Много съм объркан и несигурен

  • 9 069
  • 141
# 120
Камъчка,благодаря драга за съчувствието,наистина така получавам моментно облекчение-да сигурен съм,че разбираш сложността на състоянието ми-това да не знаеш къде се намираш,какво да сториш,как да го направиш,за да си справедлив,най-вече със себе си.
Мислиш ли,че и аз искам да съм толкова лесно податлив на такава емоционална покруса,на толкова тежка депресия от която дори си зададох въпроса дали съм нужен някому-ооо децата ми!!!
Не мога да ги изоставя във време,когато и двете имат крещяща нужда от мен,най-малко финансова.
Да Devorah сега най-ми е важно да насоча фокуса върху себе си,на нея съм и дал да разбере какво държание ще очаквам и времето ще покаже,сега е нужно да щадя себе си,за да съм работоспособен и деен.За да застана като един психически стабилен мъж и да се оправя.
Да ще драпам със зъби и нокти за да изляза от този шок,от това отвратително състояние,за това ще ми помогнат и ценните насоки,които дадохте.
Благодаря Ви,Вие сте незаменими!
Виж целия пост
# 121

Да Devorah сега най-ми е важно да насоча фокуса върху себе си,на нея съм и дал да разбере какво държание ще очаквам и времето ще покаже,сега е нужно да щадя себе си,за да съм работоспособен и деен.За да застана като един психически стабилен мъж и да се оправя.

Да, да щадиш себе си е изключително много важно. Да се погрижиш и обгрижиш себе си. Вярвам, че ще се получи. Всеки ден по малко, човек за никъде няма бързане.
Виж целия пост
# 122
От цялата история важни са само децата , дори и да се разделите ти трябва да си способен да обгружиш децата с цялата си емоционална и рационална енергия и тя да не бъде помрачена от постъпките на съпругата ти -имаш прекрасни примери в лицето на бонго и нофелет, вгледай се през какво са минали те и как продължават достойно да защитават това в което вярват ...имаш не лек път да вървиш , но нямаш избор , не се интересувай от извинения ит.н , а от това което ти предстои да градиш. Успех! Hug
Виж целия пост
# 123
Ти ако можеше да простиш и да продължите напред, вече да си го направил. 3 месеца са твърде дълъг период от време. ТРИ месеца и ти още ровиш, чоплиш и чакаш тя да ти се хвърли със сълзи в краката.

Повече от ясно е, че не можеш, защо продължаваш да мъчиш себе си и децата си? Нали не мислиш, че децата са глупави и не са наясно? Дори да не знаят детайлите, са наясно колко е отровна средата в която живеят. Сигурно всеки път като се прибират, корема им се свива от чудене какво ще заварят този път вкъщи - мама и татко се карат, татко се цупи, татко реве в спалнята, татко изпада в криза и го взимат в болница ... Момичета са това, утре ще станат на 18 и ще се оженят за първия срещнат, само и само да избягат от вас и да не ви гледат.

Аз изневяра съм прощавала - в момента, в който го приех обратно, не съм казала и думичка по въпроса. Нито една. Иначе не е прощаване.
Е, на следващата година историята се повтори и се разведохме, но за себе си знам, че аз направих всичко от моя страна, за да се закрепи семейството. Ти не го правиш в момента.
Виж целия пост
# 124
  Аз пък не мога да разбера, защо на автора му е толкова необходимо жена му да е смачкана, каеща се и  съжаляваща до гроб. Как ще живееш с такава жена - нещастна и унижена?
 Ами случило се е, бе човек, не сте се разделили, решил си да простиш, давай напред. Какво ровиш още и поставяш всеки ден условия, какво да и бъде държанието. Каквото иска, такова ще и е - това е живот, не можеш да контролираш друг човек. Струва ми се, че ти не само че искаш да си сигурен, че тя съжалява за това, което е направила, а и че още те обича. А дали те обича? Няма как да го разбереш в момента. Може и да не може да те гледа, както се държиш и едвам да търпи за да се закрепите някак, а ти всеки ден идваш и преповтаряш всичко.
 
 Остави всичко зад себе си и просто не го мисли повече, живейте си живота.
Виж целия пост
# 125
Ще дам обещание,като спра да рова,чопля и преосмислям какво е било.
И  не само ще обещая,а ще положа усилия да го изпълня.
Повече от ясно е,че с натяквания нищо не ще се постигне,само се тъпче на едно място,дори се правят крачки назад.
Получих някакви извинения,сега да гадая дали са били искрени и от душата и ще се измъчвам отново.
А няма да си причинявам повече страдания-те ще ме довършат.
Ще насоча центъра си на внимание към МОЕТО СОБСТВЕНО АЗ!!!
Ще трябва да се съхраня и излекувам.
Да,това е болест,че се измъчвам и не трябва да си го причинявам!
Дълго време,много дълго време съм бил обладан от алтруистичната потребност да съм насочен и отдаден само на 3-ма от членовете на семейството.
Една от тях го е преценила според собствения си мироглед за обсебване,задушаване и не го е искала....
Е ОК,щом е така ще получаваш все по-малко. Няма да я виня!Така е преценила,така е мислила и аз нямам право да я съдя!
Да ще насоча вниманието си към своето собствено АЗ,за да намеря душевно смирение със себе си!!!
Виж целия пост
# 126
Е стига вече взирания в себе. Си ,съжаления за това което си дал и колко смачкана и на колене трябва да е жена ти. Много трудно е да се живее с човек като теб , ровещ и хленчещ-вземай се в ръце , достатъчно време е минало.
Виж целия пост
# 127
Ще дам обещание,като спра да рова,чопля и преосмислям какво е било.
И  не само ще обещая,а ще положа усилия да го изпълня.
Повече от ясно е,че с натяквания нищо не ще се постигне,само се тъпче на едно място,дори се правят крачки назад.
Получих някакви извинения,сега да гадая дали са били искрени и от душата и ще се измъчвам отново.
А няма да си причинявам повече страдания-те ще ме довършат.
Ще насоча центъра си на внимание към МОЕТО СОБСТВЕНО АЗ!!!
Ще трябва да се съхраня и излекувам.
Да,това е болест,че се измъчвам и не трябва да си го причинявам!
Дълго време,много дълго време съм бил обладан от алтруистичната потребност да съм насочен и отдаден само на 3-ма от членовете на семейството.
Една от тях го е преценила според собствения си мироглед за обсебване,задушаване и не го е искала....
Е ОК,щом е така ще получаваш все по-малко. Няма да я виня!Така е преценила,така е мислила и аз нямам право да я съдя!
Да ще насоча вниманието си към своето собствено АЗ,за да намеря душевно смирение със себе си!!!
Приятно изненадана съм да го прочета това и много се радвам!Дано го направиш наистина,защото насила хубост не става,а и не можеш все на кантар да мериш ти какво си направил и тя какво е направила.Поздравявам те,че не си се втелил в мрачните и потресаващи писаници на някои потребители! Peace
Виж целия пост
# 128
На прав път си джекРД

Iris04 за пореден път, страхотно мнение   bouquet
Виж целия пост
# 129
 Аз пък не мога да разбера, защо на автора му е толкова необходимо жена му да е смачкана, каеща се и  съжаляваща до гроб. Как ще живееш с такава жена - нещастна и унижена?
 Ами случило се е, бе човек, не сте се разделили, решил си да простиш, давай напред. Какво ровиш още и поставяш всеки ден условия, какво да и бъде държанието. Каквото иска, такова ще и е - това е живот, не можеш да контролираш друг човек. Струва ми се, че ти не само че искаш да си сигурен, че тя съжалява за това, което е направила, а и че още те обича. А дали те обича? Няма как да го разбереш в момента. Може и да не може да те гледа, както се държиш и едвам да търпи за да се закрепите някак, а ти всеки ден идваш и преповтаряш всичко.
 
 Остави всичко зад себе си и просто не го мисли повече, живейте си живота.


Да,от вчера вечер разбрах,че е нужно смерение,само чрез него ще намеря душевния покой.
И да смачкана и страдаща,измъчена от моето натякване съпруга няма да ми е нужна,именно затова ще проявя смирение,примирение,повече уважение,за да разбере,че съм готов да направя крачка напред,след неа втора и както и тя изяви желание да гледаме в една посока и да продължим пътя напред!
Благодаря Ели Коееа за подкрепата,както ина всички включили се със мнения и съвети.
Никога не съм поставял на кантар,кой колко е свършил и прочие.
Кой колкото е могъл толкова е дал-нали за това сме се събрали за да се допълваме и подкрепяме,заедно да посрещаме трудностите и да ги преодоляваме!
Виж целия пост
# 130


Авторе, ако си истински, кажи на тия женоря да спрат да ти спамят темата.




Съвсем истински съм хораааа,повярвайте от плът и креъв като всички вас.
Нима някой трезвомослещ човек ще допусне,че Джек_РД онзи смахнатия,дето е бил в псигоклиника ще седне ей така да ди съчинява измислени сюжети от несъщяствуващ сериал,само за да задоволи извратенята си потребност да си причинява страдания,което е подтикнато от неговия жалък нагон за утоляване на мазохистичните си потребности???
Да той нали е бил в психоклиника във същата тази,в която завеждащата отделение каза,че несъм за тук.
Не е като да нямам кусури,но ще се постараят да ми дадат помощ и донякъде успяха,макар да имах по-големи очаквания,които ще потърся при сем. консултант пвихолог.
Толкова съм истински,че и името ми ще разберете,като махнете предната буква и накрая поставите о!!!
Ако не бях на дъното и не се чувствах безсилен и смазан от каква друга потребност ще търся съвети и насоки?
Съпругата ме нападна,че съм споделил с много близка съседка,с двама близки приятели преживели същите терзания.
А към кого да се обърна за помощ от която отчаяно се нуждая,като половинката ми не иска да говорим по същество?
Да същата тази,която допреди 4месеца ме призоваваше:   "Успокой се бе Джек,отпусни се и приеми,че всеки е свободен да върши това,което му харесва"
Да свобода-исконно право на всеки нормален човек,но когато си обеързан в брачен съюз,чието свещенничество ти си нарушила,заебавайки няколко души,чийто съдби преобръщаш,дори оставяйки малката си дъщеря на заден план и пренебрегната,за каква свобода можем да говорим? Това не ели свободия? Като се подиграваш със съдбите на хората и им преобръщаш света.


Отново казвам,че много ог мненията ми дипаднаха и вьв всяко има доза истина.
Ще се поуча от всяко едно!
Виж целия пост
# 131
джек_РД, все пак ти какви съвети очакваш да получиш тук?
Какво успокоение търсиш от напълно непознати хора, които нямат представа ти какъв си, жена ти каква е....и защо се е стигнало до всичко това.
Ти самият не можеш да си дадеш отговор.
Ако го получиш, това ще те успокои ли? Ще получиш ли нужното удовлетворение?

А относно nofelet, информирала съм модератор относно квалификациите му кой бил уличница, проститутка и т.н.
Вземи си мери малко приказките....смешен си.
Виж целия пост
# 132
Не е като да нямам кусури,но ще се постараят да ми дадат помощ и донякъде успяха,макар да имах по-големи очаквания,които ще потърся при сем. консултант пвихолог.

Идеята е добра, ако и съпругата има готовност за това. Полезни са и консултациите с психолог (лични, а не с участието на двамата партньори), но е хубаво да са при психотерапевт.
Виж целия пост
# 133
Да тази, която посетихме преди две седмици е психотеерапевт.
Изрзи готовност да работи с мен до отстраняване на проблемите,както и заяви,че не е редно съпругата да не си изразявя впечатленията,и да ги премълчава в себе си.
Насърчен съм да отстраня голяма част от проблемите,които установи,а защо не и всички.
Надявам се,че и съпругата ще бъде редовна и тя изрази желание за посещения.
Виж целия пост
# 134
И за това ти беше необходим терапевт, а за да си измиете ръцете ще ти трябва хигиенист .,,,вземи да обърнеш внимание как наричат жена ти и застани малко като мъж вместо да кървиш и блееш колко си наранен , как си се обърнал към себе си , стайлинг и бла бла блс , заеми една мъжка позиция в края на краищата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия