Студенти в Холандия/Нидерландия

  • 166 734
  • 738
# 45
късмет и много успехи на дъщеря ти, мисля че тази 4 няма да окаже никакво влияние, все пак хората не ги интересува дали може да бяг и да скача  Joy
дръж ни в течение
Виж целия пост
# 46
 "Студентите от България също могат да ползват и допълнителното финансиране, което се получава в случай, че доходът на родителите ти е под 30 000 евро на година. То се равнява на 200-250 евро на месец."
Някой знае ли какви документи и от къде извадени са нужни ?
СПЕШНО !
Виж целия пост
# 47
"Студентите от България също могат да ползват и допълнителното финансиране, което се получава в случай, че доходът на родителите ти е под 30 000 евро на година. То се равнява на 200-250 евро на месец."
Някой знае ли какви документи и от къде извадени са нужни ?
СПЕШНО !

Това откъде го извадихте и няма ли начин да изпратите меил или да се обадите с уточняващ въпрос?
За Утрехт преди време им изпратих служебна справка - моя и на съпругата ми за годишния доход през предходната година, като на самия документ на ръка им преведох на английски кое е нето, кое бруто, кое удръжки и т.н.
Изпратих им го по факса и свърши работа.
Но предварително ги бях питал какво точно искат - дали преведено официално, заверено, дали с писмо, дали по факса или сканирано....
Е. питайте, ще Ви кажат и действайте.
Виж целия пост
# 48
https://duo.nl/particulieren/international-student/student-finan … -does-it-work.asp
Виж целия пост
# 49
Здравейте на всички пишещи в тази тема!
Синът ми съвсем скоро реши, че ще кандидатства в Холандия. Първо искаше да прави фондационна година в Англия, по препоръка на негов учител, но след като посетихме Панаир на образованието преди седмица, беше много впечатлен от възможностите за обучение в Холандия.
Започнахме да проучваме какво е нужно, макар че има малко време до крайните срокове.
Писахме в университета на Мастрихт (който е най- предпочитаният от него), но не можахме да разберем, дали това че през октомври тази година (2015) ще навърши 17 години може да се окаже проблем.
От университета просто ни отговориха да си подаде документите и те ще преценят дали е подходящ. Писмото звучеше много формално.
Никъде не намерихме информация, поне да знаем дали има шанс. В Англия се назначава настойник, или родителите избират за настойник техен близък живеещ в страната.
Освен това, ние не живеем в България. Синът ми учи изцяло на английски език, но има и сертификат: "Cambridge IGCSE English as a second language" със 70% - "B", за който не ме сигурни но се надяваме да се признава в Холандия.
За съжаление, тук където ние живеем не е много популярно образованието в Холандия и информацията е минимална. Ще съм благодарна ако някой може да сподели опит или информация.
Виж целия пост
# 50
в страницата на университета пише какви са документите които признават относно английския език, а за възрастта - има координатори в зависимост от специалността която е избрал, свържете се директно с него, ще ви отговори на всички въпроси
Виж целия пост
# 51
Благодаря ти Mini Mouse!   bouquet
Снощи дълго разглеждахме страницата на университета. Принципно пише, че искат IELTS и TOEFL, но на друго място има таблица "Conversion chart for IELTS/TOEFL/Cambridge exam scores". Изпита който е държал синът ми е организиран от Британският съвет...  Thinking
По твой съвет намерихме тел. номер за да се свържем и да попитаме за възрастта и ако още нещо не сме си изяснили  Simple Smile .
Виж целия пост
# 52
Здравейте,
Пиша, за да споделя своя опит в кандидатстването в Холандия и да науча нещо ново от пишещите студенти. Дъщеря ми е приета в NHTV Breda Game development. Кандидатства през Unify - фирма, специализирана за Холандия. Засега сме доволни, защото се избягва таксата при кандидатстване, но не може да се разчита изцяло. Човек трябва сам да си гони нещата.
Сега е приет нов закон за студентското финансиране. Още не мога да разбера дали пак важи правилото да
работи 14 часа на седмица, за да ползва кредитиране не само за таксата.
Виж целия пост
# 53
Здравейте мами на кандидат студентите за Холандия Simple Smile Аз съм завършила в Бреда Университет - обявен за най-добрия университет в Холандия, програма Туризъм. Макар, че минаха няколко годинки от тогава, мога да давам ценни съвети от доста напртупан личен опит  Grinning
Поздравления за страхотната тема, аз като заминавах ми беше много трудно, защото никаква информация нямаше никъде, тогава не беше така популярно и достъпно образованието в чужбина... знам колко трудно ми е било, затова сега съм готова да разказвам и да помагам на бъдещите студенти  Grinning
Виж целия пост
# 54
Мислих си, че нах добрия университет е в Лейден  newsm78
Виж целия пост
# 55
В Холандия университетите се делят на два вида - теоритични (който са най-добри за програмите тип Право, Медицина, Психолигия, История....) и приложни (който са насочени към модерните специалности - Бизнес, ИТ, Туризъм, Медия, Маркетинг), затова има и две класации Simple Smile Лайден е за теоритичните, а Бреда за приложните  Grinning
Виж целия пост
# 56
Здравейте насочила съм се към града Enschede.Искам да попитам, ако някой учи там или живее нека да даде по-подробна информация за работа най-вече.Понеже мисля, че ще ми се наложи да работя още първата година.И като зяло за работа. Работи ли ли сте?  И какво и как я намерихте?
Виж целия пост
# 57
Здравейте всички пишещи в темата! Предполагам, че повечето кандидат-студенти вече имат отговори от избраните университети. Ако ли все още очаквате, това предстои скоро... Ето защо смятам, че е крайно време да се мобилизираме и да започнем активно взаимно да си помагаме, информираме и подкрепяме.
Тази сутрин открих нещо което може да се окаже много интересно (ако е вярно) за всички отправили поглед към Холандия.
Статията е от официалния представител на холандските университети за България „Юнифай” от 06.04.2015г.
http://dartsnews.bg/News/17370
Виж целия пост
# 58
Здравейте Simple Smile да, чудесни новини  #Crazy има ги и на сайта на Юнифай (има описано много ясно до сега как е било и новата система каква е), същото е описано и насайта на ДУО - министерството на образованието в Холандия. Дават на всеки студент под 30 годишна възраст, чийто родители имат годишен доход под 30 000 евро (за БГ всички отговаряме на това изискване  Laughing) по 378 евро на месец и не трябва да ги връщаш, ако се дипломираш успешно до 10 години.... Ако запишеш бакалавър, таксата за университета ще ти е около 2000 евро, т.е. ако плащаш разсрочено по 200 евро на месец/за 10 месеца/, а останалите (378-200евро) 178 евро ти остават да си ги харчиш за личните ежедневни разходи.  Joy
С това финансиране образованието в Холандия става по-достъпно от това в Англия, Германия, Дания и т.н. Не мога да повярвам!
Виж целия пост
# 59
 Crazy Чак не ми се вярва! Вече три години се задъхваме с издръжката на нашата студентка.  Като се има предвид, че досега нямаше нищо безплатно, с изключение на малка субсидия от общината  за наема на квартира, тази новина е повече от добра!  Дано да касае и студенти, които вече учат в Холандия.
Впрочем, по впечатления на дъщеря ми и нейни познати, холандците всячески се стараели да направят така, че чуждите студенти да не кандидатстват за полагащите им се средства. Например в първи курс дъщеря ми разбра от друго момиче, че може да кандидатства за тази субсидия от общината. Ходи до офиса в университета , за да пита за подробности и жената там й казала категорично "Кой ти каза, че има такива пари? Няма нищо вярно!" Така в първи курс си кара изцяло на свои /наши/ разноски. По същия начин , че и по- грубо се държали с поляк от нейния випуск, който ходил и до общината, за да пита как може да получи финансиране. Служителите му казали : "Вие, поляците, като дойдете в Холандия и ви харесва, веднага започвате да питате за пари, а като ги получите, викате веднага и вашите приятели да дойдат от Полша" и го върнали , подобно на дъщеря ми...
 В крайна сметка от втори курс тя проучи по- добре нещата, кандидатства и започна да получава ежемесечно една сума, която е малка, но все пак й е в помощ.  Малко се отплеснах, дано не помрача радостта на пишещите тук   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия