За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 43

  • 40 665
  • 764
# 285
От турските аз не съм доволна  Naughty ползвам произведени в Англия за немския пазар Simple Smile с бяла опаковка са, като картинки и материал са същите като предлаганите зелени в България ...  предлагат се и в продавалника и пак са 20лв
Виж целия пост
# 286
Някой скоро да се е сблъсквал с диагноза токсоплазмоза?
При дете? Бременна? Котка?
За дете питам.
Аз съм боледувала, когато бях на 10 остра форма с уртикария.
Нямаше как да не направя сравнение между моите обриви и тези, които има дъщеря ми.
Четох, че ако жената е боледувала преди бременноста не може да го предаде на плода. Лекаря обаче каза, че детето не придобива имунитет от майката.
За по-сигурно ще й пусна изследвания, но се чудех дали все пак няма възможност да съм й го предала, макар и малко вероятна и дали мога да пусна изселдвания докато пием антибиотик.
Цял ден звъня на тези от Цибалаб да ги питам и цял ден никой не го вдига този телефон  ooooh!
Виж целия пост
# 287
От турските аз не съм доволна  Naughty ползвам произведени в Англия за немския пазар Simple Smile с бяла опаковка са, като картинки и материал са същите като предлаганите зелени в България ...  предлагат се и в продавалника и пак са 20лв

Ясно Аничка1987 мерси за отговора!    bouquet  Предположих,че ще има и други недоволни... Едно въпросче към мамите,който кърмят на поискване-педито ми каза минимален интервал между храненията 2 часа,а максимален 4 часа...еми да ама на нас така ни се спи,че...не можем да се събудим,че да се нахраним... Shocked ,а ако го оставям да спи по колкото иска,как ще докараме 7 хранения на денонощие,колкото трябва да са за в момента??? newsm78
Виж целия пост
# 288
От памперс и на мен са ми пропускали.
Ох момичета всеки ден ново чудо. Бебето не иска да спи. Яде и после си повръща храната на фонтан. Заспива за малко и пищи на съм. акитата са по меки от нормално. Давам му храна и то се мръщи и после засмуква гладно ужас случвало ли ви се е . звъня на педиатърката ни но не си вдига телефона сега после пак ще звъня много съм разтревожена
Виж целия пост
# 289
От памперс и на мен са ми пропускали.
Ох момичета всеки ден ново чудо. Бебето не иска да спи. Яде и после си повръща храната на фонтан. Заспива за малко и пищи на съм. акитата са по меки от нормално. Давам му храна и то се мръщи и после засмуква гладно ужас случвало ли ви се е . звъня на педиатърката ни но не си вдига телефона сега после пак ще звъня много съм разтревожена
На мен ми се е случвало нещо подобно,на моменти след хранене така се кокорим,че с голям зор заспиваме,ако изобщо заспим сънят е неспокоен (отдавам го на колики)...и при нас изпражненията са  като каша...,но не са били и по-различни в началото...,а за повръщането педито ми каза,че петното от него трябва да бъде максимум голямо,колкото една човешка длан!Дано съм била полезна  Flutter
Виж целия пост
# 290
anbibian, според мен няма как вие да предадете заболяването (става дума за токсоплазмозата). Ако желаете направете изследване.
Аз се изследвах по време на бременността. Направиха изследвания и на котарака ми.

Имам спомени, че като малка (1ви клас) бяха казали на майка ми, че имам уртикария. Не помня какви изследвания са ми правили.
Имах страшни алергични реакции до пубертета. Така и не разбраха от какво се предизвикваха. Само веднъж съм изпадала в алергичен шок.
Имам две алергии към медикаменти. Не съм се тествала дали са отминали  Laughing

Дъщеря ми има алергия само към ухапване от насекоми (по-точно бълхи). Малкият да чукна на дърво е ок.
Виж целия пост
# 291
АнМари, а как я пазиш от бълхи, побърках се вече, Яни е много чувствителен на техните ухапвания, страшно е направо, дали гривните за комари ще помогнат, постоянно пръскам вкъщи, една разходка до парка и пак отначало се почва...
За токсоплазмозата, не се предава имунитет на бебето през бременността, да, но и как ще предадеш заболяване, което си карала преди години, не вярвам.
Белийв, ако дадеш да суче, както си спи, няма ли да яде? И на мен ми казваха минимални максимални интервали, не съм се съобразявала, Пипи може да суче 3 пъти през половин час, после да отказва сукане с часове.
Виж целия пост
# 292
mama_gali, купила съм Бочко, не знам до колко помага. Щерката уж се пръска. Не е имала скорошни пъпки, но и старите не са завехнали.
Виж целия пост
# 293

Започнах Да захранвам с оризова каша, първите 2_3 дни яде добре , последните 2 дни само го плюе. Не знам какво да правя. Да продължавам ли да опитвам?
Мога ли да продължа с друго ако не е достигнал цяла порция ? Какво да му дам , което да не е запичащо?
Виж целия пост
# 294
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=783569.new#new
Заповядай тук! Темата ще ти е много полезна. Може да смениш кашата. Не е задължително още в началото бебето да изяде 120гр пюре или колкото е там гр каша. Може да яде 50-60-80-100 гр индивидуално е. Дай друго - тиква, пащърнак не запичат, тиквички също.
Виж целия пост
# 295
mama_gali пробвам да го събудя,но опити неуспешни...понякога го вземам,слагам му в устата,а той нашият си спинка и не ме отразява  Laughing ,даже от сутринта ми прави впечатление пък,че се храни  само по 20-ина минути и заспива пак,галим се по вратлето,по бузката,пак неуспешен опит и го оставям да спи... Rolling Eyes ,защото не вярвам да е гладен,а да спи и да не мрънка...
Виж целия пост
# 296
Здравейте момичета!
И моето бебче се сдоби с колики от 2 нощи. Педито предписа капки Абоколикен. Някой ползвал ли ги е? Каза ми да ги смеся с кърма и да ги дам преди хранене ама не я попитах в какво количество кърма. Ако някой има опит нека сподели, моля  Praynig
Мерси !   bouquet
Виж целия пост
# 297
Здравейте момичета!
И моето бебче се сдоби с колики от 2 нощи. Педито предписа капки Абоколикен. Някой ползвал ли ги е? Каза ми да ги смеся с кърма и да ги дам преди хранене ама не я попитах в какво количество кърма. Ако някой има опит нека сподели, моля  Praynig
Мерси !   bouquet
Давай с лъжичка и малко кърма в нея.
Виж целия пост
# 298
Хубави капки са Абоколикен. Peace
Виж целия пост
# 299
Хубави капки са Абоколикен. Peace

Ние бяхме на Колийф и съм много доволна, но натежаха на бюджета и е тегаво разтварянето им ... затова днес взех от Абоколикен, пък ще видим Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия