Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 270
Здравейте,

имам нужда от малко помощ. Моето дете не е прието в ясла (набор 2012), но все пак имам някакъв минимален шанс за второ класиране.

За да съм подготвена искам да попитам следното:

Аз работя на трудов договор във фирма, чието седалище е в община Възраждане, но понастоящем съм местоработата ми (физически) е в друг офис на друга фирма в община Витоша. Към трудовият ми договор има Анекс, в който е упоменато настоящата ми месторабота. Аз все пак се водя на работа във фирмата с адрес Възраждане. И не зная какво да посоча в системата.

Не знам дали стана ясно...
Виж целия пост
# 271
Здравейте,

имам нужда от малко помощ. Моето дете не е прието в ясла (набор 2012), но все пак имам някакъв минимален шанс за второ класиране.

За да съм подготвена искам да попитам следното:

Аз работя на трудов договор във фирма, чието седалище е в община Възраждане, но понастоящем съм местоработата ми (физически) е в друг офис на друга фирма в община Витоша. Към трудовият ми договор има Анекс, в който е упоменато настоящата ми месторабота. Аз все пак се водя на работа във фирмата с адрес Възраждане. И не зная какво да посоча в системата.

Не знам дали стана ясно...

Помоли ги да ти издадат бележка, че работиш в общината, която те интересува. Ако се съгласят - можеш да си отбележиш това в системата.
Дано да ме разбра, защото аз не схванах коя община искаш да посочиш. Посочваш тази, за която си се разбрала да ти пише в служебната бележка.
Виж целия пост
# 272
violenzaa не е шега,аз съм почти убедена,че на мястото на големия ходи друго дете,защото директорката продължава да го води,че посещава,а реално е ходил един месец и го спряхме,защото аз бях в майчинство и ни беше безумно далече градината/само там имахме шанс/ но още се води посещава,убедена съм,че друго дете е на неговото място!!!!

Така, значи ако ти си го отписала, тя може би има право да вземе друго дете /нямам представа/, но да се води, че твоето посещава, а на негово място да посещава друго дете - редица примери ще ти дам, за да се убедиш, че директорката не би направила подобно нещо
Виж целия пост
# 273
Здравейте,

имам нужда от малко помощ. Моето дете не е прието в ясла (набор 2012), но все пак имам някакъв минимален шанс за второ класиране.

За да съм подготвена искам да попитам следното:

Аз работя на трудов договор във фирма, чието седалище е в община Възраждане, но понастоящем съм местоработата ми (физически) е в друг офис на друга фирма в община Витоша. Към трудовият ми договор има Анекс, в който е упоменато настоящата ми месторабота. Аз все пак се водя на работа във фирмата с адрес Възраждане. И не зная какво да посоча в системата.

Не знам дали стана ясно...

Помоли ги да ти издадат бележка, че работиш в общината, която те интересува. Ако се съгласят - можеш да си отбележиш това в системата.
Дано да ме разбра, защото аз не схванах коя община искаш да посочиш. Посочваш тази, за която си се разбрала да ти пише в служебната бележка.

Не ме интересува конкретна община защото не ползваме предимство по този параграф, просто се страхувам да не кажат "ама фирмата е регистрирана в община Възраждане, а вие сте посочила в системата община Витоша", или "Вие сте посочила община Възраждане, а в анекса към договора ви пише, че местоработата ви е във Витоша". Това ми е дилемата.
Виж целия пост
# 274
Ами да ви кажа и аз знам за едно детенце ,което трябваше да тръгне на ДГ, но не му беше набора. За ясла нямаше шанс и направиха така врътка, пуснаха на класирането друго дете от малцинствата , което родителите му не искаха да го водят. А на негово място тръгна въпросното Wink Като си му дойде набора на детето си го приеха и изчистиха нещата. Това беше в началото на с-мата , незнам дали не са се променили доста от нещата и да има по-голям контрол, НО е факт ,че  е правено и едва ли е единичен случай ...
Относно служебната бележка реално никой не може да провери адреса на месторабота. Който пише служебната бележка и слага подписа си отдолу носи отговорност ,но проверката може да стане единствено с телефонно обаждане пак до въпросния подписал се , който да потвърди. Така че там е доста спорна достоверността. Поне според мен е така. Друг е въпроса ,че в една голяма фирма никога не биха се съгласили на подобно нещо. Но за малките не съм много сигурна. 
simonap, пиши района ,който ще бъде написан в служебната бележка.
Виж целия пост
# 275
simonap, няма проблем че фирмата е регистрирана в район в който реално не ходиш на работа. Попитай първо за кой район ще ти издадат служебна бележка и тогава пиши в профила, за да няма разминаване. Ако от фирмата пък ти кажат че могат и по двата начина, тогава запиши района в който реално работиш.
Виж целия пост
# 276
Ами да ви кажа и аз знам за едно детенце ,което трябваше да тръгне на ДГ, но не му беше набора. За ясла нямаше шанс и направиха така врътка, пуснаха на класирането друго дете от малцинствата , което родителите му не искаха да го водят. А на негово място тръгна въпросното Wink Като си му дойде набора на детето си го приеха и изчистиха нещата. Това беше в началото на с-мата , незнам дали не са се променили доста от нещата и да има по-голям контрол, НО е факт ,че  е правено и едва ли е единичен случай ...
Относно служебната бележка реално никой не може да провери адреса на месторабота. Който пише служебната бележка и слага подписа си отдолу носи отговорност ,но проверката може да стане единствено с телефонно обаждане пак до въпросния подписал се , който да потвърди. Така че там е доста спорна достоверността. Поне според мен е така. Друг е въпроса ,че в една голяма фирма никога не биха се съгласили на подобно нещо. Но за малките не съм много сигурна. 
simonap, пиши района ,който ще бъде написан в служебната бележка.

Точно адресът на фирмата е най-лесното нещо за проверка - всеки има достъп до търговския регистър и с един клик се вижда Simple Smile
Виж целия пост
# 277
simonap, няма проблем че фирмата е регистрирана в район в който реално не ходиш на работа. Попитай първо за кой район ще ти издадат служебна бележка и тогава пиши в профила, за да няма разминаване. Ако от фирмата пък ти кажат че могат и по двата начина, тогава запиши района в който реално работиш.

Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 278
Момичета имам питане....

до преди малко за яслата, която ме интересува имаше 1 свободно място в системата за следващото класиране - тку що това място изчезна!!!! Как стана така?????????
Виж целия пост
# 279
Да не си гледала "Текущо незаписани"?
Виж целия пост
# 280
И в градината, която аз дебна имаше 3 свободни места за следващо класиране, а вече ги няма. Кой може да даде адекватно обяснение на това?
Виж целия пост
# 281
Ееее, не!!!! ТОВА 127МО ОДЗ, просто ми бърка в очите вече.
Миналия ден точно коментирах, че имаше свободно едно място, детето се класира и веднага след това беше обявено за свободно. И повечето тук коментирахме защо го прави майката.
Сега мястото е отново в графа Текущо незаписани, а не в Свободни места!
Що за гавра е това с хората???

Ами, аз нямам обяснение. Явно става нещо, което ние не разбираме  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 282
не, не беше в Текущо не записани....там са 4. Имаше си съвсем свободно място!!! Е това е безобразие!!!!!
Виж целия пост
# 283
Аз писах до системата да видим какъв измислен отговор ще ми дадат. И вече си мисля да ходя да подам жалба в общината. В целия квартал е известно, че въпросната директорка иска по 3000 лв за прием на дете, но да се прави толкова явно и никой да не реагира....
Виж целия пост
# 284
Точно адресът на фирмата е най-лесното нещо за проверка - всеки има достъп до търговския регистър и с един клик се вижда Simple Smile
Това е така , но това е адрес на регистрация на фирмата, от там нататък проверка трудно се прави. Реалния адрес на фирмата може да е навсякъде и имаш право да го пишеш и да ти донесе точка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия