Избиване на балкон в блок ЕПК

  • 4 677
  • 20
Здравейте, много се надявам някой да ми помогне да разбера как точно става избиването на балкони и дали е възможно да се избие целият. Имам в предвид следното: забелязах, че на повечето апартаменти, на които балкона е избит, остава нещо като арка. Аз искам да махна и нея (да направя цяло помещение без арки и подобни). Но се зачудих дали изобщо може да стане и дали пък тези части, които остават след избиването не са носещи стени.

Много ще съм благодарна ако някой отговори! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
А разрешение взела ли си за това "избиване"?
Виж целия пост
# 2
Ами още не, но знам, че трябва. Питам защото, мислехме да продадем този апартамент и да вземем нов, но много се проточиха нещата, а и цената падна доста и сега сме се решили на ремонт. Балконите, които искаме да избием са на едната спалня и на хола. Не мисля, че ще има проблем с разрешителното, защото гледам, че на същите места други хора са избивали.
Виж целия пост
# 3
Никой не може да каже какво точно е положението в твоя блок.
Задвижи си нещата по официалния път и там ще ти отговорят след като проверят.

Не гледай другите, повечето са правили всичко без разрешителни и не е ясно дали е безопасно.
Виж целия пост
# 4
ОК, аз не знам как се избива, но и аз съм виждала, че се оставя такава греда/зъб. Може би е важно.
Виж целия пост
# 5
Родителите ми имат избита тераса,питаха в общината  и оставиха арка,защото стената била носеща.То затова и трябва разрешително и проверка,защото е опасно носещи стени да се избиват нацяло.При всички положения не събаряйте без консултация Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички!

Със сигурност ще се обърнем към общината. Просто като всяка жена нямам търпение да започнем с ремонта, а и вече имам проект в главата си (дано поне на 70% да е изпълним).
Имаме и малко бебче и се надявам да направим апартамента уютен и същевременно модерен. Нищо, че все още свиквам с мисълта, че ще живея в сравнително стар блок...
Виж целия пост
# 7
На мен ми се струва много трудна работа, но като го направите, пиши как става.
Виж целия пост
# 8
на какво викате "избиване на балкон "? нали балкона/терасата са предварително направени , съответно и изходите към тях ? вие нови балкони ли ще правите или нови изходи към съществуващите балкони  newsm78
Виж целия пост
# 9
Уведомявате домоуправителя и съседите, ако получите разрешение. Виж Наредбата за обществения ред. Вдига се шум.
Виж целия пост
# 10
Апартаментът е тристаен и към всяка една от трите стаи има балкон, като този на хола и кухнята е цял. Идеята е да разширим родителската спалня и хола като "избием" балконите. Тоест такива да останат само в кухнята и детската. Но както казах, се чудех дали тази "арка" (нещо като колони от двете страни на балкона), която съм виждала на други апартаменти с "избити" балкони, може също да се махне. Дано съм ясна в описването на какво имам в предвид.. Simple Smile))
А за общината, домоуправителя и съседите, със сигурност ще направим всичко както си му е реда, държа на това!
Виж целия пост
# 11
Отговарям от собствен опит - не, не може да се избие.
Ние сме в ЕПК, правихме ремонт и аз също исках да махнем всичко.
Викнахме едни цигани с къртач и те ми казаха, че не може.
Почнахме - долу, после лявата колонка почти цялата.
Като стигнаха до частта по тавана, се показа едно доста дебело желязо.
Най-после разбрахме, че наистина не бива.
Остана Г- образна арка.

Виж целия пост
# 12
Ясно... Е това не го бях предвидила, доста съм разочарована. Ще трябва да се мислят нови варианти за отваряне на пространство и подредба на мебелите. Cry
Виж целия пост
# 13
Апартаментът е тристаен и към всяка една от трите стаи има балкон, като този на хола и кухнята е цял. Идеята е да разширим родителската спалня и хола като "избием" балконите. Тоест такива да останат само в кухнята и детската. Но както казах, се чудех дали тази "арка" (нещо като колони от двете страни на балкона), която съм виждала на други апартаменти с "избити" балкони, може също да се махне. Дано съм ясна в описването на какво имам в предвид.. Simple Smile))
А за общината, домоуправителя и съседите, със сигурност ще направим всичко както си му е реда, държа на това!
аз го разбирам ,че искате да усвоите (да присъедините) площта на балкона и да я прибавите към спалнята. за целта трябва да бутнете стената с прозореца (евентуално има такъв) и да застроите външната част на балкона. нали така ?
Виж целия пост
# 14
Уау, е аз пък мислех, че точно колоната(стената) под прозореца ще бутате. Недейте така, бе хора. Искате да живеете в здрави жилища, пък зорлем ще ги бутнете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия