Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 225
Относно отразяването в системата на записани

Нас в момента в който провери всички документи и каза,че всичко е ОК, отвори системата и цъкна "Записано"  Peace
Виж целия пост
# 226
Да, най-добре е да настоявате веднага да го отрази. Още повече за такива като мен дето ззакъсняват със записването.
Виж целия пост
# 227
И двете деца като ги записвах, те са в различни ДЗ, директорката веднага отразяваше записването в системата пред нас.

А за класирането и незаписването след това - ами гледам в нашата ясла към момента вече са се освободили 3 места. Може и заради нередовни документи да са им отказали записване, има го и този вариант. Но ако са се отказали, и ако го бяха направили преди класиране, нямаше да ходим на жребий и да си гризем ноктите от притеснение... Гледам, че отпадналите дечица са се наредили пак на опашката за второ класиране, дано да влязат!
Виж целия пост
# 228
Момичета, може ли някой да ми обясни нещо моля. В много от градините в момента, за второ класиране на първо и второ място в опашките има близнаци. При обявено едно свободно място едното детенце влиза и автоматично приемат братчето/сестричето му. Ако обявят две свободни места пак ли само близнаците влизат понеже са с най-много точки или второто място се пуска за граничната група?
Виж целия пост
# 229
Ако има едно свободно място и влезе единия близнак, автоматично влиза и другия, нищо че няма свободно място. Ако са две свободни места, то те ще се запълнят от двамата близнаци.
Виж целия пост
# 230
И аз видях едно дете, което е прието на 1-во класиране, сега да се реди на 2-ро пак със същите точки, пак там.
Не знам какво става.
.......................................................................

При мен е същото.
Дете прието на 10.05. по социален критерий, отново кандидатства на общата опашка за второ класиране в същото ОДЗ, в което е прието.
Става въпрос за 79 ОДЗ Слънчице. Детето Мария Михаил Кавулски е приета на първо класиране с 10+ точки по социален критерий. Ето списъкът на приетите деца от 10.05.:
http://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/1472

Същото дете в момента е на общата опашка за второ класиране за същото ОДЗ ( пак по първо желание):
http://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1472

Каква е причината да стои кандидатурата на това дете, при положение, че е приета по първо желание?

Писах до ИСОДЗ. След два дни ми отговориха, че детето не било прието, но списъкът показва друго.

Не мога да си обясня каква е "врътката", а ме човърка  Laughing
За мен е малоумно детето ти да е прието в желаното ОДЗ още на първо класиране, ти да не го запишеш и пак да го пуснеш за кандидатстване при второ класиране за същото ОДЗ, в което вече е било прието преди 2 седмици.
Виж целия пост
# 231
Моята дъщеря е такъв случай. Приета е на първо класиране, но поради неточни документи ни отказаха записване и сега кандидатстваме отново за същото ОДЗ. Но името на детето стои и в двата списъка и на приети и на чакащи Simple Smile
Виж целия пост
# 232
gecumka, благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 233
Моята дъщеря е такъв случай. Приета е на първо класиране, но поради неточни документи ни отказаха записване и сега кандидатстваме отново за същото ОДЗ. Но името на детето стои и в двата списъка и на приети и на чакащи Simple Smile
Какво значи неточности? Не успяхте ли за 2 седмици да ги изчистите?
Документите за записване са ясни и дъвкани тук със страници....
Виж целия пост
# 234
В нашето ОДЗ също има 3 такива деца. Моя приятелка е записала детето си там и директорката е споменала, че ако има неточности не си затваря очите, а връща и обявява мястото за свободно. Имало много родители, които заявяват предимства, а после не могат да ги докажат  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 235
Те всички директорки гледат ред по ред нещата за записване.
Всеки трябва да си е оправил документите по предимствата преди класирането.
На моят шеф му казах една седмица преди класирането, че ми трябва сл. бележка и че я искам еди си кога с еди си каква дата. Даде ми я навреме, но беше предварително предупреден. Записах си детето, ако имаше неточности, имах поне седмица и половина да ги оправя.
Виж целия пост
# 236
Ceca, не бързай с лошото Simple Smile Името на фирмата, в която работи съпругът ми е сменено съвсем наскоро, за което аз бях уведомена след заключването на системата. И не, няма как да се изчистят тези грешки, въпреки десетките имейли, които писах до системата. И са прави. Грешката си е наша и ще си понесем последствията. Защото в нашия случай смяната на името по никакъв начин не променя точките, които имаме, но ако ни направят компромис на нас, трябва да направят и на други. А там не се знае кой, как и какво иска да промени...
Директорката ми обясни, че ще ме  изчака до петък следобед и тогава ще ми откаже записването, но аз освен да търся фалшиви документи нямам друг вариант, така че я помолих да го откаже веднага, за да мога да кандидатствам наново за следващото класиране, а не да дебна до последно в системата дали тя е пуснала отказа и дали ще имам шанс в последния момент.
Виж целия пост
# 237
Лесно ти е да говориш така, ако сте с много точки.  Peace   Добре де, след класиране системата се отключва и позволява промяна на даните. Има ли следа преди класирането?
Виж целия пост
# 238
Ceca, не бързай с лошото Simple Smile Името на фирмата, в която работи съпругът ми е сменено съвсем наскоро, за което аз бях уведомена след заключването на системата. И не, няма как да се изчистят тези грешки, въпреки десетките имейли, които писах до системата. И са прави. Грешката си е наша и ще си понесем последствията. Защото в нашия случай смяната на името по никакъв начин не променя точките, които имаме, но ако ни направят компромис на нас, трябва да направят и на други. А там не се знае кой, как и какво иска да промени...
Че в този случай не можа ли фимата на съпруга ти да впише в сл. бележка, че тази фирма е преименувана на тази фирма?!? Хем щяхте да си спестите главоболията....
Виж целия пост
# 239
Искам да попитам , когато местоработата в района на детската градина носи предимство , някой проверява ли истинността на служебната бележка т.е дали действителност фирмата се намира на този адрес.

Ужас, трудно ми е да коментирам подобен въпрос! ooooh!


Наистина е ужас , но това се практикува и не е правилно - моето дете е последна група в детската градина а на моя позната директорката е казала , че това не се проверява и незнам доколко в такъв случей този критерии трябва да дава предимства и сигурно масаово се злоупотребява с това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия