Бихте ли изтеглили парите си от КТБ, ако имахте там пари? И защо?

  • 49 702
  • 964
# 465
Дори не съм чувала за въпросния сайт.Просто следя с интерес последните събития и се опитвам да си направя изводите-като страничен наблюдател,но тях ще ги споделя в друга тема. Peace
Сега видях,че въпросът не е бил адресиран до мен.Извинявам се.
Виж целия пост
# 466

Да, моя грешка на изказа. Исках да кажа, че се изключват т.нар. "професионални инвеститори" - банки, ПФ, ИП, ДФ, застрахователи, общини, държава и т.н. изцяло. За сериозните фирми 100 хил. евро са малки депозити. Ако някой ПФ има депозит там - то той няма да е 100 000 евро, още повече че и тези пари (изключая УПФ) не са гарантирани. А това са нашите пари за пенсии.

Правителството депозира в ПИБ тогава  едни 500 млн. от фискалния резерв на депозит. И ако тогава не беше направено това за да се подпомогне банката, щеше да се стигне до ситуацията на КТБ. Имаше серизони слухове, които се реализираха в огромни опашки пред клоновете на ПИБ.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4154389

Скрит текст:
То правителството не можеше и резерва на НЗОК да "приватизира", но Дянков го направи, нали?

Скрит текст:
Имам "щастието" да наблюдавам "работата" му много, много отблизо в две банки - ДСК и Росексим. И в двете банки ресора му беше този. А защо Кюлев го прибра в Росексим, след като беше изритан от ДСК няма да говоря. Който разбира ще се сети. И после защо от Росексим отиде в НДСВ също. И в крайна сметка по важното е как той реагира сега в тази критична ситуация (защото това му е първата такава в кариерата)... БНБ реагира много неадекватно, ненавременно и постфактум. И това не е моя оценка. Също и правителството. Единствен Стоян Александров се осмели да каже истината за ситуацията в пълна и степен.
Виж целия пост
# 467
Аз не участвам в стремежите на един или друг от този или от който и да било друг форум да защитава която си иска кауза или да вярва на който си иска сайт. Позволявам си да се самоцитирам, защото става ясно, че хората не четат предишни мнения или ако го четат - трудно ги разбират.

Не е нужно да вярваш сляпо нито на това, което се пише в Биволъ, нито пък на захаросаните коментари на правителствените сайтове. Да не говорим, че за повечето неща няма нужда да се пише, защото те са публична тайна.
Малко критичен поглед няма да навреди на никого. Достатъчно е да имаш глава на раменете си.
Виж целия пост
# 468
Скрит текст:
Имам "щастието" да наблюдавам "работата" му много, много отблизо в две банки - ДСК и Росексим. И в двете банки ресора му беше този. А защо Кюлев го прибра в Росексим, след като беше изритан от ДСК няма да говоря. Който разбира ще се сети. И после защо от Росексим отиде в НДСВ също. И в крайна сметка по важното е как той реагира сега в тази критична ситуация (защото това му е първата такава в кариерата)... БНБ реагира много неадекватно, ненавременно и постфактум. И това не е моя оценка. Също и правителството. Единствен Стоян Александров се осмели да каже истината за ситуацията в пълна и степен.
Не е само Стоян Александров. Има и други, които могат да мислят и да правят изводи:
http://clubz.bg/5221-bnb_ne_izdyrja_stres_testa
Виж целия пост
# 469
Скрит текст:
Имам "щастието" да наблюдавам "работата" му много, много отблизо в две банки - ДСК и Росексим. И в двете банки ресора му беше този. А защо Кюлев го прибра в Росексим, след като беше изритан от ДСК няма да говоря. Който разбира ще се сети. И после защо от Росексим отиде в НДСВ също. И в крайна сметка по важното е как той реагира сега в тази критична ситуация (защото това му е първата такава в кариерата)... БНБ реагира много неадекватно, ненавременно и постфактум. И това не е моя оценка. Също и правителството. Единствен Стоян Александров се осмели да каже истината за ситуацията в пълна и степен.
Не е само Стоян Александров. Има и други, които могат да мислят и да правят изводи:
http://clubz.bg/5221-bnb_ne_izdyrja_stres_testa

Това не съм го видяла. Много точно.
Виж целия пост
# 470
http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=114011
Виж целия пост
# 471
Само не разбрах, защо се връщате към публикации на Биволь отпреди ДВЕ години newsm78
За пророци ли ги имате? Та чак преди две години били предвидили ...
Аз пък точно в техните писания, на 10 твърдения съм констатирала 8 лъжи... Sick
А лихвите по депозитите в КТБ от доста време са си като на другите банки и нямат нищо шокиращо, просто има неколцина късметлии, със стари депозити Sunglasses
Виж целия пост
# 472

А лихвите по депозитите в КТБ от доста време са си като на другите банки и нямат нищо шокиращо, просто има неколцина късметлии, със стари депозити Sunglasses

+10 Peace
Виж целия пост
# 473
Промяната на лихвените проценти по депозити на КТБ към пазарни нива е от 1.11. 2013г., така че по-логично е към момента да има по-голям брой вложители на старите условия, отколкото на новите. Peace
Няма как да пропусна съвпадението, че според изявлението на Цветан Василев, отношенията им с Пеевски са се влошили есента на миналата година. Струва ми, че още тогава е било ясно, че достъпът на банката до евтин привлечен ресурс от държавните предприятия ще секне скоро.
Виж целия пост
# 474
На фирми или на граждани - няма никакво значение - всички влогове до 100000 евро са гарантирани, независимо дали са на фирми или граждани и независимо дали са срочни, безсрочни, разплащателни, депозитни или каквито и да било.


Системата за гарантиране на влоговете не покрива влоговете на вложителите при специални условия - лицата, на които са били предоставени привилегировани лихвени условия в отклонение от обявените от банката условия, които тя е длъжна да прилага към своите вложители (чл. 5, ал. 1, т. 1 ЗГВБ).
Не мисля, че е точно така....има си лихвен бюлетин и ако баба Цена се е поблазнила от промоционалните лихви...изгоре. Не мисля, че ще се стигне до там някой да изгори, ама и държавата ще се набута доста според мен и то умишлено!
Виж целия пост
# 475

Не мисля, че е точно така....има си лихвен бюлетин и ако баба Цена се е поблазнила от промоционалните лихви...изгоре. Не мисля, че ще се стигне до там някой да изгори, ама и държавата ще се набута доста според мен и то умишлено!


Не става дума за промоционални условия. Ако промоцията е била общодостъпна за всички, проблем няма. Ако обаче на някой са му предложени изключителни, индивидулани условия  - тогава влогът му не е защитен. До 100 000 Евро едва ли са предлагали индивидуални условия.

Виж целия пост
# 476
Аз очаквам с интерес резултатите от одита,така ще стане ясно дали банката е била източвана.Вероятно точно това е ставало и сега се налага държавата да я спасява.

като гледам как как действат  прокуратура , правителство , съд и централна банка
какъв ли ще бъде този одит ...

============================
няма ли някакъв таван на лихвите , защото тия 8,8 % са доста нереални за страна , чиято валута не девалвира ?
Виж целия пост
# 477
Цитат
Покрай ликвидната криза няколко банкови представители и политици заговориха, че държавата е дала силен импулс за ликвидната криза. По неофициална информация в четвъртък депозитите си от КТБ са изтеглили "Булгаргаз" и ТЕЦ Марица-изток 2", след обаждане от БЕХ, който наредил това да се случи”, пише „Капитал”. Според различни източници, неофициално в рамките на няколко дни от КТБ са изтеглени между 120 и 300 милиона лева.

http://vevesti.bg/komentari-i-analizi/6068-dyrjavata-vzema-ktb-kakvo-stava
Виж целия пост
# 478
С интерес ще следя темата  Peace
Виж целия пост
# 479

http://ria.ru/economy/20140623/1013269679.html   - Изтегляне на 20 % от депозитите за една седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия