Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 300
Имам спомен че местата ги пипат директорките ...

При отказ от записване мястото отива автоматично в свободни, после директорката го маха от там... щото така е решила. Защо обаче така е решила... звъннете им да ги попитате... Не съм сигурна от обратната връзка на системата доколко адекватно могат да отговорят за това... вероятно ще е някой принципен отговор...

Цитат
Не съм влизала скоро в системата, но преди имаше възможност изобщо да не се отразява район на месторабота. Има ли смисъл да се въвежда и да се чудиш после дали ще ти издадат служебна бележка с такъв текст, ако не ползвате подточка за такова предимство.

Нали ти дават точка за това, че работиш. При всички положения искат служебна бележка от работодателя.

Ако не ползваш предимство за район на работа може без район и в Служебната бележка. Не че може без бележка, а без район в нея.
Виж целия пост
# 301
Цитат
Не съм влизала скоро в системата, но преди имаше възможност изобщо да не се отразява район на месторабота. Има ли смисъл да се въвежда и да се чудиш после дали ще ти издадат служебна бележка с такъв текст, ако не ползвате подточка за такова предимство.

Нали ти дават точка за това, че работиш. При всички положения искат служебна бележка от работодателя.


Да, но ако не заявиш конкретен район - няма да се иска това като задължителен атрибут и в служебната бележка. А щом не ползваш подточка от такова предимство, защо да заявяваш район на месторабота?
Виж целия пост
# 302
Че то за 3000 лв може да си ходи на частна градина. Що за балъци родители Simple Smile
Виж целия пост
# 303
е айде сега математика - мин 300лв на месец => 10 месеца, а с подкупа/дарение си осигуряваш 4г

Инак че е простотия не споря...
Виж целия пост
# 304
Че то за 3000 лв може да си ходи на частна градина. Що за балъци родители Simple Smile
Не е баш така.
Като теглих чертата дотук са 21 месеца - 10 500 лв. Далеч съм от 3000лв.
Виж целия пост
# 305
Аз също забелязах едно изчезнало свободно място в Средец - 18 ОДЗ. Не е от незаписани, защото бройката е увеличена с едно място, общата. Обяви се за свободно и вече е заето, сещате се как. Мен ме вълнува там доколкото един многоточковец от "нашата" градина е първи /отнякъде са му добавили още 0,1т. в последните дни  Laughing/ и щеше да освободи място при нас, обаче там по общия ред не се влиза явно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 306
Че то за 3000 лв може да си ходи на частна градина. Що за балъци родители Simple Smile

Да, ама за една година, а така си вътре за едно 4-5 години ако успееш да се набуташ още от ясла. Пък и не всеки има удобна частна градина, трябват разходи за транспорт, за храна и какво ли не. Като не ни приеха на ясла и аз гледах за частни, ама по никакъв начин не излиза сметката, ако сложиш и транспорт с кола, то се връзва 1000 лева на месец, къде ти.

Пък и веднъж влезеш ли в общинско ДЗ после и следващо дете ако имаш ще вземеш допълнително точки Wink
Виж целия пост
# 307
Че то за 3000 лв може да си ходи на частна градина. Що за балъци родители Simple Smile
Не е баш така.
Като теглих чертата дотук са 21 месеца - 10 500 лв. Далеч съм от 3000лв.

Абсолютно.

Според мен обаче се получава, че с освободените места директорките могат да се разпореждат по свое усмотрение, така излиза, явно е навсякъде. От общия ред кой успял - успял само на първото класиране.
Виж целия пост
# 308
Че то за 3000 лв може да си ходи на частна градина. Що за балъци родители Simple Smile

Да, ама за една година, а така си вътре за едно 4-5 години ако успееш да се набуташ още от ясла. Пък и не всеки има удобна частна градина, трябват разходи за транспорт, за храна и какво ли не. Като не ни приеха на ясла и аз гледах за частни, ама по никакъв начин не излиза сметката, ако сложиш и транспорт с кола, то се връзва 1000 лева на месец, къде ти.

Пък и веднъж влезеш ли в общинско ДЗ после и следващо дете ако имаш ще вземеш допълнително точки Wink

И не само. И само в ясла да се набуташ - тя пък после ти дава +1т, което си е предимство.
Виж целия пост
# 309
Според мен ако можеш да извадиш 3000 лв за подкуп, едва ли са ти последните спестени пари. Както и да е темата е кофти и не е адекватна на обсъжданото в момента, да не си разваляме настроението. Пък който толкова иска нека да ва подкупи!!
Виж целия пост
# 310
Това с подкупа го има на 100%, но повярвайте, че в една група директорката не може да вземе повече от 2-3 деца, а доколкото съм чувала имало си директорска квота т.е. тя може да приема извън системата при дарение, което да се оформи официално.
Виж целия пост
# 311
Няма такава официална директорска квота. Всяко дете трябва да е прието през системата или по т.2.2.4.Точно тази точка е съответната "директорска квота".  Sick
А както виждаме от данните са доста повече от 2-3 деца от набор. Жалка история - да си изкарам детето болно и да бутна на някой, че да ползвам общинска услуга, която така или иначе подпомагам от данъците си. Простотията е велика.
Виж целия пост
# 312

А както виждаме от данните са доста повече от 2-3 деца от набор. Жалка история - да си изкарам детето болно и да бутна на някой, че да ползвам общинска услуга, която така или иначе подпомагам от данъците си. Простотията е велика.

Абсолютно. Никога не бих го направила. Не им ща детските градини при такива условия за фалшифициране на документи.
Виж целия пост
# 313
И аз съм бясна и немея,във Възраждане изчезнаха 2 места свободни за набор 2012,а в Триадица цели 11 свободни места ги няма!!!!
точно си мислех,че имаме шанс  ooooh!
Мисля да звънна на директорката на едната ясла да я попитам къде са местата.
Виж целия пост
# 314
И в 179 ОДЗ "Синчец" до вчера имаше 6 свободни места.Сега гледам няма свободни места,а само 4 деца,които още не са се записали. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия