служителите работят  от къщи.

Момичета, може ли да ми кажете какво да пише точно в бележката?
Виж целия пост
# 159
Като гледам за набор 2013, много ми се струват текущо незаписаните. Вече цяла седмица мина.

И на мен така ми се струва. В ОДЗ-тата, които наблюдавам няма и половината да са се записали, толкова ли нямат зор тези хора, не разбирам... А и набор 2012 е в същото положение.

Според мен най-рано следобяд ще обяват свободни места, но аз се надявам до края на седмицата да се освободи някое място от незаписали се. Но всъщност за исканите от нас ОДЗ не очаквам да има места Sad
Виж целия пост
# 160
Има ред причини да не успеят да се запишат хората... не е от безхаберие да чакаш до последния момент... А и сме в средата на срока все пак, не да кажеш да е предпоследен ден...
Не обобщавайте така....

Когато си на работа на пълен работен ден + дете което водиш до и взимаш от другия край на града времето тече доста бързо.
Виж целия пост
# 161
Има ред причини да не успеят да се запишат хората... не е от безхаберие да чакаш до последния момент... А и сме в средата на срока все пак, не да кажеш да е предпоследен ден...
Не обобщавайте така....

Когато си на работа на пълен работен ден + дете което водиш до и взимаш от другия край на града времето тече доста бързо.


Е, аз мисля, че всички сме наясно тук колко бързо тече времето с грижите по детето/децата Simple Smile Аз не обявинявам никой в безхаберие, но все пак очакванията ми бяха, че при 6 приети деца, поне 3-4 семейства са имали готовност с документите, при условие, че е било ясно, че влизат.
Виж целия пост
# 162
Хмм според мен е малко нечестно тези от социалният критерии пак да са си с пълният брой точки!! Защото ако има 3 обявени места за 2-ро класиране много ясно, че те ще влезнат, а ние пак ще седим и ще си чакаме.
Виж целия пост
# 163
Хмм според мен е малко нечестно тези от социалният критерии пак да са си с пълният брой точки!! Защото ако има 3 обявени места за 2-ро класиране много ясно, че те ще влезнат, а ние пак ще седим и ще си чакаме.


Напълно съм съгласна. Да, нека да си ползват точките за първото класирани, но за следващите след като са в общата опашка да са си с общите точки. Не е чесно  Cry
Виж целия пост
# 164
Хмм според мен е малко нечестно тези от социалният критерии пак да са си с пълният брой точки!! Защото ако има 3 обявени места за 2-ро класиране много ясно, че те ще влезнат, а ние пак ще седим и ще си чакаме.


Напълно съм съгласна. Да, нека да си ползват точките за първото класирани, но за следващите след като са в общата опашка да са си с общите точки. Не е чесно  Cry

Дааа. То така докато има класирания само тези по социален ще влизат и другите ще седим и ще чакаме докато тях ги приемат и останем само тези с общ, а това според мен няма как да стане защото винаги ще има кандидатстващи по социален.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия