Успех и пиши как се развиват нещата.
При раждането поради тази кръвна несъвместимост в бебето е прехвърлена повече наша кръв, която почва да се разгражда и билирубина е съставка, която е остатъчна от разпада. Билирубина се изхвърля с урината и акото /ние имахме няколко много силно оранжеви изпражнения преди окончателно да се оттървем от билирубина/. За възрастен нормалните стойности са 17 /нещо си/, а за бебче до 50 се счита че е в нормите. Понякога с кърмата бебето продължава да получава наши клетки /е тука си имаше название какво точно получава
/ и продължава да поддържа физиологичната жълтеница - нарича се кърмаческа жълтеница. Иманно за това е затоплянето на кърмата, така кърмата е хранителна, но вече няма да има този разпад и повишен билирубин. Казват, че до 3-4 дни след като почнеш да я топлиш се вижда как бебчето се подобрява. Обезателно се ходи на гастроентеролог, защото понякога има деформации, на които се дължи жълтеницата /но вие имате обяснение - несъвместимостта/, като най-лошото от които е липса на злъчен мехур /нека имаме предвид, че се правят операции за отстраняването му при проблеми и хората водят съвсем нормален живот/. Разбира се това е изключително рядко.


Препоръчани теми