Смути

  • 181 114
  • 770
# 255
Извинявам се дали може да ме напътите към детоксикация със смути?
Виж целия пост
# 256
Здравейте! Случайно разговарях с една дама, която води нещо като курсове по здравословно хранене. Според нея не бива да се смесват плодове и зеленчуци в една напитка. Взаимно се неутрализирали!!!!???? Каква е разликата между плод и зеленчук? Поточно има ли такава освен названието дадено им от  хората? Та нали са растения......
Виж целия пост
# 257
Извинявам се дали може да ме напътите към детоксикация със смути?

Заповядай цък

Ириана, тази жена вероятно е последовател на разделното хранене. А тя обоснова ли се изобщо или само ти хвърли този "съвет" и те остави да се тревожиш напразно? Какво става според теб, ако основното ти ядене е зеленчуково, а десертът - плод? Пак се смесват в стомаха. Спокойно. Прави си смутита, бъди здрава.
Виж целия пост
# 258
Направила си бях смес от морков, портокал и ябълка за в офиса. Тя ни е клиент. Попита ме какво пия и каза че е напълно безполезно, дори че се "неутрализират" помежду си. Направо ме зачуди newsm78.....
Виж целия пост
# 259
Това и аз съм го чела, както и, че плодове се ядат винаги самостоятелно, и никога като десерт или с други храни, защото по различен начин или за различно време се разграждат в стомаха, тялото произвежда различни ензими и т.н., да не пиша много, че ще кажа нещо грешно, но горе-долу това бяха причините.
Като започнах със смутитата почетох по въпроса и в повечето източници пише, че няма чак толкова научни доказателства, че не е правилно да се смесват. Само и единствено ако след това стомахът се оплаква би трябвало да се ядат отделно. Също в един от източниците, които четох, пишеше, че дори и ако човек да реши да ги приема поотделно ябълките и бананите са изключение от правилото и могат да се смесват с всичко.

В крайна сметка май е въпрос на мнение, както често в храненето. Но чак да се "неутрализират" мисля, че е прекалено.
Виж целия пост
# 260
Направила си бях смес от морков, портокал и ябълка за в офиса. Тя ни е клиент. Попита ме какво пия и каза че е напълно безполезно, дори че се "неутрализират" помежду си. Направо ме зачуди newsm78.....
Да-да, неутрализират се. Това да не са киселина и основа, както е с оцета и содата за хляб? Ти наблюдаваш ли подобна реакция при смесването на морков, портокал и ябълка?

Колко вегани не просто оцеляват, а са видимо и от медицинска гледна точка напълно здрави, макар и с години да смесват плодове и зеленчуци?

Забрави станалото. Остави въпросната клиентка да се храни както намери за добре.
Виж целия пост
# 261
Направила си бях смес от морков, портокал и ябълка за в офиса. Тя ни е клиент. Попита ме какво пия и каза че е напълно безполезно, дори че се "неутрализират" помежду си. Направо ме зачуди newsm78.....

Пак като не ти е обяснила, че ферментирали (даже гниели), защото остават най-отгоре на камарката. Имах близка среща с такъв разбирател, който асоциираше храносмилането с тертрис - първо заминава това, което е най-отдолу.  Laughing

Днес съм на спанак с цитруси (лимон, портокал, мандарини) с малко джинджифил.
Виж целия пост
# 262
записвам се и се връщам да чета.
Ще ги правя с робот и ми е интересно как да се справя с моркова.
Виж целия пост
# 263
Моркови, карфиол, сок от пашън фрут, конопено семе.

Виж целия пост
# 264
Ако беше толкова опасно за здравето смесването на храните, щяхме да сме снабдени не с един, а няколко отделни стомаха - един за плодове, друг за зеленчуци, трети за друга група храни и т.н.
Виж целия пост
# 265
Хахах, като Алф и неговите 9!  А ако се отворят всички наведнъж?   Laughing
Виж целия пост
# 266
Авокадо, ябълка, спанак и банан  Heart Eyes
Виж целия пост
# 267
Аз също знам, че не е добре да се смесват, плодовете е добре да се ядат половин час преди хранене или 2 след. Десерти изобщо не е добре да се ядат. Ако се яде сладкиш да е между храненията. Причината, особено за плодовете е, че бързо се разграждат и ако преди тях в стомаха има нещо, което по-бавно се разгражда, в плодовете започват процеси на ферментиране и гниене, "заразяват" и другата храна в стомаха.. Десерти по подобна причина не е добре да се ядат.
Може да съм написала някоя глупост, не съм професионалист, споделям с мои думи какво съм разбрала от четено и говорено със специалисти.
Виж целия пост
# 268
Здравейте момичета, аз съм нова тук но ви следя отдавна!
 Днес дойде моят блендер който е 1200W и 1800мл вместимост, със стъклена тежка кана, която много трудно се развива от основата!
 За да я сваля, при завъртането се завърта и целият уред! Ако ми кажете, че това е нормално и се случва и с вашите уреди, ще се примиря и просто ще се старая да свикна.
 Ще съм ви много признателна, ако ми кажете как се грижите за тази техника и дали винаги трябва да се измива с гореща вода и препарат за съдове или просто с гореща вода /разбира се ако не е правено нещо мазно вътре/...

ПС: Предварително се извинявам, ако въпросите ми изглеждат нескопосани но за първи път в къщи влиза такъв "звяр" и трябва да се науча да го "тренирам и укротявам" Grinning
Виж целия пост
# 269
Днешното ми смути-манголд, магданоз, замразени смокини, банан, портокал, сусам и лен

бениде, да не е профи-кук?   Laughing
Преди две седмици и аз си взех такъв, макар че шейкър-каната на робота ми е 800 W.Но понеже робота го ползвам и за доста други работи, не исках да го мъча и със смутитата и ядките.
Каната я мия с гореща вода, само ако съм правила в нея мазни неща.След горното смути я измих само със студена вода и веро.
Да, малко трудно излиза, заради тежеста.Но се свиква.За мен не е проблем, защото и леката пластмасова шейкър-кана на робота също трудно се вади и въпреки, че робота ми има вакуумиращи крачета, тя успява често да го премести.Бош ми е робота, не е куча марка все пак....    Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия