Епилепсия - ТЕМА 20

  • 65 518
  • 752
# 210
Да Лили в 5-та градска бяхме.


Нонче за този център става въпрос, но за доц. Радионова не за Чавдаров. Там преглеждат различни лекари но в определени часове. Радионова май беше в сряда от 16 до 18 ч. мисля, но трябва да си питаш секретарката.
Ама да знаеш че не е по каса, прегледа е 40 лв.
И само да вметна, че тя също е епилептолог, за другите заболявания не я знам как е.

Виж целия пост
# 211
Здравейте,
бих искала да попитам хората, които са по-наясно с епилепсията, дали нейната форма пти мал проявява и други симптоми при деца под три годишна възраст, освен моментното вглеждане в един обект.
Доста съм притеснена за моята дъщеря, която е на 1,2 години, много живо и контактно дете, но понякога - 1-2 или 2-3 пъти на ден, за по 4-5 секунди се случва да се вгледа в някакъв обект, все едно се "замисля". Забелязала съм, че понякога това се случва след сън, сякаш още не може да се разсъни. А понякога по цели дни не забелязвам да го прави.
Интересното е, че тя прави това от доста малка - някъде от 5-6 месечна, възможно ли е от тогава да стада от пти мал?
Прочетох на разни места, че това е симптом на пти мал, но се чудя дали само заради това да тръгна по лекари, дали не може да е продиктувано от нещо друго. Освен тази особеност тя няма други здравословни проблеми.
Предварително благодаря на тези, които ще откликнат на молбата ми за съвет.
Виж целия пост
# 212
MagdaS 5-6 месечна възраст е много рано за абсанси (пти мал). Много е важно да видиш дали детето е контактно в тези моменти, например да й махнеш пред очите да я повикаш или да пляснеш силно с ръце пред очите й, за да видиш дали ще мигне. Другото на което можеш да обърнеш внимание е дали тези втренчвания прекъсват действията на детето, т.е. когато се втренчи застива ли? Това което описваш може действително да се дължи на факта, че не се е разсънила, защото интервала от 4-5 секунди е много кратък. Пък и с честота 1-2 пъти дневно също не отговаря на стандартната пикнолепсия, при която се получават над 100 такива пристъпа дневно. Моята дъщеря е с абсансни пристъпи, но нейните са с продължителност от 10-25 секунди.
В общи линии има два вида абсанси, едните (типични, атипични) са кратки (1-5 сек.) и се повтарят многократно в деня обикновенно над 50-100 пъти, другите (темпорални, като нашите) са по-продължителни (10 сек. до 1 мин.), и се проявяват 1-2 пъти през няколко дни.
Но ако наистина се притесняваш вземи едно направление за детски невролог и направете една консултация и ако лекарят прецени може да пусне и едно ЕЕГ. Така поне ще си спокойна, че няма за какво да се притесняваш и детенце си е ок.  Peace
Виж целия пост
# 213
MagdaS 5-6 месечна възраст е много рано за абсанси (пти мал). Много е важно да видиш дали детето е контактно в тези моменти, например да й махнеш пред очите да я повикаш или да пляснеш силно с ръце пред очите й, за да видиш дали ще мигне. Другото на което можеш да обърнеш внимание е дали тези втренчвания прекъсват действията на детето, т.е. когато се втренчи застива ли? Това което описваш може действително да се дължи на факта, че не се е разсънила, защото интервала от 4-5 секунди е много кратък. Пък и с честота 1-2 пъти дневно също не отговаря на стандартната пикнолепсия, при която се получават над 100 такива пристъпа дневно. Моята дъщеря е с абсансни пристъпи, но нейните са с продължителност от 10-25 секунди.
В общи линии има два вида абсанси, едните (типични, атипични) са кратки (1-5 сек.) и се повтарят многократно в деня обикновенно над 50-100 пъти, другите (темпорални, като нашите) са по-продължителни (10 сек. до 1 мин.), и се проявяват 1-2 пъти през няколко дни.
Но ако наистина се притесняваш вземи едно направление за детски невролог и направете една консултация и ако лекарят прецени може да пусне и едно ЕЕГ. Така поне ще си спокойна, че няма за какво да се притесняваш и детенце си е ок.  Peace



Искрено Ви благодаря за отговора, romanol,
При дъщеря ми, когато се вгледа така обикновено не застива - случва се, ако има нещо в устата, да предъвква, или да чопли нещо с ръка, ако държи.
Веднага реагира, ако я повикам или побутна, когато се е вгледала...
Благодаря Ви, поуспокоихте ме, че бях луднала, но както препоръчвате, най-добре ще е да се консултираме и със специалист - да е сигурно.
Още веднъж Ви благодаря.
Виж целия пост
# 214
Имам бързо и глупаво питане към мамите, чиито дечица пият то повече от един антиконвулсант. Какъв интервал от време оставяте между двата медикамента? Аз сега ги давам с интервал от 30 мин. например давам единия и след 30 мин. давам и другия, ама и идея си нямам дали е правилно, а с диспансерната нещо от два дена не мога да се свържа.
Вие как ги давате?
Виж целия пост
# 215
Давам всички лекарства едновременно.Вечер се събират 5 различни...В болницата също са ги давали едновременно.
Виж целия пост
# 216
Също давам всичко на куп - сутрин и вечер. До преди месец, едното беше три пъти по 300 мг, като вдигнаха дозата обаче, два пъти по 600 мг.
Виж целия пост
# 217
Имам бързо и глупаво питане към мамите, чиито дечица пият то повече от един антиконвулсант. Какъв интервал от време оставяте между двата медикамента? Аз сега ги давам с интервал от 30 мин. например давам единия и след 30 мин. давам и другия, ама и идея си нямам дали е правилно, а с диспансерната нещо от два дена не мога да се свържа.
Вие как ги давате?
   Давам всичко на веднъж ..сутрин и вечер ...Поздрави на малката Вики....
Виж целия пост
# 218
Здравейте момичета! Не съм си и помисляла, че един ден ще пиша в тази тема (освен в темата за отслебване  Mr. Green), но животът е пълен с изненади. Преди повече от три месеца по-малкия ми син (8 год.), около 45 минути след заспиване се изправи в леглото. Беше изкривил устата си наляво, изтичаше му слюнка и въртеше очите. Тъй като от няколко години се страхува щом се стъмни, става насън и плаче (а сутрин не помни), помислих, че е сънувал кошмар и затова се криви така. За съжаление не се консултирах с доктор тогава. Миналата седмица (на 25.06.) в 6.30ч. сутринта, по време на сън отново направи така, но този път и тялото му потрепваше и предъвкваше с уста, която беше пълна със слюнка. В 9.00ч. отново се повтори, но този път беше буден и доста се уплаши от това, което му се случва. Заведох го на невролог, който ме насочи към УБАЛНП "Св. Наум" в София. Приеха ни още в четвъртък. Направиха ни ЕЕГ и скенер. Скенера е добър, но ЕЕГ-то показва две независими огнища, като по-активно е дясното. Изписаха ни след шест дни, вече пием Конвулекс. Диагнозата ни е Роландова епилепсия. Има ли мама, чието детенце е с такава диагноза? Докторите ме успокоиха, че тази Е. отшумява през пубертета, но сега чета, че не при 100 % от болните и пак съм на път да се разрева. Ще съм благодарна ако споделите своя опит.  Hug
Виж целия пост
# 219
Благодаря ви за отговорите момичета, значи едно след друго ще ги давам.  Hug

Dara88 Не се шашкай излишно.  Hug
Доколкото знам и аз Роландовата епилепсия е доброкачествена и се израства до пубертета.
Виж целия пост
# 220
Здравейте момичета! Не съм си и помисляла, че един ден ще пиша в тази тема (освен в темата за отслебване  Mr. Green), но животът е пълен с изненади. Преди повече от три месеца по-малкия ми син (8 год.), около 45 минути след заспиване се изправи в леглото. Беше изкривил устата си наляво, изтичаше му слюнка и въртеше очите. Тъй като от няколко години се страхува щом се стъмни, става насън и плаче (а сутрин не помни), помислих, че е сънувал кошмар и затова се криви така. За съжаление не се консултирах с доктор тогава. Миналата седмица (на 25.06.) в 6.30ч. сутринта, по време на сън отново направи така, но този път и тялото му потрепваше и предъвкваше с уста, която беше пълна със слюнка. В 9.00ч. отново се повтори, но този път беше буден и доста се уплаши от това, което му се случва. Заведох го на невролог, който ме насочи към УБАЛНП "Св. Наум" в София. Приеха ни още в четвъртък. Направиха ни ЕЕГ и скенер. Скенера е добър, но ЕЕГ-то показва две независими огнища, като по-активно е дясното. Изписаха ни след шест дни, вече пием Конвулекс. Диагнозата ни е Роландова епилепсия. Има ли мама, чието детенце е с такава диагноза? Докторите ме успокоиха, че тази Е. отшумява през пубертета, но сега чета, че не при 100 % от болните и пак съм на път да се разрева. Ще съм благодарна ако споделите своя опит.  Hug
добро утро  Hug
и синът   ми е с  тази диагноза от август миналата година,и нас ни насочиха към свети наум и ходихме при доцент Божинова,еег-то още не ни е добро,но продължаваме с лекарствата и дай боже в пубертета всичко да отмине  Praynig
Виж целия пост
# 221
Дара 88, и ние с ме с такова животно. Имам пред вид диагнозата, не сина си  Simple Smile Терапия, грижи, регулярни изследвания; стриктно давай, каквото са ти изписали; когато дозата е точна и се дава редовно, може ( и е много вероятно) пристъпите да са редки и почти да не се сещате за проблема. Спокойно  Hug Просто давай лекарствата и направете препоръчаните изследвания
Виж целия пост
# 222
Благодаря ви момичета!  Hug В началото на август ще постъпим пак, за да ни направят ново ЕЕГ и да проследят как му влияят лекарствата. Интересно ми е при вашите деца наблюдаваше ли се нощен страх, ставане насън (което после не помни) и кошмари? Аз попитах дали тези страхове (понякога изпитваше истински ужас и целия се изпотяваше и то обилно) не са отключили Е., но ми отговориха, че по-скоро са симптом.
Виж целия пост
# 223
Да най-вероятно по-скоро са симптом и моята щерка като беше с чести пристъпи се будеше всяка нощ с писъци.
Виж целия пост
# 224
Може и само очите да му са отворени, докато спи и пак да ги върти - това също е в резултат на епи-то, а не, че то провокира епи-то - това състояние е вследствие на епилепсията. С лекарствата и времето, при всички нас, се надяваме да отшуми.  Hug
п.п. забележиш ли, че зачестяват такива пристъпи, е добре да споделиш с лекаря. а, ако намалят - означава, че лекарството действа правилно
При нас, новото е, че давам саностол сиропче и му се отразява много добре - черните кръгове под очите понамаляха, че даже изчезват отвреме навреме, и личицето се поизбистри от жълтия цвят. Но, "ескимото" нещо много не му понася - вие пили ли сте го?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия